Słowa kluczowe LSI mogą pomóc w szybszym rankingu zawartości

Nieaktualny mit mówi, że jeśli chcesz uszeregować zawartość witryny wysoko w wyszukiwarkach, powinieneś umieszczać w niej słowa kluczowe tyle razy, ile to możliwe – tak zwane upychanie słów kluczowych.


Oto kicker: jeśli zastosujesz ten sposób rankingowania treści w grze, nie tylko twoja kopia będzie brzmiała nienaturalnie i niezręcznie dla czytelników, wyszukiwarki mogą oflagować twoją witrynę za nadmierną optymalizację, a nawet ukarać, co byłoby przerażeniem za wysiłki związane z tworzeniem treści.

Oto przykład treści nadziewanych słowami kluczowymi:

„Nasze usługi spa San Diego wykorzystują wiedzę i doświadczenie wiodących specjalistów, aby zapewnić Państwu najlepsze usługi spa w San Diego. Z profesjonalistami spa z San Diego specjalizującymi się w… ”

Pomyśl o tym, czy lubisz czytać coś takiego, czy coś, co mówi bardziej naturalnie? Google i inne wyszukiwarki chcą nagradzać swoich użytkowników tym drugim, więc zawsze najlepiej będzie pisać treści w naturalny sposób.

Wprowadź słowa kluczowe LSI (Latent Semantic Index) – niewykorzystane złote samorodki ukierunkowane na praktyczną stronę treści preferowanych przez czytelników i wyszukiwarki.

Jakie są słowa kluczowe LSI?

Jeśli szukasz uniwersalnej definicji słów kluczowych LSI (zwanych również słowami kluczowymi o długim ogonie), znajdziesz odpowiedzi w każdym miejscu. Ale w prostych słowach, ukryte indeksowanie semantyczne polega na identyfikacji synonimów i liczby mnogiej na twoje główne słowa kluczowe.

Perspektywa jest taka, że ​​znajdując podobne słowa dla podstawowych słów kluczowych, możesz dodać naturalny element do treści. Zdolność wyszukiwarek do znalezienia analogii między głównymi słowami kluczowymi i słowami kluczowymi LSI pomaga również zachować naturalną trafność (do tego odnosi się semantyczny termin w LSI: „odnoszący się” do różnych znaczeń głównych słów lub symboli).

Wyszukiwarki używają słów kluczowych LSI, aby określić, o co chodzi w treści. Na przykład, jeśli twoje podstawowe słowa kluczowe to „smartfon Apple”, nie chcesz, aby wyszukiwarki powiązały twoją treść z terminami takimi jak „smartfon Samsung” lub „smartfon LG”.

Za pomocą słów kluczowych LSI wyszukiwarki analizują treść i próbują odkryć inne hasła związane z głównymi słowami kluczowymi. Dlatego jeśli w swoich treściach znajdują się wyrażenia związane z „smartfonem Apple”, takie jak „iPhone”, „iOS”, „słuchawki douszne” itp., Wyszukiwarki zaindeksują treść pod kątem terminu „smartfon Apple”.

Dzięki bardziej szczegółowemu określaniu słów kluczowych związanych z głównymi słowami kluczowymi możesz kierować wyszukiwarkami, zachowując naturalność treści. W rezultacie możesz zmusić je do uszeregowania treści na podstawie głównych słów kluczowych bez upychania słów kluczowych lub nadmiernej optymalizacji witryny. Dzięki takiemu podejściu minimalizujesz szanse na karanie przez wyszukiwarki.

próbki wykresu lsiŹródło zdjęcia – dr Gerald Benoit Profesor nadzwyczajny

Korzyści ze stosowania słów kluczowych LSI w treści

Istnieje kilka korzyści z rozszerzenia artykułów, postów na blogach, długich przewodników, oficjalnych dokumentów itp. Za pomocą słów kluczowych LSI, w tym:

# 1 Popraw swoje rankingi

Jak wspomniano wcześniej, wyszukiwarki sprawdzają słowa kluczowe LSI podczas indeksowania treści witryny. W szczególności używają tych słów kluczowych jako miarki do określania jakości treści, więc treść, która zawiera podstawowe słowa kluczowe z umiarem i ich odmiany LSI, ma największe szanse na wysoką pozycję w wyszukiwarkach.

# 2 Zachowaj bezpieczeństwo przed karami algorytmicznymi lub manualnymi

Wykorzystanie słów kluczowych LSI w twoich treściach odróżni je od oznaczania jako spam ze względu na praktykę upychania słów kluczowych. Powodem jest to, że nie trzeba powtarzać głównych słów kluczowych wiele razy w tekście (co sprawia, że ​​jest to nienaturalne), ale zamiast tego używać powiązanych światów z głównymi słowami kluczowymi, aby dać swobodę treściom, a także dać wyniki wyszukiwania dla określonych zapytań.

