Jak przenieść witrynę do innego hosta (i wiedzieć, kiedy się przełączyć)

W idealnym świecie nigdy nie musielibyśmy się martwić o zmianę hostów internetowych – nasza strona byłaby szczęśliwie mieściła się w obiekcie obecnego dostawcy hostingu dzięki doskonałym czasom ładowania, przystępnym kosztom i 100% dyspozycyjności.


Niestety świat nie jest idealny i ten idealny scenariusz rzadko, jeśli w ogóle, istnieje. Jeśli twój obecny hosting nie daje tego, czego potrzebujesz, być może czas przejść na lepszy (porozmawiamy o tym, kiedy trzeba zmienić). Przeniesienie witryny do nowego usługodawcy hostingowego nie musi być tak męczące jak przeprowadzka do nowego domu. To może być dość łatwe, jeśli podejmiesz właściwe kroki.

Jak przenieść swoją stronę internetową

Przenosząc witrynę do innego hosta, musisz:

 1. Kup i aktywuj nowe konta hostingowe,
 2. Przenieś wszystkie pliki stron internetowych – w tym bazy danych i konta e-mail,
 3. Zainstaluj i skonfiguruj aplikację (wersja PHP, WordPress itp.) Na nowym hoście,
 4. Sprawdź nową witrynę na tymczasowym / tymczasowym adresie URL,
 5. Rozwiąż problemy, jeśli wystąpią jakiekolwiek błędy,
 6. Skieruj rekordy DNS domeny na nowego usługodawcę hostingowego

Możesz albo (wielu zrobi to za darmo) albo możesz .

Omówimy obie opcje w tym artykule.

Opcja nr 1: outsourcing przeniesienia witryny (za darmo)

Krok 1- Rejestracja

Krok 2 – Żądanie migracji

Krok 3 – Zaczekaj

Wybór hosta internetowego oferującego bezpłatną usługę migracji jest najlepszą opcją dla początkujących i zapracowanych właścicieli firm.

Hosting to branża konkurencyjna – firmy hostingowe robią wszystko, aby zdobyć nowych klientów. Wiele firm hostingowych, w tym te, które polecam, zapewniają bezpłatną usługę migracji stron internetowych nowym klientom. Wszystko, co musisz zrobić, to poprosić o migrację po zarejestrowaniu się u nowego dostawcy, a ich zespół wsparcia zajmie się ciężkim podnoszeniem ciężarów.

W większości przypadków jest to preferowany sposób, dzięki czemu można zaoszczędzić czas i skoncentrować się na innej kluczowej pracy z witryną.

Oto, co musisz zrobić, jeśli wybierasz się z tą opcją:

1- Zarejestruj się u usługodawcy hostingowego, który oferuje bezpłatną migrację strony

Dobre firmy hostingowe z bezpłatną migracją strony:

 • Hosting A2 – Hosting współdzielony, znany ze swojej szybkości i niezawodności, kosztuje od 3,92 USD / mc.
 • GreenGeeks – Ekologiczny hosting, ogromna poprawa wydajności ostatniego hostingu.
 • InterServer – Niezawodny host internetowy z siedzibą w New Jersey, nie podnosi cen (5 USD / mc) podczas odnowienia.
 • Hosting InMotion – Świetny hosting z ponad 15-letnim doświadczeniem.
 • Hosting TMD – Doskonała wydajność i świetna cena – dzielony hosting zaczyna się od 2,95 USD / mc.

* Ujawnienie: Jeśli złożysz zamówienie za pośrednictwem tych linków, otrzymam prowizję bez żadnych dodatkowych kosztów.

2- Zażądaj migracji strony i podaj szczegóły strony

Złóż wniosek o migrację z nowym usługodawcą hostingowym. Zwykle wszystko, co musisz zrobić, to podać dane logowania na starym hoście – nazwa hosta, login panelu sterowania i login FTP itp .; a Twój nowy hosting zajmie się resztą.

Przykład: Hosting InMotion

Przeniesienie witryny hostingu InMotionAby zainicjować przeniesienie witryny na InMotion Hosting, zaloguj się do panelu AMP > Operacje na koncie > Żądanie przeniesienia witryny. .

Przykład: GreenGeeks

Po zakupie możesz poprosić o usługę migracji witryny GreenGeeks. Aby zainicjować migrację, zaloguj się do menedżera konta GreenGeeks > Wsparcie > Żądanie migracji witryny > Wybierz usługę > Podaj podstawowe informacje o koncie (na starym hoście), takie jak adres URL panelu sterowania, dane logowania do konta. Uwaga – usługa migracji witryny GreenGeeks obejmuje nie tylko transfer cPanel, ale także migrację z platformy Plesk.

3- Strona z powrotem i zrelaksuj się

Tak, to wszystko, co musisz zrobić.

Brak rozwiązywania problemów z błędami bazy danych. Brak migracji kont e-mail. Łatwe jak ciasto.

Opcja nr 2: przenieś swoją witrynę ręcznie

1- Kup nowy hosting

Aby rozpocząć migrację hosta, potrzebujesz nowego hosta internetowego.

Istnieje wiele rozwiązań hostingowych, każde z własną konfiguracją i ofertą. Będziesz musiał ocenić i porównać, który jest odpowiedni dla Ciebie na podstawie wielu czynników, takich jak koszt, wymagana przestrzeń i konfiguracja serwera, aby wymienić tylko kilka.

Idealnie powinieneś również poinformować odwiedzających i / lub klientów, że przeprowadzasz się do nowego hosta, wraz z informacją o godzinach, w których dokonujesz zmiany. Dobrą praktyką PR jest przeprowadzanie okresowych aktualizacji statusu w sieciach społecznościowych, aby informować klientów. Ponadto rozważ prośbę użytkowników, aby nie odwiedzali Twojej witryny podczas migracji, aby zminimalizować obciążenie systemu i zapobiec dodatkowym problemom z obsługą klienta.

