Vartotojo valdymas „MySQL“ duomenų bazėje naudojant „phpMyAdmin“

Yra situacijų, kai jūs negalite tiesiog atidaryti savo CMS ar forumo diegimo ir valdyti vartotojų iš platformos. Tarkime, kad esate įsilaužęs ir negalite pasiekti savo administratoriaus paskyros – ką padarysi?


Netrukus jums prireiks žiniatinklio „MySQL“ sąsajos – „phpMyAdmin“, kuri padeda valdyti savo svetainės vartotojų abonementus, atlikdama veiksmus tiesiogiai duomenų bazėje. Įrankis yra integruotas su visomis pagrindinėmis domeno valdymo plokštėmis („cPanel“, „Plesk“, „VistaPanel“ ir kt.), O kai jo nėra, jį galima įdiegti jūsų serveryje naudojant automatinius scenarijų diegimo įrankius, kurie pateikiami kartu su domeno valdymo skydeliu (ty, „Softaculous“). . Į šį trumpą vadovą rankinis diegimas nebus svarstomas.

Kas yra phpMyAdmin?

„phpMyAdmin“ yra internetinis, atvirojo kodo PHP įrankis, skirtas MySQL duomenų bazių valdymui.

Tobiasas Ratschilleris, jo išradėjas, pradėjo naudoti „phpMyAdmin“ 1998 m. Kaip alternatyvą „MySQL-Webadmin“, tačiau 2000 m. Jis atsisakė projekto, nes neturėjo laiko jo išlaikyti. Kūrimą 2001 m. Perėmė trys programuotojai, kurie įkūrė „phpMyAdmin“ projektą. Jos sėkmė tarp žiniatinklio valdytojų atsirado dėl patogios naudoti, lengvai naudojamos žiniatinklio sąsajos ir galimybės pasiekti įrankį iš domeno valdymo skydelio („cPanel“, „Plesk“, „VistaPanel“)..

Koks bus šis vadovas??

„PhpMyAdmin“ galite naudoti du duomenų bazių valdymo metodus:

 • valdymas per phpMyAdmin sąsają
 • valdymas naudojant SQL užklausų vykdymą

Šis vadovas parodys, kaip naudoti du iš šių būdų atlikti SQL operacijas jūsų vartotojo bazėje.

Programinės įrangos pavyzdys šiame vadove

Tarp populiariausių CMS ir forumo scenarijų šio vadovo pasirinkimai buvo „WordPress“ ir „XMB Forum“, nors pamoka gali būti lengvai pritaikoma bet kuriai vartotojui skirtai svetainės programai..

Vadovas parodys, kaip naudoti abu pirmiau minėtus metodus kiekvienos scenarijaus duomenų bazės vartotojų lentelėje.

„phpMyAdmin“ vartotojo valdymas, skirtas „WordPress“

1. Sąsajos metodas

Prisijunkite prie „cPanel“ paskyros (arba bet kurio kito žiniatinklio prieglobos valdymo skydelio, kuriame yra jūsų domenas). Grupėje „Duomenų bazės“ ieškokite „phpMyAdmin“ ir spustelėkite „phpMyAdmin“ piktogramą:

„CPanel“ duomenų bazės

„PhpMyAdmin“ žiniatinklio sąsaja atsidarys naujame lange. Kai būsite prisijungę, kairėje šoninėje juostoje pasirinkite duomenų bazę, kurioje turėsite dirbti. Mūsų pavyzdyje duomenų bazė yra wptest_wp234. Spustelėkite jį.

„phpMyAdmin“

Atidarę duomenų bazę, kairėje šoninėje juostoje pamatysite visų jos lentelių sąrašą, o pagrindiniame puslapyje – tų pačių lentelių sąrašas su naršymo / redagavimo įrankiais (kiekvienoje eilutėje). Norėdami pasiekti savo vartotojų sąrašą, spustelėkite lentelę „wp_users“ ir suraskite vartotojų sąrašą.