# 3 Zwiększ zainteresowanie czytelnika

Czytelnicy internetowi potrzebują solidnego powodu, aby trzymać się twoich treści. Przez większość czasu będą się spieszyć i przeglądać większość napotkanych treści, ale słowa kluczowe LSI mogą pomóc w przyciągnięciu ich uwagi. Te słowa kluczowe umożliwiają przeformułowanie głównego słowa kluczowego na kilka różnych sposobów tworzenia treści. Może to pomóc zwiększyć zaangażowanie czytelnika.

# 4 Więcej słów kluczowych do kierowania

Nigdy więcej zbędnych wyrażeń kluczowych ani zmuszania podstawowych zapytań do treści – możesz użyć tyle słów kluczowych LSI, ile chcesz, aby Twoje treści były unikalne i odpowiednie dla Twojej niszy / branży. Po prostu bądź kreatywny, a będziesz w stanie uzyskać przewagę nad konkurencją i być na bieżąco z wszelkimi pojawiającymi się wyzwaniami w rankingu.

Odkrywanie słów kluczowych LSI

Jak więc dowiedzieć się, jakie są najlepsze słowa kluczowe LSI do wykorzystania w treści? Możesz uzyskać pomoc ze standardowego słownika, ale następujące narzędzia bardzo ułatwiają wykrycie słów kluczowych LSI związanych z głównym słowem kluczowym:

# 1 Propozycje wyszukiwania Google & Wyniki

Jest to najwygodniejsza metoda odkrywania słów kluczowych LSI do podstawowego słowa kluczowego. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć „google.com” w przeglądarce i wpisać podstawowe słowa kluczowe w pasku wyszukiwania, bez naciskania Enter. Wyszukiwarka automatycznie wyświetli dodatkowe zapytania, które mogą służyć jako słowa kluczowe LSI.

Na przykład twoje podstawowe słowa kluczowe to „najlepsze ciasta” – wpisz je w pasek wyszukiwania i nie naciskaj enter. Google poda listę sugestii LSI, takich jak „najlepsze ciasta w historii” i „najlepsze przepisy na ciasta”.

1

Wyszukiwarka Google pozwala również odkryć słowa LSI dla każdego pojedynczego słowa. Po naciśnięciu klawisza Enter zostanie wyświetlona lista wyników, które mogą zawierać odpowiedniki poszczególnych słów, które składają się na podstawowe słowa kluczowe. W poprzednim przykładzie wyszukiwanie „najlepszych ciast” zwróci następujące wyniki:

Warunki LSI: Best = top, a Cake = Bakeries

Pamiętaj, że metoda odkrywania poszczególnych terminów LSI nie zawsze przynosi oczekiwane wyniki. Znalezienie odpowiedników dla podstawowych słów kluczowych może być niemożliwe, jeśli nie mają one żadnych powiązań słów kluczowych LSI.

# 2 Podobne wyszukiwania Google

Google i inne wyszukiwarki mają miejsce na dole strony wyników wyszukiwania, w którym sugerują inne wyszukiwania, które użytkownik może chcieć przeprowadzić. Ta lokalizacja pokazuje wyrażenia LSI dla dokładnie wyszukiwanego wyrażenia kluczowego. Te terminy wskazują również, że ludzie używają ich w swoich treściach, a wyszukiwarki znają ich użycie:

W przypadku słowa kluczowego „najlepsze ciasta” w powiązanych wyszukiwaniach pojawiają się następujące hasła:

3 (2)

Za każdym razem, gdy wyszukujesz słowo kluczowe, Google wyświetli co najmniej 8 słów kluczowych LSI w sekcji powiązanych wyszukiwania. Te słowa kluczowe LSI mogą być używane w połączeniu z terminami LSI odkrytymi z innych źródeł podczas pisania treści dla podstawowego słowa kluczowego, tj. „Najlepszych ciastek”.

# 3 Planer słów kluczowych Google

Planer słów kluczowych Google umożliwia „wyszukiwanie pomysłów na słowa kluczowe i grupy reklam”, co w zasadzie daje listę słów kluczowych LSI do wykorzystania w treści. Aby użyć narzędzia planowania słów kluczowych, utwórz nowe konto Google lub użyj istniejącego, aby zalogować się pod następującym adresem URL:

https://adwords.google.pl/KeywordPlanner

3)

Po zalogowaniu planer słów kluczowych zapyta „co chcesz dalej robić”. Wybierz pierwszą opcję „wyszukaj nowe słowa kluczowe i propozycje grup reklam” i wpisz słowa kluczowe (naszym przykładem są najlepsze ciasta) pod paskiem wyszukiwania „Twój produkt lub usługa” i kliknij „zdobądź pomysły”.

Wybierz drugą kartę „propozycje słów kluczowych”, aby wyświetlić listę odpowiednich słów kluczowych. Narzędzie wyświetli słowa kluczowe LSI wraz z ich miesięczną konkurencją i średnim kosztem za kliknięcie.

Będzie kilka słów kluczowych, które mają niską konkurencję, jeśli chodzi o miesięczne wyszukiwania – są to te, które chciałbyś uwzględnić w swojej treści, ponieważ dają Twojemu tekstowi większe szanse na dobre miejsce w rankingu w wyszukiwarkach.