Wskazówka

Jeśli Twoja domena jest obecnie zarejestrowana na starym serwerze internetowym, rozważ przeniesienie domeny do strony trzeciej, aby w razie potrzeby ponownego przełączania hostów, domena mogła przyjść z tobą łatwiej i bez żadnych potencjalnych komplikacji.

5- Sprawdź propagację DNS

Po zażądaniu przeniesienia rekordu DNS zmiana może zająć od kilku godzin do pełnego dnia.

Gdy przełącznik wejdzie w życie, powiadom swoją byłą firmę hostingową o anulowaniu. Monitoruj dokładnie czas działania witryny przez co najmniej tydzień, aby upewnić się, że wszystko na nowym hoście działa poprawnie.

Wskazówka: Użyj narzędzia What’s My DNS, aby przeprowadzić wyszukiwanie DNS, aby sprawdzić nazwy domen, bieżący adres IP i informacje o rekordach DNS z wielu serwerów nazw w 18 lokalizacjach. Umożliwia to sprawdzenie najnowszego stanu propagacji DNS.Mapa DNS to kolejne bezpłatne narzędzie do wyszukiwania DNS, które sprawdza status propagacji DNS z ponad 20 lokalizacji.

Wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby zmienić hosta

Przejście na nowy hosting może być stresującym czasem – dlatego wielu właścicieli witryn woli nie zmieniać hosta, chyba że jest to konieczne. W końcu – po co marnować czas i energię, gdy wszystko działa dobrze?

Więc kiedy jest właściwy moment, aby zacząć szukać nowego hosta? Skąd wiesz, że Twój host jest główną przyczyną problemu z witryną? Oto kilka wskazówek:

 1. Twoja strona ciągle się psuje
 2. Twoja strona jest zbyt wolna
 3. Obsługa klienta nie jest pomocna
 4. Potrzebujesz więcej miejsca, funkcjonalności lub innych zasobów
 5. Płacisz za dużo
 6. Zostałeś zhakowany więcej niż raz
 7. Słyszałeś o świetnej usłudze w innym miejscu

Dobry hosting = lepszy sen w nocy

Kiedy wiele lat temu przeniosłem się na InMotion Hosting – wsparcie techniczne było bardzo pomocne i przełączyłem moją stronę bezpiecznie i solidnie podczas snu. Obudziłem się na stronie, która działała szybko i niezawodnie, bez żadnej usterki w serwisie.

Jeśli nie czujesz się na takim poziomie komfortu lub niepokoją Cię negatywne raporty, które widziałeś na swoim serwerze internetowym, być może czas na zmianę.

Często zadawane pytania przy przechodzeniu na nowego usługodawcę hostingowego

Co to jest migracja strony internetowej?

Termin migracja strony internetowej odnosi się do dwóch scenariuszy: 1, Proces migracji strony internetowej z jednej domeny do innej, zazwyczaj zmieniający lokalizację witryny, platformę hostingową i projekt; i 2, Proces migracji witryny z jednego hosta do drugiego.

Używamy tego terminu luźno w tym artykule i odsyłamy do drugiego scenariusza.

Ile kosztuje przeniesienie strony internetowej do nowego usługodawcy hostingowego?

Bezpłatnie do około 100 USD w zależności od złożoności Twojej witryny. Wielu hostów internetowych, jak wspomniano w tym artykule, zapewnia swoim nowym klientom bezpłatne usługi migracji witryn.

Czy mogę przenieść swoją stronę z GoDaddy na inny host??

Tak. Przenoszenie witryny z jednego hosta na inny może być trudne, jeśli wcześniej tego nie robiłeś. Jeśli to możliwe, zapytaj swojego nowego usługodawcę hostingowego, czy byłby skłonny pomóc w bezpłatnej migracji strony internetowej – dzięki temu zrobisz to bezstresowo.

Firmy hostingowe, takie jak A2 Hosting, GreenGeeks i InMotion Hosting, zapewniają bezpłatne usługi migracji witryny nowym klientom.

Czy możesz przenieść nazwę domeny na inną stronę hostingową??

Nazwy domen nie muszą być zarejestrowane u usługodawcy hostingowego. W rzeczywistości możesz hostować nazwę swojej domeny u jednego usługodawcy i połączyć ją z hostingiem zapewnianym przez innego usługodawcę.

Czy zmiana hosta wpływa na SEO?

Zasadniczo brak zmiany hostów internetowych nie wpłynie na SEO witryny, przy założeniu, że struktura i zawartość witryny pozostają takie same. Jednak jakość hostingu (czas działania, szybkość itp.) Ma wpływ na rankingi wyszukiwania w dłuższej perspektywie – dlatego bardzo polecam wybrać najlepszego hosta z naszej listy.

Czy możemy hostować witrynę za darmo?

Tak, całkowicie możliwe jest prowadzenie witryny internetowej przy zerowym koszcie. Jednak witryny te są często ograniczone w jakikolwiek sposób, na przykład mając bardzo mało zasobów i wymuszając branding hosta. Prawdopodobnie będziesz również zmuszony do korzystania z poddomeny bezpłatnego hosta, na którym jesteś, ponieważ prawdziwe nazwy domen będą kosztować pieniądze.

Jak mogę przenieść swoją stronę internetową na innego właściciela?

Technicznie można tego dokonać poprzez przeniesienie zasobów, takich jak hosting, nazwa domeny oraz dostęp do wtyczek i aplikacji stron trzecich. Jeśli jednak zastanawiasz się nad tym, najlepiej upewnić się, że wszelkie związane z tym środki finansowe są przechowywane w depozycie dla Twojej ochrony.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me