Budowanie plemienia wokół twojej sztuki; Jedna urocza osoba naraz

Patrzenie w rozległy ocean możliwych interakcji w mediach społecznościowych może pozostawić artystę zagubionego, oszołomionego i sparaliżowanego. Opcje są nieograniczone, a fluktuacje narzędzi mediów społecznościowych szybko się zmieniają wraz z nowymi ofertami publicznymi, przejęciami i przeglądami witryn.


Miliony rozmów odbywają się w każdej chwili na niezliczonych platformach – jak więc zarysowujesz powierzchnię umieszczenia głosu w tej niekończącej się komorze echa?

Seth Godin stworzył koncepcję budowania ruchu, łącząc podobne umysły i prowadząc ludzi poprzez połączenie, kulturę i zaangażowanie w swojej książce Plemiona.

Poświęć chwilę, aby obejrzeć jego przemówienie TED dotyczące Plemion, a zobaczysz, jak ta koncepcja może połączyć cię z ruchem otaczającym twoją sztukę.

Zanim zajmiemy się tym, jak zbudować plemię lojalnych miłośników sztuki, musimy zwrócić się do DLACZEGO.

Twoja historia i dlaczego to ma znaczenie

Budowanie własnego plemieniaArtyści muszą wznieść swoją publiczność na wyższy poziom, osobiście wchodząc w interakcje i dotykając ich na głębokim poziomie. Budowanie społeczności wokół grafiki, która jest osobista i znacząca, pomoże stworzyć silne i interesujące plemię.

Załóżmy oczywiste, które prowadzą do tego artykułu. Jesteś obecny online w swojej działalności artystycznej lub karierze artystycznej, ale nie czujesz związku między swoją stroną internetową, blogiem i różnymi mediami społecznościowymi. Wiesz, że artyści i miłośnicy sztuki istnieją w tym wielkim, rozległym oceanie interakcji online – ale nie wiesz, jak wprowadzić ich w swój świat online.

Czy masz historię? Oczywiście, że masz historię – każdy ją ma!

Lepszym pytaniem jest to, czy jasno zdefiniowałeś swoją historię dla odbiorców w sposób, który pokazuje, kim jesteś jako artysta, co napędza twoją pracę i dlaczego jest dla nich istotna? Twoja historia łączy osobę z pracą i przybliża ją do zostania mistrzem sztuki, pasji i ruchu.

Poświęć chwilę i pomyśl o swojej ulubionej marce lub osobowości online. Czy widzisz teraz ich historię? Czy lubisz opowiadać o marce lub produkcie i opowiadać ich historię w rozmowie, polecając je znajomemu lub współpracownikowi? Pomyśl o Apple, wszyscy znamy ich historię.

Gary Vaynerchuk przejął przemysł winiarski i podniósł go na głowie – i stworzył w ten sposób lojalne plemię.

Natychmiastowe rozpoznanie marki i skojarzenie historii tej marki sprawiły, że stałeś się częścią ich ruchu. W chwili, gdy podekscytowany podzieliłeś się historią innej marki jako wsparcie dla znajomych lub współpracowników, stałeś się członkiem ich plemienia.

Niesamowitym źródłem informacji dla artystów budujących kariery w przestrzeni online jest e-book Chrisa Guilleabeau Art + Money. W tej książce opisuje twoje plemię w następujących terminach,

Są to ludzie, którzy chcą być z tobą związani, ze sobą, z twoją pracą i tym, co oznacza twoja praca. To są twoi fani.

Budowanie własnego plemieniaChris Guillebeau, twórca ogromnego plemienia otaczającego jego pracę w swojej witrynie, The Art of Non-Conformity, zrobił śmiały krok, wydając swoją pierwszą drukowaną książkę na podstawie swojej strony internetowej. Odwiedził każde państwo i każdą prowincję kanadyjską, aby osobiście poznać swoje plemię. Mówił o swojej książce, podpisywał kopie, mieszał się, a następnie gromadził w lokalnym sklepie z kawą lub barze po każdym wydarzeniu, aby on i ci, którzy łączą się z jego pracą, mogli spotykać się i rozwijać jako wspólnota

Poświęć chwilę, aby stworzyć swoją historię poza biografią oczekiwanego artysty lub stroną O mnie w Twojej witrynie. Spójrz na następujących artystów internetowych i zauważ, jak zbudowali swoje historie i przeplatali ich podczas swojej obecności online.

Kesha Bruce jest artystą i konsultantem ds. marketingu sztuki, silnie obecny na Twitterze. Utrzymuje swoje pasje w zgodzie ze sztuką podczas całej swojej obecności w Internecie, a jej historia pomaga prowadzić innych w świecie sztuki.

John T. Unger jest metalowym rzeźbiarzem, który tworzy te duże instalacje i jest zupełnie niekonwencjonalny jako artysta. Jego obecność osobiście idealnie pasuje do jego historii online, a interakcje na Twitterze pomagają wzmocnić jego historię i połączyć jego plemię.

