Najgorsze błędy w projektowaniu stron internetowych: 10 przykładów złych stron internetowych

Niezależnie od tego, czy uczestniczyłeś w kursach w miejscowym college’u, od lat tworzysz strony internetowe, czy też uczysz się amatorsko, na bieżąco, jest kilka rzeczy, których każdy projektant stron internetowych powinien unikać, jeśli chce, aby odwiedzający spędzali czas na jego stronie..


Prawdopodobnie słyszałeś termin „lepka” w odniesieniu do strony internetowej.

Oznacza to po prostu witrynę, w której odwiedzający chce się trzymać – stronę, która pozostaje w przeglądarce, i którą ona tworzy zakładki i odwiedza. Jest tak wiele elementów, które sprawiają, że strona jest lepka, że ​​jest to zupełnie inny temat.

Jednak z pewnością istnieją pewne błędy w projektowaniu stron internetowych, które mogą sprawić, że witryna będzie taka, z której użytkownicy chcą uciec. Oto projekty, których należy unikać.

Błąd nr 1: Jarring Colors

Kolory, które są tak jasne, że ranią twoje oczy lub kolidujące ze sobą kolory, mogą sprawić, że odwiedzający witrynę będzie chciał uciec od strony internetowej.

Planując motyw witryny, spróbuj wybrać kolory, które się uzupełniają. Żółty rzadko działa jako główny kolor, chociaż może dobrze wyglądać jako akcent. Używanie każdego koloru tęczy rzadko jest dobrym pomysłem.

Przykład złych sieciite: Moradito

Złe przykłady projektowania Ta strona używa prawie każdego koloru, jaki można sobie wyobrazić w formie puzzli. Jedyny sposób na opisanie tego jest brzydki.

Błąd nr 2: zbyt wiele grafiki

Jeśli zaśmiecisz stronę grafiką, wystąpią dwie różne rzeczy.

Po pierwsze, strona jest tak zajęta, że ​​odwiedzający mogą nie mieć pewności, gdzie kliknąć lub na co chcą najpierw spojrzeć.

Po drugie, jeśli użytkownik ma wolniejsze połączenie internetowe, ładowanie strony może potrwać zbyt długo. Po 30 sekundach większość ludzi opuści stronę i przejdzie do innej witryny. Żyjemy w czasach, w których wszystko jest natychmiastowe. Jeśli nie zwrócisz uwagi klientki w ciągu pierwszych kilku sekund, ryzykujesz jej całkowitą utratę.

Przykład złych sieciite: Pine-Sol

Złe przykłady projektowania Ta strona ma tak wiele grafiki, że wygląda po prostu zagracona. Oprócz licznych grafik obrazy poruszają się po całej stronie, więc nawet jeśli odwiedzający chciałby kliknąć jeden z obrazów, musiałaby go ścigać za pomocą myszy.

Błąd nr 3: Wolny czas ładowania

Czy twoja strona ładuje się tak wolno, że odwiedzający ma czas na filiżankę kawy i pączek przed powrotem?

Dodanie zbyt wielu elementów, takich jak flash, dźwięk, mnóstwo grafiki o wysokiej rozdzielczości lub skrypty Java, może powodować wolniejsze ładowanie witryny. Pamiętaj, że chociaż większość odwiedzających będzie korzystać z szybkiego połączenia, nadal istnieją klienci z obszarów wiejskich, którzy będą korzystać z połączenia dial-up i nie będą mogli uzyskać dostępu do Twojej witryny, jeśli ładuje się ona zbyt wolno.

Wskazówka: Skorzystaj z bezpłatnych narzędzi do edycji obrazów online: Canva, Pic Monkey

Przykład złych sieciite: Peter’s Buses

Złe przykłady projektowania Istnieje kilka problemów z grafiką na tej stronie. Po pierwsze, jest autobus z białym zamiast przezroczystego tła, który po prostu leży na stronie i wygląda amatorsko. Dwa zdjęcia po prawej są również problematyczne, ponieważ zostały rozciągnięte i zmienione bez zachowania proporcji. Zdjęcia odwracają wzrok, a ludzie w tym po prawej wydają się tak rozciągnięci, że mogą być gigantami w krainie Lilliput.