# 4 Płatne narzędzia

Narzędzia takie jak Market Sumari i Long-Tail Pro mają podobną funkcjonalność jak narzędzie planowania słów kluczowych Google, ale dają więcej słów kluczowych LSI dla podstawowego słowa kluczowego. Użytkownik musi jednak płacić miesięczną opłatę abonamentową, aby uzyskać dostęp do pełnego zestawu funkcji oferowanych przez te narzędzia.

Możesz skorzystać z bezpłatnej wersji próbnej (która ogranicza liczbę słów kluczowych, które możesz przeszukiwać i wyniki), aby poznać rzeczy przed skorzystaniem z opcji subskrypcji. Użytkownicy WordPress mogą również korzystać z wtyczek LSI, takich jak SEOPressor. Takie wtyczki należą do kategorii „wtyczki premium” i kosztują od 30 do 50 USD za dożywotni użytek. Ich sugestie LSI mogą jednak nie być tak szczegółowe, jak narzędzia internetowe, które są wyłączne w odkrywaniu słów kluczowych LSI.

Ważna wskazówka

Zanim zaczniesz bombardować słowa kluczowe LSI treściami, dobrze jest zorganizować wszystko. Zrób listę wszystkich słów kluczowych, których można użyć w temacie, i zacznij je grupować. Wybierz te, które ludzie prawdopodobnie wpisaliby w wyszukiwarkach, gdy szukają Twojego tematu.

Wybierz od trzech do pięciu, które pasują do siebie i twórz małe grupy od trzech do pięciu słów kluczowych, dopóki wszystkie nowe odkryte słowa kluczowe nie będą w grupach. Następnie umieść te słowa kluczowe w treści stron swojej witryny.

I proszę! Nie wymuszaj wprowadzania słów kluczowych, ponieważ próbujesz zoptymalizować treść. Jeśli grupowanie zostało wykonane poprawnie, dopasowanie tych słów kluczowych do treści powinno być łatwe. Możesz nawet być zaskoczony, gdy niektóre z nich są już obecne w tekście.

Słowa kluczowe LSI & Tytuły treści

Słowa kluczowe LSI mogą również poszerzyć tematy dotyczące treści, które zdecydujesz się opublikować w swojej witrynie. Możesz użyć tych słów kluczowych, aby odkryć nowe kompozycje treści na następujące sposoby:

Sugestie wyszukiwania Google

Podobnie jak w przypadku odkrywania słów kluczowych LSI do uwzględnienia w treści, sugestie wyszukiwania Google to świetny sposób na odkrywanie tematów dotyczących treści za pomocą terminów LSI. W takim przypadku możesz dodać ogólne słowo przed lub za głównymi słowami kluczowymi, aby wyświetlić listę sugestii, które można wykorzystać jako tytuły tekstu.

5

Na przykład umieszczenie słowa „w” po głównym słowie kluczowym „najlepsze ciasta” da te sugestie;

Wszystkie sugestie są potencjalnymi motywami treści, które można wykorzystać do tworzenia unikalnych treści w witrynie.

Alerty Google

Dzięki Google Alerts możesz ustawić alert dla swojego głównego słowa kluczowego. Powiadomi Cię to za każdym razem, gdy nowa treść zostanie opublikowana w Internecie i zindeksowana w Google w odniesieniu do Twoich podstawowych słów kluczowych. Treść dociera bezpośrednio do skrzynki odbiorczej pocztą e-mail.

7

Na przykład skonfigurowanie alertów dla „najlepszych ciast” da sugestie dotyczące tytułów w zakładce „podgląd alertów”, które zostały niedawno opublikowane i zindeksowane w Google, a wszelkie przyszłe treści dotyczące tego słowa kluczowego zostaną wysłane do Ciebie pocztą e-mail. Możesz sprawdzić treść w poszukiwaniu nowych motywów i słów kluczowych LSI w swojej niszy / branży.

Aby utworzyć alert, wprowadź następujący adres URL:

https://www.google.com/alerts

Wpisz swoje podstawowe słowo kluczowe w polu wyszukiwania i kliknij „utwórz alert”. Pamiętaj jednak, aby wybrać adres e-mail, na który chcesz dostarczać nowe treści, i częstotliwość ich dostarczania: możesz je skonfigurować w ustawieniach opcji pokazu.

Końcowe przemyślenia

Używanie słów kluczowych LSI, oprócz podstawowych słów kluczowych, pozwala uniknąć upychania słów kluczowych i zachować zgodność z algorytmem wyszukiwarki i wytycznymi. Masz również większą elastyczność w swoich treściach, a na koniec zapewniasz lepsze i bardziej naturalne wrażenia zarówno użytkownikom witryny, jak i robotom wyszukiwarek.

Spodziewaj się, że te słowa kluczowe zwiększą ruch związany z wyszukiwaniem w Twojej witrynie i zwiększą twoją pozycję w SERPS. Nie musisz stawiać wyszukiwarek na pierwszym miejscu, ludzi na drugim miejscu lub na odwrót… Spraw, by Twoje treści były wartościowe dla obu, używając terminów LSI.

Czy znasz słowa kluczowe LSI? Jakie są Twoje myśli? Możesz dodawać komentarze.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me