WP vartotojai

Jums gali reikėti pakeisti savo kredencialus, el. Pašto adresą, svetainės URL ir tt. Norėdami pradėti redaguoti informaciją, atidarykite eilutę, susietą su jūsų vartotojo abonementu, spustelėdami „Redaguoti“ (šalia nuorodos yra pieštuko piktograma). Žemiau esančiame paveikslėlyje pateikiami vartotojo informacijos laukai, kuriuos galite redaguoti.

Vartotojo informacijos redagavimas

Norėdami pakeisti slaptažodį, išskleidžiamajame meniu turite pasirinkti MD5. Parašykite tvirtą slaptažodį (geresniems rezultatams galite naudoti atsitiktinių slaptažodžių generatorių). Baigę išsaugokite pakeitimus.

MD5 slaptažodžio redagavimas

MD5 yra santrumpa „Message-Digest“ (algoritmas), 5 vers., Kriptografinė maišos funkcija, kuri grąžina 32 skaitmenų vertę. Lauke „vartotojo_pasas“ jūsų naujas slaptažodis automatiškai pavirs į MD5 32 skaitmenų eilutę.

Jei jums reikia atsikratyti visų šlamšto paskyrų, tiesiog grįžkite į lentelę „wp_users“, pasirinkite norimas vartotojo eiles ir paspauskite mygtuką „Ištrinti“ puslapio apačioje. Jei jums reikia pašalinti vieną vartotoją, „intead“, tiesiog paspauskite „Trinti“ saitą vartotojo eilutėje (vaizdą žiūrėkite čia, dešinėje)..

2. SQL užklausos metodas

„phpMyAdmin“ leidžia duomenų bazių valdytojams vykdyti SQL teiginius tiesiogiai žiniatinklio sąsajoje. Atidarę savo duomenų bazę „phpMyAdmin“, pagrindiniame puslapyje pamatysite daugybę skirtukų – Naršyti, struktūra, SQL, Paieška, Įterpti, Eksportuoti, Importuoti, Operacijos: spustelėkite SQL skirtuką, kad pasiektumėte SQL žiniatinklio apvalkalą, kuriame rašyti ir vykdyti savo pareiškimus. Norėdami sužinoti tikslią skirtuko vietą, žiūrėkite 4 vadovą šiame vadove.

Toliau pateikiami 3 kodo fragmentai, kuriuos galite naudoti norėdami redaguoti vartotojo abonementus atlikdami SQL operacijas.

PASTABA: Turėdamas omenyje jūsų sąskaitos vardą turiu omenyje jūsų prieglobos paskyros vartotojo vardą. Tai yra labiausiai paplitusi duomenų bazių identifikavimo forma bendro naudojimo prieglobos aplinkoje, kur kiekviena duomenų bazė yra priskirta konkrečiam vartotojui. Taigi pabraukimas („_“) tarp prieglobos paskyros vartotojo vardo ir duomenų bazės pavadinimo. Yra ir kitų duomenų bazės identifikavimo formų, kurios naudoja tik duomenų bazės pavadinimą. Taikote konvenciją, parodytą diegiant „phpMyAdmin“.

1. Pakeiskite vartotojo slaptažodį (MD5):

ATNAUJINTA `jūsų sąskaitos vardas_ duomenų bazės vardas`
SET `user_pass` = MD5 (‘testuserpasswhere’)
KUR `ID` = 2;

Ką daro šis kodas?

 • ATNAUJINTA „jūsų sąskaitos vardo_duomenų vardas“. “„ Wp_ naudotojai “redaguoja ir atnaujina lentelę„ wp_users “, esančią duomenų bazės„ jūsų vardas “_ duomenų bazės pavadinimas “..
 • SET `user_pass` = MD5 (‘testuserpasswhere’) nustato atributo ‘user_pass’ reikšmę MD5 maišos eilutei ‘testuserpasswhere’..
 • KUR „ID“ = 2; nurodo, kad vartotojo ID, kuriam pritaikote pakeitimus, yra Nr. 2. Akivaizdu, kad tai yra ID pavyzdys; tai gali būti bet koks pasirinktas vartotojo ID.

