Znajdź najlepszą pocztę e-mail i dowiedz się, jak skonfigurować firmową pocztę e-mail

Dla laika e-mail jest zwykle kojarzony z głównymi dostawcami, takimi jak Google lub Yahoo, ponieważ jest bezpłatny i praktycznie nieograniczony pod względem przestrzeni dyskowej.


Jednak firmy często mają różne wymagania i ogólnie dobrym pomysłem jest zwrócenie się w stronę firmowego hostingu poczty e-mail.

Chociaż są dostępne bezpłatne wersje z wieloma firmami hostingowymi, wiele firm korzysta z elastyczności i siły profesjonalnych usług e-mail. Profesjonalny hosting wiadomości e-mail zwykle polega na zarządzaniu wiadomościami e-mail przez osobny lub dedykowany serwer pocztowy.

Znajdź najlepszy hosting e-maili

  • Interserver – 5,00 $ / mies
  • – 0,99 USD / mc
  • – zaczyna się od 0,80 USD / mc
  • – zaczyna się od 3,99 USD / mc
  • – zaczyna się od 2,95 USD / mc
  • – zaczyna się od 2,96 USD / mc

Samouczki krok po kroku

Ujawnienie: WHSR otrzymuje opłaty za polecenie od niektórych firm hostingowych e-mail wymienionych na tej stronie. Nasze opinie i rekomendacje opierają się na rzeczywistym doświadczeniu użytkowników i rzeczywistych danych rynkowych.

Zanim przejdę tutaj zbyt głęboko, najpierw omówmy podstawy.

Jak działa hosting e-maili

Chociaż nie jest to temat na czubku przeciętnego użytkownika Joe, podstawy firmowego hostingu poczty e-mail nie są bardzo skomplikowane. Hosting poczty e-mail jest w rzeczywistości bardzo ogólnym terminem i po prostu wskazuje, jaką usługę hostują Twoje wiadomości e-mail. Na przykład Gmail można również uznać za hosting poczty e-mail.

Jednak w zakresie tego artykułu założymy, że szukasz hostingu własnych e-maili. Oznacza to, że będziesz mieć pełną kontrolę nad swoimi wiadomościami e-mail, od tworzenia adresów i konfigurowania sposobu zarządzania nimi do miejsca ich przechowywania.

Gdy wiadomość e-mail jest wysyłana do Ciebie, zawiera ona różne szczegóły, w tym adres e-mail. Na podstawie tego adresu poczta jest następnie wysyłana do miejsca do przechowywania, do którego skonfigurowano przejście. Gdy już tam jest, możesz go otworzyć i przeczytać w dowolnym momencie.

Jeśli kupiłeś jakikolwiek pakiet hostingowy, zwykle bardzo prawdopodobne jest, że usługa hostingowa e-mail jest zintegrowana z pakietem hostingowym. Jeśli nie, musisz poszukać pakietów hostingu poczty e-mail, aby użyć niestandardowych domen dla swojego e-maila.

Niestandardowy adres e-mail będzie wyglądał mniej więcej tak:

Dlaczego potrzebujesz firmowego hostingu poczty e-mail?

Kiedy używam terminu biznesowego hostingu poczty e-mail, to tak naprawdę mam na myśli niestandardową domenę dla twoich e-maili. Jest na to wiele powodów, od profesjonalizmu po bezpieczeństwo danych. Z perspektywy biznesowej koszty nie są wygórowane, a korzyści znacznie przewyższają te koszty.

1- Profesjonalizm

Korzystanie z niestandardowej domeny pozwoli Twoim klientom dokładnie wiedzieć, z kim mają do czynienia. Ponieważ domena należy do Ciebie i jest przez Ciebie zarządzana, trudno byłoby komuś wprowadzić w błąd, że należy do Twojej firmy.

Rozważmy dwa scenariusze, w których jedna firma korzysta z firmowego hostingu poczty e-mail, a druga korzysta z bezpłatnej usługi e-mail;

 • Firma A –
 • Firma B –

W przypadku firmy A każdy może faktycznie zarejestrować ten adres e-mail, o ile jest on nadal dostępny.

Adres e-mail firmy B będzie jednak unikalny dla Ciebie, właściciela domeny. Adres e-mail firmy B odzwierciedla również profesjonalizm i zaangażowanie firmy w jej działalność.