Błąd nr 6: może stworzyć trzyletni projekt

Jeśli Twoja witryna wygląda tak, jakbyś otworzył Microsoft Word, utworzył kawałek Word Art i wyrzucił witrynę w Internecie, możesz ponownie przemyśleć swoje elementy projektu. Chociaż prostota jest mile widzianą ulgą na niektórych bardziej ruchliwych stronach, jeśli przejdziesz zbyt prosto, ryzykujesz, że witryna będzie wyglądać młodo i tanio.

Przykład złych sieciite: Cyber ​​D-Sign Clan

Złe przykłady projektowania Projektant nawet nie zmienił kolorów słów ze standardowego projektu, od którego zaczyna się MS. Ten projekt jest tak prosty, że będzie natychmiast rozpoznawalny jako podstawowy wzór Microsoft i Word Art.Złe przykłady projektowania Ponadto próba załadowania strony wyskakującej. Można to pominąć, jeśli projekt był lepszy po pominięciu wstępu i kliknięciu na stronę główną. Jednak konstrukcja połączonej strony (poniżej) jest równie rozczarowująca.

Błąd nr 7: słaba nawigacja

Nawet jeśli witryna ma atrakcyjny wizualnie wygląd, odwiedzający mogą stać się sfrustrowani i pozostawić złą nawigację.

Na przykład witryny bez wyraźnego linku lub zawierające tak wiele elementów, że trudno jest zdecydować, dokąd pójść. Jednym z problemów, z którym boryka się wielu właścicieli witryn, jest niewielka witryna nagle powiększająca się. Nawigacja, która działała, gdy witryna miała pięć stron, po prostu nie działa, gdy witryna ma 500 stron. Zobacz, w jaki sposób można przerobić witrynę i przekształcić ją w kategorie i podkategorie, aby odwiedzający dokładnie zrozumieli, gdzie iść po to, czego chcą. Warto również dodać pole wyszukiwania.

Przykład złych sieciite: LawnSignDirectory.com

Złe przykłady projektowania Odwiedzający oczekuje kierunku wyszukiwania dla swojego obszaru, ale zamiast tego na dole po lewej stronie znajdują się dziesiątki linków, reklamy po prawej stronie i kilka polecanych firm. Ta strona mogłaby skorzystać z przebudowy struktury organizacyjnej, aby odwiedzający mogli łatwo znaleźć zasoby, na które polują.

Błąd nr 8: problemy z tekstem

Projektanci stron internetowych, którzy używają zajętego tła, a następnie wybierają kolor tekstu, który nie zapewnia wystarczającego kontrastu, sprawiają, że ich strony internetowe są nieczytelne. Jeśli oczy odwiedzającego bolą po przeczytaniu jednego artykułu, dlaczego miałaby trzymać się, aby przeczytać więcej stron Twojej witryny? Jeśli musisz wybrać zajęte tło, umieść przynajmniej pole, warstwę lub tabelę treści na jednolitym tle i wybierz kolor tekstu, który jest przeciwny. Staraj się unikać szarości na szaro, ale wybierz biały na ciemnoczerwonym, czarny na jasnoróżowym itp.

Słowa, które nakładają się na siebie, są również trudne do odczytania, podobnie jak akapity częściowo nakładające się na grafikę, a częściowo na jednolitym tle.

Przykład złych sieciite: Trójkąt Bermudzki

Złe przykłady projektowania Na tej stronie nie tylko występują problemy z kontrastem, ale tekst nakłada się na inne teksty, co sprawia, że ​​czytanie jest prawie niemożliwe.

Błąd nr 9: literówki

Nic nie krzyczy nieprofesjonalnie bardziej niż rażące literówki i problemy gramatyczne. Chociaż nikt nie jest doskonały, możesz spróbować zbliżyć się. Poproś znajomych i rodzinę, aby przejrzeli twoje strony i pomogli Ci znaleźć te błędy, lub zatrudnij profesjonalnego edytora, aby sprawdził twoje strony. Poniższy przykład jest dla zabawy. To nie jest prawdziwa firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych, ale z przymrużeniem oka patrzy, jak nieprofesjonalne wyglądają niektóre firmy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map