2. Redaguoti vartotojo informaciją:

ATNAUJINTA `jūsų sąskaitos vardas_ duomenų bazės vardas`
SET `user_login` = ‘newusername’,
`user_nicename` = ‘newusername’,
`user_email` = ”
KUR `ID` = 1;

Ką daro šis kodas?

 • Kalbant apie pirmąjį fragmentą, „UPDATEline“ nurodo, kuri lentelė bus modifikuojama ir kurioje duomenų bazėje.
 • Čia „SETfunction“ veikia su 3 skirtingais atributais: „user_login“ ir „user_nicename“ nustato naują reikšmę „newusername“, o „user_email“ – „“. Atminkite, kad „user_login“ ir „user_nicename“ yra du skirtingi atributai, turintys tą pačią vertę: pirmasis yra vartotojo vardas, naudojamas prisijungiant, antrasis yra vardas, kuris bus rodomas jūsų svetainės puslapiuose. Pavyzdys: „greatboy84“ yra prisijungimo vardas, „Frank Span“ yra vardas, nurodytas puslapyje.
 • KUR `ID` = 1; jums nurodo, kad jūsų modifikuotas vartotojo ID yra numeris 1.

3. Pašalinkite nepageidaujamo el. Pašto dėžutę:

IŠtrinti iš „jūsų sąskaitos vardo_ duomenų bazės pavadinimo“
KUR `ID` = 2

Ką daro šis kodas?

 • Pirmoje eilutėje nurodoma, kad ketinate ištrinti ką nors iš lentelės „wp_users“ iš duomenų bazės „youraccountname_databasename“..
 • KUR `ID` = 2 reiškia, kad vartotojo ID, kurį naikinate, yra # 2.

„phpMyAdmin“ vartotojo valdymas, skirtas XMB forumui

1. Sąsajos metodas

Procedūra yra panaši į „WordPress“ vartotojo valdymą.

Prisijunkite prie savo domeno valdymo skydelio ir atidarykite „phpMyAdmin“. Pasirinkite forumo duomenų bazę ir ieškokite lentelės „xmb_members‘: Joje yra jūsų forumo narių sąskaitos.

XMB forumo narių sąrašas „MySQL“

Spustelėkite „Redaguoti“ eilutėje, susietoje su jūsų vartotojo sąskaita, ir redaguokite savo vartotojo informaciją (žr. Paveikslėlį žemiau). Paspauskite mygtuką „Eiti“, kad išsaugotumėte pakeitimus.

XMB vartotojo redagavimas

2. SQL užklausos metodas

Šie 2 kodo fragmentai parodo, kaip redaguoti ar ištrinti XMB vartotojo abonementą per „MySQL“.

1. Redaguokite XMB nario sąskaitą:

ATNAUJINTA `jūsų sąskaitos vardas_xmbdatabase` .`xmb_manbers`
NUSTATYTI „vartotojo vardą“ = „bigsmurf85“,
„slaptažodis“ = MD5 („xmbuser178pass“) ,
el. paštas = =,
`site` = ‘http://domenas.com’,
„vieta“ = „JAV“
KUR `uid` = 139;

Kaip ir aukščiau pateiktuose „WordPress“ pavyzdžiuose, šis SQL kodas atnaujina dabartinę vartotojo informaciją į naujas nurodytas reikšmes.

2. Ištrinkite XMB nario sąskaitą:

IŠtrinti iš „jūsų sąskaitos vardo_duomenų bazės“
KUR `uid` = 178

Pirmoje eilutėje sakoma, kad ištrinsite vieną ar daugiau vartotojo ID (čia „uid“) iš duomenų bazės „xmb_members“. Antrasis nurodo vartotojo ID numerį, šiuo atveju – 178.

Slaptažodžio saugos patarimas

Pirmą kartą MD5 algoritmas pasirodė pažeidžiamas 1996 m., Kai Hansas Dobbertinas aptiko MD5 maišos funkcijos susidūrimus, o metams bėgant buvo pasidalinta daugiau ataskaitų. Sakydami „susidūrimai“, mes turime omenyje situacijas, kuriose skirtingos simbolių eilutės (t. Y. Slaptažodžiai) turi tą pačią maišos vertę. Medžiagos yra daug ir jos tikrai negalima aprėpti nei viena trumpo vadovo pastraipa, tačiau nebijokite – MD5 vis tiek gali jus išgelbėti nuo daugybės galvos skausmų, kaip paaiškinta šiame vadove..