Ken Kaminesky jest fotografem podróżniczym, który cieszy się dużą popularnością zarówno na swoim blogu, jak i na Twitterze. Zwróć uwagę na jego użycie grafiki i designu, aby lepiej opowiadać swoją historię i łączyć ludzi – wizualnie – ze swoją sztuką.

Prostą prawdą dla budowania odpowiedniej grupy odbiorców jest to, że kiedy twoja historia rozbrzmiewa wśród właściwych ludzi, twoje plemię zaczęło się formować. Jeśli twoja historia jest autentyczna i stanowi bezpośrednie odzwierciedlenie tego, co napędza ciebie i twoją sztukę, twoja historia przyciągnie ludzi. Ci ludzie staną się Twoimi odbiorcami i wrócą, aby dowiedzieć się więcej o Tobie i Twojej podróży przez ten świat. Twoja historia zainspiruje ich i stworzy połączenie, które odżywi wszystkie zaangażowane osoby.

A potem poprowadzisz ten ruch ludzi – tego Plemienia w kierunku czegoś głębokiego, używając swojej sztuki i swojej pasji.

Przedstawianie swojej historii i budowanie plemienia

Budowanie własnego plemieniaPlemiona artysty występują w różnych rozmiarach i znajdują je na wiele sposobów. Wykonawcy na żywo budują swoje plemiona, wykorzystując dzieła sztuki i skomplikowaną sieć kanałów komunikacji – zarówno online, jak i twarzą w twarz.

Wcześniej zajmowaliśmy się tematem budowania Plemienia dla artystów i przyjęliśmy bardziej teoretyczne podejście do tworzenia ruchu wokół twojego dzieła. Ruch wiernych i zaangażowanych fanów, którzy łączą się z tobą i twoją historią na głębokim i znaczącym poziomie. Budowanie plemienia to coś więcej niż tylko znajdowanie obserwujących na Twitterze i fanów na Facebooku – chodzi o bycie liderem grupy ludzi, którzy oczekują od ciebie kontaktu, kultury i zmian.

Gdy już pracujesz nad dopracowaniem swojej historii, nadszedł czas, aby spleść ją w całej swojej obecności online. Upewnij się, że Twoja historia jest umieszczona w widocznych miejscach na Twojej stronie internetowej, blogu i stronach społecznościowych. Jeśli masz czas i zasoby, współpracuj z projektantem lub specjalistą od marki, aby dopracować swoją historię i połączyć ją z grafiką witryny, logo i innymi wizualnymi reprezentacjami Twojej firmy. Ten krok nie jest koniecznością, ale pomaga stworzyć spójną historię o Tobie i Twojej pracy, która przepływa przez Twoją obecność w Internecie.

Jeśli Twój biznes artystyczny istnieje już od jakiegoś czasu lub znajdujesz się w połowie swojej kariery, zatrudnienie kogoś, kto ma wiedzę na temat marki lub silny copywriter, może dodać perspektywę zewnętrzną, niezbędną do solidnego opowiadania o marce. Cofanie się i obiektywne, bez emocji spojrzenie na swoją pracę, aby skoncentrować swoją historię i właściwie ją opowiedzieć, jest trudne, gdy tworzysz sztukę samodzielnie od wielu lat.

Innym ważnym czynnikiem przy rozpowszechnianiu Twojej historii jest upewnienie się, że interakcje w mediach społecznościowych, teksty online i podcasty lub filmy wideo również wspierają historię Twojej pracy. Trzymając się ogólnej strategii przyciągania do plemienia ludzi o podobnych poglądach, upewnij się, że głos, którego używasz do reprezentowania siebie w sieci, odzwierciedla Twoją historię.

Na przykład, jeśli twoja historia mówi o wielu latach barmaństwa, a twoja sztuka odzwierciedla szorstkie krawędzie, które zyskałeś w poprzednim życiu jako mistrz martini – mów tym samym tonem, jak za tym barem. Anthony Bourdain zbudował masywne plemię i ogromną część pracy opartej mocno na szorstkim i surowym głosie, który nabywał pracując w kuchni przez wiele dziesięcioleci. Gdyby pomalował tę formę swojej tożsamości, by poszerzyć swoją publiczność, bycie miłym facetem byłoby nienaturalne i odrzuciłoby jego prawdziwych fanów.

Uczyń swoją historię wizualną i dostępną na różnych platformach. Na przykład opowiedz swoją historię poprzez produkcję wideo lub tworząc wizualne CV lub CV oparte na informacjach i umieszczając je na swojej stronie internetowej i blogu. Możesz też użyć strony About.Me, aby szybko streścić swoją historię, a następnie połączyć swojego bloga, stronę internetową, wizualne CV, stronę Pinterest lub konto na Twitterze.

Możliwości są nieograniczone, jeśli chodzi o prezentowanie swojej historii online, po prostu upewnij się, że treści, które opowiadasz, są jasne, profesjonalne i przekonujące, a wybrana przez Ciebie platforma wspiera Twoje mocne strony.

