IX Przegląd hostingu

Aktualizacje: IX Web Hosting jest zamknięty dla biznesu

Ta recenzja IXWebHosting została po raz pierwszy napisana przez naszego gospodarza Candace Morehouse w 2013 roku.


W lipcu 2014 r. Dodałem więcej szczegółów (zaktualizowane plusy & minusy, przegląd uptime itp.) na podstawie mojego doświadczenia w korzystaniu z bezpłatnego konta próbnego. Trwało to około 12 miesięcy i nie mam już konta w IX Web Hosting. 

Firma, która zarządzała IX Web Hosting, Ecommerce LLC, została przejęta przez Site5 – firmę hostingową EIG w 2015 roku.

Mówiąc w porządku, IX Web Hosting należy dziś do tego samego kierownictwa, który zarządza iPage, BlueHost, Hostgator, PowWeb, Reseller Club, JustHost, FatCow i dziesiątkami innych znanych marek w hostingu.

Przejęcie EIG w 2015 r

IX Web Hosting został sprzedany firmie Endurance International Group w 2015 roku. Ta plotka została potwierdzona ogłoszeniem wyników finansowych EIG za IV kwartał 2015 roku.

Ecommerce, LLC – spółka macierzysta zarządzająca IX Web Hosting, została przejęta za około 28 milionów dolarów.

IX Web Hosting Alternatywy

Na dzień dzisiejszy – IX Hosting marki jest zamknięty dla biznesu. Użytkownicy hostujący Linuksa są teraz nazywani Site5; podczas gdy Windows hostujący użytkowników Verio i tych, którzy mają domenę zarejestrowaną w IX, zaleca się przejście do Dotster. 

Jeśli szukasz usługodawcy hostingowego – oto 10 moich najlepszych usług hostingowych. Zalecani dostawcy usług hostingowych sprzedający po cenie podobnej do IX to:

Potrzebujesz dedykowanego adresu IP – ale masz niewielki budżet na hosting swojej witryny? W takim razie IXWebHosting może być najlepszym wyborem, a ceny sprzedaży zaczynają się od 3,95 USD miesięcznie dla wspólnego konta hostingowego.

Zobacz, co oferują i czego możesz się spodziewać, jeśli wybierzesz IX jako hosta swojej witryny.

IXWebHosting – Who?

Zawsze dobrze jest zacząć od przeglądu samej firmy. Często może to powiedzieć, czy firma hostingowa ma niezbędne doświadczenie, wiedzę i stabilność, aby zapewnić najlepszą obsługę dla Twoich potrzeb.

IXWebHosting istnieje od 1999 roku, kiedy zaczęli hostować witryny na serwerze znajdującym się w czyimś salonie. To długi czas działalności, a firma rozrosła się, obsługując 110 000 klientów i obsługując ponad 470 000 stron internetowych. Budynek centrali i centrum danych są połączone w jednym miejscu, w Columbus, Ohio, USA.

IXWebHosting Plany & funkcje

IXWebHosting oferuje trzy różne typy pakietów: tani hosting współdzielony, hosting w chmurze i hosting VPS. Udostępnianie hostingu jest dostępne w trzech warstwach usług (cena planu Expert Hosting oparta na specjalnym kuponie promocyjnym).

Shared HostingExpertBusiness PlusUnlimited Pro
Bezpłatny Domian12)3)
Dedykowane IP2)3)15
Cena promocyjna1,95 USD / mc *7,95 USD / mies7,95 USD / mies
Cena odnowienia6,95 USD / mies9,95 USD / mies12,95 USD / mies

Dzięki pakietowi hostingowemu w chmurze masz do wyboru systemy operacyjne oparte na Windows lub Linux oraz (na szczęście!) Panel sterowania cPanel lub Plesk.

I wreszcie IX oferuje hosting VPS. Dzięki tej opcji możesz wybrać serwer dwurdzeniowy z wyborem miejsca na dysku, pamięci RAM i przepustowości. Pakiety te zaczynają się od 54,95 $ miesięcznie z pełnym dostępem do katalogu głównego.

Wszystkie plany hostingowe IX obejmują „nieograniczoną” przepustowość przestrzeni hostingowej, domen, subdomen, transferu danych i kont e-mail.