Tačiau kitas saugos veiksmas, kurį turite atlikti pakeitę slaptažodį „phpMyAdmin“ (naudodami MD5 šifravimą), yra jį dar kartą pakeisti „WordPress“ vartotojo profilyje. Tiesą sakant, „WordPress“ užšifruos jūsų slaptažodį naudodama biblioteką, vadinamą „phpass“, kuri apima saugesnius ir todėl lengvai nesulaužomus algoritmus..

„Tinginių“ triukas!

Būti tingus nebūtinai reiškia klaidingą pasirinkimą. Dažniau nei bet kada, mūsų kuriami triukai, skirti taupyti laiką, paverčiami svetainės efektyvumu ir didesniu srautu, todėl nepamirškime šios pastraipos.

„Tingus triukas“ yra naudoti nepageidaujamo e. Pašto vartotojo paskyrą ir sukurti fiktyvaus personažo ar draugo paskyrą. Kaip?

Procedūra yra paprasta – viskas, ką jums reikia padaryti, tai atidaryti savo vartotojų sąrašą savo duomenų bazėje (galite naudoti sąsajos metodą atlikdami tokią lengvą užduotį), spustelėkite pasirinktos vartotojų eilutės mygtuką „Redaguoti“ ir redaguokite šiuos laukus ( palikti ID tokį, koks yra):

 • „user_login“, „user_pass“, „user_nicename“, „user_email“
 • pasirenkama išsami informacija (user_url, user_registered ir kt.)

Kaip alternatyvą, galite naudoti SQL užklausos fragmentą vartotojo abonemento redagavimui, kurį jums anksčiau nurodiau šiame vadove.

Kada šis triukas pasirodys naudingas?

Išvardinkime keletą reikšmingų pavyzdžių: gali reikėti suklastotų paskyrų forume ar tinklaraštyje, kad išbandytumėte naujus įskiepius, įsilaužimus ir modifikacijas, arba galbūt norite užregistruoti savo užimtų draugų paskyras, kad jie būtų paruošti naudoti. Taip pat gali tekti naudoti „forumo botą“, kuriame skelbiamos lentos taisyklės, skyrių taisyklės ir pan. Tikrai jūsų vaizduotė yra riba. :)

Premijos SQL kodas: sukurkite vartotojo abonementą

Maža papildoma premija nepakenks, ar ne? Toliau pateikiami du SQL kodo fragmentai: pirmasis sukuria naują „WordPress“ svetainės vartotojo abonementą, antrasis – naują „XMB Forumo“ vartotoją..

ĮRAŠYKITE į „jūsų sąskaitos vardą_ duomenų bazės vardą“.
„vartotojo_loginas“ ,
„vartotojo_pasas“ ,
`vartotojo_nicename` ,
„vartotojo el. paštas“ ,
„vartotojo registracija“ ,
`vartotojo_statas`
)
VERTĖS (
‘newusername3’,
MD5 („naujas slaptažodis3“) ,
„Mally Bally“,
”,
‘2012-04-13 00:00:00’,
„1“
)

Pavyzdinis kodas sukurs naują vartotoją ir priskirs reikšmes (informaciją apie vartotoją) atributams „vartotojo_loginas“, „vartotojo_pasas“, „vartotojo_nicename“, „vartotojo_paštas“, „vartotojo_registruotas“ ir „vartotojo_statas“..

Norėdami sukurti naują XMB forumo narį:

ĮRAŠYKITE į „jūsų sąskaitos vardą_ duomenų bazės vardą“.
„vartotojo vardas“ ,
„slaptažodis“ ,
„el. paštas“ ,
„statusas“,
„vieta“
)
VERTĖS (
‘pasakos’,
MD5 („fairypass123“) ,
”,
‘Narys’,
„JAV“
)

Pasilinksmink! :)

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map