키워드 : من از شرکت های میزبانی 28 برای پشتیبانی چت زنده درخواست دادم

برای پشتیبانی میزبانی-من ترجیح می دهم چت های زنده بیش از تماس های تلفنی به دلیل :


  • صحبت کردن در مورد مسائل فنی از طریق کلمات ، تصاویر و ضبط صفحه نمایش ساده تر است
  • مکالمات در تماس های تلفنی خارج از کشور گاهی اوقات مفید هستند-مخصوصا هنگام صحبت کردن اصطلاحات فنی در لهجه خارجی.

پشتیبانی چت زنده نیز بهتر از ایمیل در نظر من است ، زیرا (معمولا) مشکلات شما را در محل حل می کند. در حالی که با ایمیل یا سیستم خرید بلیط ، ساعت ها یا حتی روزها برای حل یک مسئله کوچک طول خواهد کشید.

برای دو ماه گذشته من تحت پوشش قرار گرفتم و با شرکت های میزبانی 20 + از طریق سیستم های چت زنده خود تماس گرفتم.

چه کاری کردم؟

آزمون ساده بود.

من از هر وب سایت شرکت میزبانی وب بازدید کردم ، از طریق سیستم چت زنده خود درخواست پشتیبانی کرد و تجربه من را در یک صفحه گسترده نوشت. همچنین مدت زمان انتظار برای دریافت اولین پاسخ برای هر جلسه ثبت شد.

این چیزی است که من کشف کردم

نتایج و اظهارات من در جدول زیر آمده است.

میزبان وبتعداد تلاشمیانگین زمان انتظارراضی؟ سخنان
A2 میزبانی وبپاسخ سریع ، سوالات من به طور حرفه ای پاسخ داده شد. تجربه بسیار خوب در کل.
아 빅스16 دقیقه 28 ثانیهامکان دسترسی به کارکنان پشتیبانی از طریق چت زنده وجود ندارد. سیستم درخواست داد که به جای آن یک ایمیل بفرستم نگاهی به تصویر -2 (در زیر) برای مرجع.
تالارها12 دقیقه 2 ثانیهدر زمان تماس با چت زنده آفلاین بود نگاهی به تصویر -3 (در زیر) برای مرجع.
쿨 핸들18پشتیبانی چت زنده ارائه نشده است
پارادایم مهم1پشتیبانی چت زنده ارائه نشده است
점 5132 ثانیهدر زمان تماس با چت زنده آفلاین بود همچنین ، توجه داشته باشید که کاربران قبل از گرفتن کمک از پشتیبانی 라이브 채팅 DreamHost باید وارد سیستم شوید.
DTS-NET120 ثانیهپاسخ بسیار سریع-با پشتیبانی خیلی خوشحال نیستم. میانگین تجربه
e 호스트211 ثانیهپاسخ سریع ، سوالات من به طور حرفه ای پاسخ داده شد. تجربه بسیار خوب در کل.
نیک115 ثانیهدکمه چت زنده را در سایت GoDaddy에 대한 질문과 대답 دو شماره محلی (مالزی) برای تماس با شما ارائه می دهند. من یکی از شماره ها را امتحان کردم و تماس من در 10 ثانیه برداشت شد. متأسفانه ، مشکلات من بعد از دقیقه 10 روی تلفن حل نشده باقی مانده است. کارکنان پشتیبانی با محصول خودشان خیلی آشنا نبودند. سرانجام منصرف شدم و تماس تلفنی را تمام کردم.
GoGetSpace110 ثانیهفقط پشتیبانی فروش از طریق چت زنده در دسترس است ، اما کارکنان پشتیبانی مفید و بسیار آگاه بودند. تجربه عالی در کل.
GreenGeeks120 ثانیهپاسخ سریع ، سوالات من به طور حرفه ای پاسخ داده شد. تجربه بسیار خوب در کل.
میزبان رنگ18 دقیقه 5 ثانیهHostColor에 대한 의견 HostColor 님이 새로운 사진 1 장을 추가했습니다. Color ز Host Host Color Color Color Color…. کاربران نیاز به اضافه کردن رنگ میزبان در تماس اسکایپ قبل از ارتباطات.
HostGator در44 دقیقهامکان دسترسی به کارکنان پشتیبانی از طریق چت زنده وجود ندارد. سیستم درخواست داد که به جای آن یک ایمیل بفرستم نگاهی به تصویر -4 (در زیر) برای مرجع.
وب هاستینگ14 دقیقه 20 ثانیهزمان واکنش منطقی ، سوالات به طور حرفه ای پاسخ داده شده است. تجربه خوب در کل.
چکیده Hostpapa13 ثانیه پاسخ سریع ، سوالات من به طور حرفه ای پاسخ داده شد. تجربه بسیار خوب در کل.
iPage11 دقیقه 10 ثانیهیک پاسخ طولانی به نظر می رسید ، اما کارمندان پشتیبانی خود بسیار دوستانه و مفید بودند. تجربه خوب در کل.
سایتها130 ثانیهپاسخ سریع ، سوالات من به طور حرفه ای پاسخ داده شد. سیستم پشتیبانی چت بسیار معروف (تصاویر زیر را ببینید) و کارمندان پشتیبانی بسیار مفید است. تجربه عالی در کل.
WebHostFace225 ثانیهپاسخ سریع ، سوالات من به طور حرفه ای پاسخ داده شد. تجربه عالی در کل. WebHostFace شارژ کمتر از $ 2 / mo است ، این شرکت من را با پشتیبانی از چت عالی زندگی خود شگفت زده کرد.
موتور WP22 ثانیهبعد از 3 ثانیه در سایت شما یک جعبه گپ ظاهر می شود. من یک پاسخ فوری از جعبه چت دریافت کردم و سوالاتم به طور حرفه ای پاسخ داده شد. توجه داشته باشید ، با این حال ، کاربران باید برای پشتیبانی فنی از WP 엔진 خود وارد شوند.