Wszystkie popularne platformy blogowe (WordPress, Joomla, Drupal) są dołączane jako instalacja jednym kliknięciem, a także twórca strony internetowej, który pomaga tym, którzy nie mają dużego doświadczenia ani wiedzy.

Panel sterowania

Dla tych, którzy szukają panelu sterowania, do którego są przyzwyczajeni, takiego jak cPanel, Plesk lub vDeck, będziesz rozczarowany. IX zapewnia zastrzeżony panel kontrolny z ich wspólnymi planami hostingowymi i jest to nieco niezdarne.

Mając osobiste doświadczenie z panelem sterowania, mogę powiedzieć, że wcale nie jest przyjazny dla użytkownika, a jeśli dopiero zaczynasz korzystać ze stron internetowych, IX utrudnia uruchomienie bloga. CMS musi być zainstalowany ręcznie, aby blog mógł znajdować się na poziomie strony głównej. Tak, jest to instalacja jednym kliknięciem – jeśli nie masz nic przeciwko adresowi www.example.com/blog. Jeśli wolisz, aby Twój blog był bardziej podobny do www.example.com, musisz go ręcznie zainstalować (lub dostosować go z pliku .htaccess lub twardego kodu z pliku konfiguracyjnego WP). Dla początkujących może to być nieco mylące.

IX Panel sterowania hostingu - nie jest to zwykły cPanel lub vDeckIXWebHosting Control Panel – Nie jest to zwykły cPanel lub vDeck

Obsługa klienta

Podobnie jak wiele innych firm hostingowych, IX zapewnia wsparcie swoim klientom za pomocą różnych opcji: telefon, bilet pomocy technicznej online, e-mail i czat online 24/7.

Firma z dumą informuje, że ich przedstawiciele są przeszkoleni, aby zapewnić „wyjątkową i spersonalizowaną obsługę klienta”. W tym celu każdemu klientowi przypisany jest osobisty przedstawiciel, gdy rejestruje się w usługach IXWebHosting. To bardzo miły akcent.

Wiele firm reklamuje, że oferuje wsparcie amerykańskie i rodzimy zespół anglojęzyczny, więc nie jest niczym niezwykłym, że IX robi to samo. Ich przedstawiciele pracują razem z innymi pracownikami firmy, co musi być bardziej skuteczne niż outsourcing obsługi klienta.

Obsługa ixwebhosting

Moje osobiste opinie i wrażenia z użytkowania

Hojna oferta dedykowanego adresu IP = Dobra dla SEO Hostingu

Jeśli zagłębisz się nieco głębiej, zobaczysz, że IXWebHosting ma kilka unikalnych funkcji, których inni gospodarze nie oferują: 

Po pierwsze, hosting zapewnia dedykowany adres IP * – przynajmniej jeden – dla każdego konta hostingowego.

Po drugie, dają ci siedmiodniowy okres, w którym twoje konto jest darmowe. Oczywiście, aby założyć konto, musisz podać numer karty kredytowej, ale nie zostanie obciążony do ósmego dnia i możesz anulować w dowolnym momencie wcześniej. Poza tym pierwszym siedmiodniowym okresem możesz anulować swoje konto w dowolnym momencie w ciągu 30 dni, aby otrzymać pełny zwrot opłat za hosting.

I po trzecie, host obsługuje zarówno Windows, jak i Linux, dlatego twoją bazą danych może być MySQL lub MsSQL.

IXWebHosting Plusy i minusy

Zarejestrowałem się i korzystałem z usług IXWebHosting dwa razy w przeszłości. W 2012 r. Kupiłem konto IXWebHosting Unlimited Pro i hostowałem je przez około 20 dni (konto zostało następnie anulowane przed zakończeniem 30-dniowego okresu próbnego).

W kwietniu 2014 roku zostałem zaproszony do wypróbowania usługi hostingowej IX za darmo i od tego czasu śledzę IXWebHosting. Podczas mojego pobytu w IXWebHosting są zarówno dobre, jak i złe doświadczenia.

Dla ułatwienia znajdziesz krótką listę zalet i wad.

