Pradedančiųjų vadovas: Kas yra interneto priegloba? Kas yra domenas? Skirtumas tarp domeno vardo ir žiniatinklio prieglobos

Norėdami turėti savo svetainę, jums reikia trijų dalykų: domeno vardo, žiniatinklio prieglobos ir sukurtos svetainės. Bet kas yra domeno vardas? Kas yra interneto priegloba? Argi jie ne tie patys? Svarbu, kad prieš pradėdami kurti ir priglobdami savo pirmąją svetainę, būtumėte aiškūs apie jų skirtumus.


Prieglobos įmonių pavyzdys: „InMotion Hosting“, „SiteGround“, „A2“.

Kaip veikia interneto priegloba?

Galvok apie namą, kuriame kaupi visus savo daiktus; o ne drabužius ir baldus, o skaitmeninius failus (HTML, dokumentus, vaizdus, ​​vaizdo įrašus ir kt.) saugokite žiniatinklio priegloboje.

Dažniausiai terminas „interneto priegloba“ reiškia įmonę, kuri išnuomoja savo kompiuterius / serverius, kad galėtų saugoti jūsų svetainę ir teikia interneto ryšį, kad kiti vartotojai galėtų pasiekti jūsų svetainės failus..

Paprastai žiniatinklio prieglobos įmonė atlieka ne tik jūsų svetainės saugojimą. Čia pateikiamos kelios pridėtinės vertės paslaugos ir funkcijos, kurių gali tikėtis iš jūsų prieglobos teikėjo:

 • Domenų registracija – taigi jūs galite nusipirkti ir valdyti domenus ir prieglobą iš to paties teikėjo
 • Svetainių kūrimo priemonė – nuvilkite žiniatinklio redagavimo įrankį, kad sukurtumėte svetainę
 • El. Pašto priegloba – siųsti ir gauti el. Laiškus iš
 • Pagrindinės aparatinės įrangos (serverio sąranka) ir programinės įrangos (CMS, serverio OS ir kt.) Palaikymas

Hostingas vs duomenų centras

Sąvoka „interneto priegloba“ paprastai reiškia serverį, kuriame yra jūsų svetainės priegloba, arba prieglobos bendrovę, kuri jums nuomoja tą serverio vietą.

Duomenų centras paprastai reiškia įrenginį, kuris naudojamas serveriams laikyti.

Duomenų centras gali būti kambarys, namas arba labai didelis pastatas, kuriame įrengti nereikalingi arba atsarginiai maitinimo šaltiniai, nereikalingi duomenų perdavimo ryšiai, aplinkos kontrolė, ty. oro kondicionavimo, gaisro gesinimo ir apsaugos įtaisai.

Serverio pavyzdysTai serveris. Šio modelio pavadinimas: DELL 463-6080 Server. Tai atrodo ir veikia kaip jūsų namų darbalaukis – tik šiek tiek didesnis ir galingesnis.Duomenų centro pavyzdysTaip atrodo duomenų centras iš vidaus, iš esmės tai tik šalta patalpa, užpildyta daugybe didelių kompiuterių. Šią nuotrauką padariau apsilankydamas „Interserver“ duomenų centre 2016 m. Rugpjūčio mėn.

Skirtingi žiniatinklio prieglobos tipai

Yra keturi skirtingi prieglobos serverių tipai: „Shared“, „Virtual Private Server“ (VPS), „Dedicated“ ir „Cloud Hosting“.

Visų tipų serveriai veiks kaip jūsų svetainės saugojimo centras, tačiau jie skiriasi saugojimo talpa, valdymu, techninių žinių reikalavimu, serverio greičiu ir patikimumu. Kitame skyriuje parodysiu skirtumus tarp bendro, VPS, skirtojo ir debesies prieglobos.

Bendras priegloba

Kas yra bendras hostingas?

Dalijant bendrojo prieglobos svetaines, esančias tame pačiame serveryje, kaip ir daugelyje kitų svetainių, jos gali būti nuo kelių iki šimtų ar tūkstančių. Paprastai visi domenai gali turėti bendrą serverio išteklių, tokių kaip RAM ir CPU, telkinį.

Kadangi išlaidos yra labai mažos, dauguma svetainių, turinčių vidutinį srautą ir naudojančios standartinę programinę įrangą, yra šio tipo serveriuose. Bendrasis priegloba taip pat plačiai pripažįstama kaip pradinio lygio prieglobos galimybė, nes tam reikalingos minimalios techninės žinios.

 • Trūkumai – Jokios prieigos prie šaknų, ribotos galimybės valdyti didelį srautą ar smaiges, svetainės našumui gali turėti įtakos kitos to paties serverio svetainės.
 • Kiek išleisti – Ne daugiau kaip 10 USD registracijos metu.

Kur gauti VPS talpinimo paslaugas: „InMotion Hosting“, „Interserver“, „SiteGround“

Dedikuoto serverio priegloba

Kas yra skirtas serveris?