2- Bezpieczeństwo danych

Hostując własne firmowe wiadomości e-mail, masz pełną kontrolę nad tym, jak zachowują się wiadomości e-mail wysyłane do Ciebie. Na przykład, jeśli prowadzisz działalność, w której obowiązują pewne przepisy, takie jak lokalizacja danych, może być konieczne przechowywanie wiadomości e-mail na serwerach w określonych lokalizacjach.

3- Wsparcie

Obecnie firmy często komunikują się za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jest prawdopodobne, że niektóre z tych e-maili będą zawierać ważne informacje, takie jak fakturowanie, fakturowanie, umowy i tym podobne. Korzystając z własnego hostingu poczty e-mail, będziesz lepiej przygotowany do radzenia sobie ze scenariuszami wynikającymi z problemów z pocztą e-mail.

Utracone lub uszkodzone wiadomości e-mail mogą poważnie wpłynąć na działalność firmy, a wsparcie oferowane przez firmowy hosting poczty e-mail może okazać się nieocenione.

Co sprawia, że ​​dobry hosting e-maili?

Wiele cech dobrego hosta internetowego powinno być również obecnych na dobrym serwerze e-mail. Wśród tych cech na szczycie listy powinna znajdować się niezawodność i elastyczność. Inne czynniki obejmują:

Bezpieczeństwo

Jako firma Twoi klienci muszą mieć wiarę w uczciwość firmy. Powierzają ci poufne informacje, takie jak nazwiska, adresy e-mail, a nawet dane finansowe. Zabezpieczanie poczty e-mail jest ważne i powinieneś zwrócić uwagę na zintegrowane funkcje, takie jak bezpieczeństwo danych, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, spam i tym podobne na hoście poczty e-mail.

Dostępność

Często sprawdzamy naszą pocztę elektroniczną za pośrednictwem różnych platform, aby łatwo zapomnieć, że każda z nich może wymagać różnych konfiguracji. Szukając dostawcy hostingu poczty e-mail, upewnij się, że masz dostęp do poczty internetowej, POP i IMAP.

Poczta internetowa umożliwia korzystanie z internetowego klienta poczty e-mail, co jest bardzo wygodne. IMAP pozwala czytać wiadomości e-mail z dowolnego urządzenia bez konieczności ich pobierania. Z drugiej strony POP wymaga pobrania wiadomości e-mail przed ich przeczytaniem.

Bez czarnej listy

Posiadanie czarnej listy adresów IP to pewny sposób na szybkie zatrzymanie działań biznesowych (szczególnie związanych z klientami!). Może to być poważny problem, ponieważ gdy twoje IP zostanie umieszczone na czarnej liście, potrzeba czasu i wysiłku, aby ponownie go wyczyścić. Unikaj hostów poczty e-mail, którzy mają reputację klientów umieszczanych na czarnych listach, ponieważ może to oznaczać, że adres IP zostanie przetworzony i znajduje się już na czarnej liście.

Możesz sprawdzić status czarnej listy hosta e-mail za pomocą MX Toolbox.

Gdzie przechowywać niestandardowe konta e-mail?

1- Hosting w pakiecie (e-mail + strona internetowa)

Hosting poczty e-mail w pakiecie ma miejsce wtedy, gdy otrzymujesz hosting poczty e-mail, który jest dostarczany wraz z (stąd określenie „w pakiecie”) Twoim kontem hostingu. W zależności od potrzeb może się to okazać bardzo pomocne, ponieważ nie trzeba zarządzać wiadomościami e-mail na osobnym koncie ani płacić za hosting poczty e-mail.

Jednak łączny hosting poczty e-mail jest często ograniczony przestrzenią ze względu na ogólną pojemność twojego konta hostingowego. Większość pakietów przydziela pojedynczą ilość miejsca, która jest dzielona między Twoją pocztę e-mail i hosting. Oprócz miejsca udostępniasz również przepustowość przydzieloną do konta.

Cons – Ograniczone funkcje i pojemność. Nie dla dużych przedsiębiorstw.

Korzyści – Łatwy w konfiguracji, zaawansowane funkcje, hosting wielu małych kont e-mail w jednej cenie.

Najlepsza dedykowana usługa hostingu poczty e-mail? Nie wszystkie firmy hostingowe oferują dedykowane plany hostingu poczty e-mail, ale przykładowo wyraźne przykłady dobrej dedykowanej usługi hostingu poczty e-mail można znaleźć na stronach Hostinger i Liquid Web.