Wybór odpowiedniego dla swojego plemienia

A zatem, skoro istnieją wszystkie platformy społecznościowe, jak wybrać odpowiednią do rozpowszechniania swojej historii i znajdowania plemienia? Szczerze mówiąc, ta odpowiedź mogłaby wypełnić całą bibliotekę.

Spójrzmy więc na kilka podstawowych teorii dotyczących znalezienia twojego plemienia.

Przewodnik krok po kroku, jak znaleźć docelowych odbiorców

1. Zidentyfikuj idealnych odbiorców

Najpierw musisz zidentyfikować idealną grupę odbiorców.

Sprecyzuj tutaj – kto będzie najbardziej łączyć się z twoją grafiką?

Czy jesteś pisarzem specjalizującym się w historiach miłosnych o wampirach? Po prostu przejdź do najnowszej projekcji filmu Zmierzch lub bloga poświęconego temu fenomenowi nastolatków, a zobaczysz, w jaki sposób i gdzie twoja publiczność się komunikuje. Czy jesteś matką za dnia, a nocą robisz na drutach? Zajrzyj na blogi mamusi i znajdź kobiety, które codziennie mają podobne żonglowanie. Będziesz mieć nie tylko więcej kobiet, z którymi możesz dzielić się swoimi historiami, ale także będziesz miał bezpośredni wgląd w to, czego chce Twój rynek docelowy od ręcznie robionych wyrobów.

Zrób listę głównych danych demograficznych, które Twoim zdaniem będą się łączyły z Twoją historią. Podaj ich wiek, średni dochód, płeć (jeśli dotyczy), rodzaje miejsc, w których mogliby się towarzysko osobiście i online, unikalne atrybuty charakterystyczne dla tworzonej sztuki itp..

2. Utwórz listę słów kluczowych

Utwórz listę słów kluczowych, które odzwierciedlają niektóre cechy wymienione na liście demograficznej.

Wyszukiwarka Google i zacznij wpisywać utworzone słowa kluczowe. Skorzystaj z łączy do tych blogów i znajdź kilka, które najlepiej odzwierciedlają twoją grupę docelową. Dodaj te blogi do czytników RSS, subskrybuj ich biuletyny lub dodaj strony do zakładek. Zapoznaj się z najlepszymi blogami pod kątem rodzajów konwersacji odpowiednich dla Twojej pracy i zeskanuj sekcję komentarzy, aby zobaczyć, jak ludzie wchodzą w interakcje wokół tego tematu. Zacznij szukać problemów, które możesz rozwiązać dzięki swojej wiedzy lub w inny sposób możesz pomóc tej społeczności.

3. Utwórz listę słów kluczowych za pomocą Twittera

4. Utwórz listę słów kluczowych za pomocą innych platform mediów społecznościowych

Możesz powtórzyć te kroki z innymi platformami społecznościowymi. Po prostu odszukaj osoby, które mieszczą się w pożądanej grupie demograficznej i wyglądają, jakby zaangażowały się w twoje dzieło i historię. Szukaj ludzi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia i którzy aktywnie uczestniczą w rozmowach na wybranej przez siebie platformie mediów społecznościowych.

5. Słuchaj swoich rozmów z innymi

Zacznij angażować ludzi w odpowiednie rozmowy za pomocą tych platform. Poszukaj ludzi, którzy zadają prawdziwe pytania i zapewnią przydatne lub niezwiązane z odpowiedzią prace. Bądź tu prawdziwą osobą i zanurz się w rozmowę. Udzielaj odpowiedzi, porad lub po prostu dodaj piękny komentarz i zacznij budować silne relacje z ludźmi z czasem.

Słuchaj uważnie swoich rozmów i zacznij dostarczać zasoby lub artykuły, które pomogą docelowym odbiorcom rozwiązać problem lub zapewnią rozrywkę. Twórz bezpłatne e-książki lub manifesty, które w pewien sposób dostarczają cennych informacji związanych z twoją historią. Nasza dziewiarska mama może stworzyć e-book z poradami dziewiarskimi dla początkujących. Powieściopisarz mający obsesję na punkcie wampirów może bezpłatnie udostępniać opowiadania jako książkę Kindle i zamieszczać cotygodniowe zwiastuny o fabule na swoim blogu.

Możliwości są nieograniczone do łączenia odbiorców z twoją grafiką. Bądź kreatywny i zapewniaj coś wartościowego, z czym ludzie mogą się angażować na głębokim poziomie. Stworzenie społeczności i połączenia zbuduje solidne Plemię, które wierzy w twoje dzieło sztuki i stworzy znaczący świat online, w którym będziesz pracować.

Autentyczność i prawdziwa troska o innych to naprawdę najlepsze podejście do budowania plemienia i wspierania swojej historii w świecie online. Wystarczy jedna osoba, aby naprawdę połączyć się z twoją grafiką, a ty stworzyłeś fan. Kontynuuj budowanie tych relacji, a będziesz mieć angażującą i znaczącą społeczność online oraz plemię oddanych fanów.

Źródło: Artykuł i obrazy autorstwa Crystal Street.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map