Specialus serveris siūlo maksimalią interneto serverio, kuriame saugoma jūsų svetainė, valdymą – jūs tik nuomojatės visą serverį. Jūsų svetainė (-ės) yra vienintelė svetainė, saugoma serveryje.

 • Trūkumai – Didelė galia ateina … na, ir didesnė kaina. Dedikuoti serveriai yra labai brangūs ir rekomenduojami tik tiems, kuriems reikalinga maksimali kontrolė ir geresnis serverio veikimas.
 • Kiek išleisti – 80 USD / mėn. Ir daugiau; kaina pagal serverio specifikacijas ir papildomas paslaugas.

Kur gauti debesų prieglobos paslaugas: „Digital Ocean“, „Hostgator“, „Cloudways“

Domeno vardas paaiškintas

Kas yra domeno vardas?

Tai yra domeno vardas.

Domenas yra jūsų svetainės adresas. Prieš kurdami svetainę, jums reikės domeno.

Jei norite turėti savo domeną, turėsite užregistruoti savo domeną domenų registratoriuje.

Domeno vardas nėra kažkas fizinio, kurį galite paliesti ar pamatyti. Tai simbolių eilutė, suteikianti jūsų svetainei tapatybę (taip, vardą, kaip žmogus ir įmonės). Domeno vardo pavyzdžiai: Google.com, Alexa.com, Linux.org, eLearningEuropa.info, taip pat Yahoo.co.uk.

Visi domenų vardai yra unikalūs. Tai reiškia, kad pasaulyje gali būti tik vienas alexa.com. Negalite užregistruoti vardo, kai jį įregistruos kiti (tvarko ICANN).

Patarimas: „InMotion Hostingas“ ir „GreenGeeks“ pirmą kartą klientams suteikia nemokamus domenus.

Jei domeną ir žiniatinklio prieglobą pirktų iš tos pačios įmonės?

Turėtumėte įsigyti domenų vardus ir prieglobos paslaugas toje pačioje vietoje?

1 nuomonė: niekada neužregistruokite savo svarbių domenų pas savo interneto prieglobą

Asmeniškai aš paprastai registruoju savo domenus „Name Cheap“ ir priglobu juos pas kitą prieglobos paslaugų teikėją. Pavyzdžiui, ši svetainė, kurią jūs skaitote, yra „InMotion Hosting“.

Tokiu būdu užtikrinama, kad mano domenas liktų mano rankose, jei kas nors nepavyktų su mano prieglobos teikėju.

Daug lengviau pereiti prie naujos prieglobos įmonės, kai užregistruojate savo domeną pas trečiąją šalį. Priešingu atveju jūs turėsite laukti, kol prieglobos įmonė išleis jūsų domeną. Tai gali tapti sudėtinga, nes jie taip pat praranda jūsų hostingo verslą.

2 nuomonė: bet ne visi sutinka …

Bet palauk … tai tik aš (esu dinozauras). Daugelis žiniatinklio valdytojų perka savo domeną ir priglobia jį toje pačioje vietoje. Ir viskas gerai – ypač jei gyvenate pas patikimą sprendimų tiekėją, turintį gerą verslo patirtį. Čia yra kitokia nuomonė, kurią citavo „Twitter“:

@WebHostingJerry pamatė jūsų naujausią įrašą: priegloba. dėkoju. kelios pastabos: „namecheap“ iš tikrųjų palaiko atskiras prieglobos / domeno vardo esybes, todėl nieko blogo nepadarys įtakos jūsų prieglobai ar domenui ar atvirkščiai. tai iš tikrųjų buvo tikra mąstysena (tęsinys)

– Tamar Weinberg (@tamar) 2018 spalio 11 d

„@WebHostingJerry“ grįžo į dieną, bet nuo to laiko pasikeitė. mes „namecheap“ gana plačiai apie tai rašėme, kai beveik savo vardu sukūrėme atskirą prieglobos įmonę. jie skiriasi. skirtingi žmonės. žiūrėti https://t.co/vNM0toRuIg

– Tamar Weinberg (@tamar) 2018 spalio 11 d

Ką daryti, jei jau esate užregistravę savo domeną prieglobos įmonėje?

Na, jūs turite dvi galimybes.

 1. Tiesiog gyvenk su tuo ir nieko nedaryk.
 2. Perduokite savo domeno vardą trečiosios šalies registratoriui.

Nr. 2 – štai išsamios instrukcijos, kaip perkelti domeno vardą į „Pigūs vardą“. Ir štai, kaip tai padaryti „GoDaddy“. Iš esmės viskas, ką jums reikia padaryti, tai yra

 1. Gaukite Auth / EPP kodą iš dabartinio registratoriaus (šiuo atveju – iš jūsų prieglobos įmonės).
 2. Pateikite perkėlimo prašymą naujajam domenų registratoriui

Atminkite, kad pagal ICANN Registracijų perkėlimo politiką domenai, kurie yra senesni nei 60 dienų arba buvo perduoti per paskutines 60 dienų, negali būti perkelti. Prieš perkeldami turėsite palaukti mažiausiai 60 dienų.