3- Rozwiązania dla przedsiębiorstw (SaaS)

Są dostawcy usług, tacy jak Google i Microsoft, którzy dysponują rozwiązaniami do hostingu poczty e-mail, takimi jak G Suite i Microsoft 365 Business. Są to dedykowane usługi e-mail, które są łatwe w użyciu i wydajne, ale muszą być zarządzane niezależnie od hostingu, nawet jeśli mogą korzystać z Twojej niestandardowej nazwy domeny.

Wadą tego jest to, że usługi mogą w końcu kosztować nieco więcej wraz ze wzrostem liczby pracowników. Na przykład G Suite może kosztować tylko 5,40 USD za abonament podstawowy, ale jest to cena do zapłacenia za użytkownika miesięcznie.

Cons – Dodatkowe prace administracyjne. Drogie – dodatkowy koszt dodatkowych kont e-mail.

Strona internetowa: https://www.interserver.com

InterServer ma siedzibę w New Jersey i istnieje już od ponad dwóch dekad – niezwykle długi okres użytkowania hosta. Po raz pierwszy wprowadzony jako odsprzedawca wirtualnego konta hostingowego, dziś obejmuje prawie cały zakres spektrum usług hostingowych.

Usługi: pakietowanie i dedykowany hosting poczty e-mail.

Strona internetowa: https://www.namecheap.com

Nawet wśród zorientowanych na budżet hostów internetowych NameCheap wydaje się być tani (bez zamierzonej gry słów). Dzięki wspólnym planom hostingowym, które rozpoczynają się już od 1,44 USD, nawet po odnowieniu oferują jedne z najniższych cen w branży. Oprócz hostingu, NameCheap oferuje również inne produkty, takie jak nazwy domen i usługi bezpieczeństwa.

Oprócz znacznie tańszych hostingowych planów hostingowych, Namecheap oferuje szereg usług obejmujących prywatny hosting poczty elektronicznej. Już od 0,99 USD miesięcznie otrzymasz nie tylko hosting poczty e-mail, ale także miejsce na przechowywanie plików. Ceny rosną w zależności od liczby potrzebnych skrzynek pocztowych.

Strona internetowa: https://www.hostinger.com

Hostinger ma siedzibę w Kownie na Litwie i oferuje ogromną różnorodność planów hostingowych. Najlepszą rzeczą w ich hostingu jest to, że zawiera on również pakietowy hosting wiadomości e-mail. Bez względu na to, czy zarejestrujesz się w celu udostępnienia ich planów hostingu, czy nawet hostingu VPS, masz zapewniony hosting e-maili.

Usługi: pakietowanie i dedykowany hosting poczty e-mail.

Strona internetowa: https://www.inmotionhosting.com

Z siedzibą w Lost Angeles w Kalifornii, InMotion Hosting istnieje już od ponad 15 lat. Firma od dawna jest jednym z naszych ulubionych hostów z wielu powodów, a nawet ich wspólny hosting oferuje funkcje e-mail za darmo.

Usługi: pakietowanie hostingu poczty e-mail.

Strona internetowa: https://www.tmdhosting.com

Dzięki dziesięcioletniemu rekordowi obsługi serwisowej TMDhosting od lat jest niezawodnym partnerem dla wielu właścicieli witryn. Ma wiele lokalizacji centrów danych skupionych wokół Stanów Zjednoczonych i jedną w Holandii. Ceny zaczynają się już od 2,95 USD miesięcznie, więc z pewnością jest to świetna okazja, jeśli weźmiesz pod uwagę pakiet e-mail z planami hostingowymi.

Usługi: pakietowanie hostingu poczty e-mail.

Strona internetowa: https://www.a2hosting.com

Uważamy A2 Hosting za jednego z najlepszych hostów internetowych na całym świecie i ma on duży zasięg lokalizacji centrów danych na całym świecie – w Amsterdamie, Singapurze, Arizonie i oczywiście w Michigan. Oferuje niezwykle potężne zestawy funkcji i łączy to z doskonałą obsługą klienta w rozsądnych cenach.

Usługi: pakietowanie i dedykowany hosting poczty e-mail.

Odpowiednie zasoby

Opublikowaliśmy także szereg praktycznych przewodników dla tych, którzy szukają hosta.

 • Pełna lista dostawców hostingu, które sprawdziliśmy
 • Przewodnik: Kiedy należy przejść na VPS
 • Ankieta: ile powinieneś zapłacić za hosting
 • Najlepsze ogólne typy hostingu
 • Najlepsze usługi hostingowe dla małych firm
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map