جدول تنها داستان نیمه گفت

در این آزمایش مواردی از قبیل اصالت و مهارت های ارتباطی وجود دارد که نمی توانم آن را تعیین کنم و رتبه دهم.

InMotion Hosting에있는 InMotion Hosting.

نیکولا N. از SiteGround احساس خوبی از طنز داشت و سرگرم کننده بود تا با هم گپ بزنیم.

WP 엔진 엔진 روک باید پیگیری فرستاد تا اطمینان حاصل کند که مشکل من حل شده است.

و ، برای برخی از شرکت ها ، می توانید احساس کنید که آنها به خوبی آماده پرسش های گفتگوی زنده هستند. به عنوان مثال ، یک دکمه چت زنده در بالای هر صفحه از وب سایت BlueHost موجود است. InMotion에 관한 WebHostFace와 Host1Plus에 대한 HostPapa에 대한 Hostgator에 SiteGround에.

این چیزهای کوچک مهم هستند اما در جدول بالا نمی توان اندازه گیری و رتبه بندی کرد.

پشتیبانی چت زنده در دسترس نیست

قبل از برداشتن هر نتیجه ای از این ، دو مورد که باید در ذهن داشته باشید وجود دارد :

  1. من در مالزی زندگی می کنم ، منطقه زمانی GMT ​​+ 8. زمان تماس معمولی من در این آزمایش 2 به 5 ساعت بعد از ظهر است که نیمه شب در ایالات متحده ا. من فکر نمیکنم انتظار داشته باشم چت زنده را در نیمه شب برقرار کنم-مخصوصا اگر با کمپانیهای میزبانی کوچک ارتباط برقرار کنید.
  2. چت زنده تنها راه شرکت های میزبانی امروزه پشتیبانی نیست. اغلب کاربران می توانند از طریق ایمیل ، تلفن ، و همچنین رسانه های اجتماعی پس از فروش پشتیبانی کنند. به جز GoDaddy در این مورد ، هنوز باید از پشتیبانی تلفن در این آزمایش امتحان کنم.
  3. برای میزبانی A2-این چیزی است که لوری به من گفت پس از خواندن و ویرایش پست من

من از A2 호스팅 استفاده می کنم و همیشه فقط برای آنها ایمیل ارسال می کنم. من هرگز در طی چند دقیقه برگشت به من مشکلی نداشته ام ، اما هرگز مشکلی نداشته ام که به یک گفتگوی زنده نیاز به تمد ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ای اینطور نیست

이미지 -1 : من نتوانستم از طریق چت زنده به پشتیبانی میزبانی A2 دسترسی پیدا کنم و به شما توصیه شد به جای آن یک ایمیل بفرستم.이미지 -2 : هیچ کس پاسخگوی درخواست چت من در B3 نبود. هیئت مدیره چت به جای آن ایمیل من را درخواست کرد.이미지 -3 : سیستم Chat چت BulwarkHost آفلاین بود زمانی که من از آن خارج شدم.심상 -4 : تمام بخش ها در HostMetro در زمان برقراری تماس آفلاین بودند.

امیدوارم این پست برای کسانی که در جستجوی یک میزبان وب هستند مفید باشد. اطمینان حاصل کنید که شما همچنین چک کنید بررسی عمیق میزبانی ما برای جزئیات بیشتر.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me