Hostingas ir domeno vardas DUK

Kas yra žiniatinklio priegloba?

Žiniatinklio priegloba yra kompiuteris, kuriame žmonės saugo savo svetaines. Galvok apie namą, kuriame kaupi visus savo daiktus; o ne drabužius ir baldus, o kompiuterio failus (HTML, dokumentus, vaizdus, ​​vaizdo įrašus ir kt.) saugote žiniatinklio priegloboje.

Dažniausiai terminas „interneto priegloba“ reiškia įmonę, kuri išnuomoja savo kompiuterius / serverius, kad galėtų saugoti jūsų svetainę ir teikia interneto ryšį, kad kiti vartotojai galėtų pasiekti jūsų svetainės failus..

Kaip rasti tinkamiausią prieglobos planą?

Serverio veikimo laikas, prieglobos atnaujinimo parinktys, kainos, atsarginės funkcijos, valdymo skydeliai ir ekologiškumas yra keletas pagrindinių funkcijų, į kurias reikia atsižvelgti renkantis žiniatinklio prieglobą. Prieš pasirinkdami pirmiausia suprasite savo svetainės poreikius – čia yra klausimų, kuriuos užduoti sau, jei nežinote, nuo ko pradėti.

Kuri svetainių prieglobos paslauga yra geriausia?

Kiekviena žiniatinklio priegloba paprastai turi savų privalumų ir trūkumų, susijusių su funkcijomis, todėl reikia pasirinkti tai, kas geriausiai atitinka jūsų poreikius. Tačiau kai kurie dažniausiai veikia geriau nei kiti. Mes sukūrėme stebėjimo sistemą pavadinimu „HostScore“ – ji leidžia patikrinti žiniatinklio prieglobos greitį ir patikimumą, todėl prieš mokėdami už prieglobą būtinai nurodykite tą svetainę..

Ar „GoDaddy“ yra žiniatinklio priegloba?

„GoDaddy“ yra interneto paslaugų teikėja. Jis siūlo daugiau nei žiniatinklio prieglobą, taip pat apima domenų vardų paslaugas, interneto saugumą, el. Pašto prieglobą, žiniatinklio programas ir dar daugiau.

Ar „WordPress“ yra žiniatinklio priegloba?

„WordPress“ yra turinio valdymo sistema. Galite gauti „WordPress“ pagrįstą žiniatinklio prieglobą beveik bet kuriame interneto prieglobos paslaugų teikėjui.

Ar galiu priglobti savo svetainę??

Trumpai tariant – taip, tai įmanoma. Tačiau norint patikimai priglobti savo svetainę, reikia didelių investicijų į įrangą ir infrastruktūrą. Kuo geriau ir patikimiau norite, kad būtų jūsų pačių priegloba, tuo didesnė kaina.

Kiek kainuoja priegloba svetainei?

Kai kurias išlaidas, susijusias su svetainės priegloba, sudaro pati žiniatinklio priegloba, domeno vardas, turinio kūrimas, grafinis dizainas, interneto plėtra ir rinkodara. Tačiau pats žiniatinklio prieglobai turėtų mokėti nuo 3 iki 10 USD per mėnesį už standartinį bendrą hostingą. VPS talpinimas kainuos žymiai daugiau.

Papildoma literatūra

Jei būtumėte nauji, mes paskelbėme daug naudingų instrukcijų ir vadovėlių, kurie padės jums sukurti savo pirmąją svetainę internete.

Kuriant svetainę

 • Kaip įsigyti domeno vardą (iš registratorių ar esamų savininkų)
 • Kaip sukurti savo pirmąją svetainę (3 paprasti būdai)
 • Kaip sukurti tinklaraštį naudojant „WordPress“
 • Kiek kainuoja svetainės sukūrimas

Tvarkydami savo svetainę

 • Kaip perkelti savo svetainę į kitą žiniatinklio prieglobą
 • Kaip perjungti iš HTTP į HTTPS: A – Z vadovas į SSL

Kaip pasirinkti tinkamą žiniatinklio prieglobą

 • WHSR interneto prieglobos apžvalgos (didelė rodyklių lentelė)
 • Palyginkite žiniatinklio prieglobos paslaugas naudodamiesi nemokamu palyginimo įrankiu
 • Geriausios pigių hostingo kompanijos, ieškančios biudžeto
 • Mūsų geriausi 10 žiniatinklio prieglobos skelbimų 2020 m
 • Geriausi prieglobos paslaugų teikėjai mažoms įmonėms
 • Geriausi „WordPress“ vartotojų prieglobos paslaugų teikėjai
 • Geriausi prieglobos paslaugų teikėjai, priimantys „PayPal“ mokėjimą

Atskleidimas: Šiame straipsnyje naudojamos partnerių nuorodos. Jei pirksite naudodamiesi mano nuorodomis, aš galiu sudaryti komisinius.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me