 • Bogate dedykowane oferty IP – Dedykowane IP to dla wielu duża zaleta!
 • Niedrogie – Świetna cena w stosunku do funkcji.
 • Angielskojęzyczni przedstawiciele obsługi klienta znajdujący się na miejscu – Świetna funkcja szczególnie dla klientów w USA.
 • Niezawodny serwer – gwarancja dostępności przez 99,9% czasu (patrz przegląd dostępności uprzejmości IXWebHosting poniżej).
 • Uczciwa praktyka biznesowa – jak wspomniano, kupiłem konto w 2012 r. I anulowałem w okresie bezpłatnego okresu próbnego. IXWebHosting zwrócił moje pieniądze następnego dnia bez zadawania pytań.
 • Panel sterowania – niełatwy w użyciu.

* Uwaga: Dlaczego potrzebujesz dedykowanego adresu IP?

Kiedy twój adres IP jest współdzielony, jest używany na wielu stronach internetowych. Problem z tą konfiguracją polega na tym, że jeśli jeden z tych właścicieli witryn zrobi coś, co zostanie zablokowane w wyszukiwarce, twoja strona również może zostać umieszczona na czarnej liście. To może być naprawdę szkodliwe dla SEO. Innym powodem, dla którego potrzebujesz dedykowanego adresu IP? Konieczne jest skonfigurowanie witryny e-commerce, więc jeśli chcesz sprzedawać produkty lub usługi online, IX może być dobrym wyborem.

Przegląd IXWebHosting Uptime

Jest kilka rzeczy ważniejszych dla właściciela witryny, niż to, jak często strona jest uruchomiona i dostępna dla odwiedzających (a także jest dostępna dla ciebie, aby dokonać aktualizacji / zmian).

Pytanie, które należy zadać: jak wiarygodna jest firma hostingowa, którą rozważasz?

Dzięki IX masz gwarancję, że Twoje strony będą dostępne przez 99,9% czasu przez okres 12 miesięcy. Jeśli wartość procentowa w ciągu jednego miesiąca spadnie poniżej tej wartości, masz prawo do zwrotu pełnej opłaty za hosting za cały miesiąc. Najwyraźniej wszystko, co musisz zrobić, aby poprosić o zwrot pieniędzy, to skontaktować się z przedstawicielem obsługi klienta za pośrednictwem internetowego punktu pomocy.

Przejrzałem stronę internetową i odkryłem, że trzy witryny hostowane przez IX, które były monitorowane przez ostatnie siedem lat, nie cieszyły się z 99,9 procent czasu bezczynności. W rzeczywistości całkowity procent czasu sprawności wynosił 99,839% (ale 100 procent w ciągu ostatnich siedmiu dni, kiedy sprawdzałem). Niewielka różnica, ale wystarczająca, by być może powodować problemy.

OK, więc możesz się zastanawiać, co robi IX, aby zapewnić maksymalny czas pracy. Dobrą wiadomością jest to, że IX jest właścicielem własnego centrum danych, które korzysta z dostawców warstwy 3 i nadmiarowości n + 1. Zapewnia to dodatkowe źródło kopii zapasowej danych. Mając swoje własne centrum danych, IX jest w stanie kontrolować środowisko, sieć i sprzęt (wszystkie znajdują się w tym samym budynku, co działy administracji, sprzedaży i marketingu). Dostępne są dwa generatory o dużej wytrzymałości, które utrzymują serwery w stanie gotowości w przypadku awarii zasilania.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, IXWebHosting korzysta z oprogramowania sieciowego, które wykonuje stałe monitorowanie, wykrywanie złośliwego oprogramowania i usługi odzyskiwania. Fajną funkcją usługi złośliwego oprogramowania jest to, że jeśli na Twoim koncie znajdują się zainfekowane pliki, złośliwy kod jest automatycznie odfiltrowywany, a pliki są poprawiane.

Dynamiczny obraz po prawej stronie wskazuje rekord nieprzerwanego działania IXWebHosting z ostatnich 7 dni.

IXWebHosting uptime score (na podstawie wyników mojej strony testowej)

Poniższy obraz to zrzut ekranu z witryny testowej, którą śledziłem w okresie od kwietnia do lipca 2014 r.

IX Hosting Uptime Score (21 czerwca - 22 lipca 2014 r.) - Pamiętaj, że przestoje są spowodowane błędem komunikacji (moje darmowe konto zostało na chwilę zawieszone). Krótko mówiąc, IX uzyskał bardzo dobre wyniki (100% czasu sprawności) w okresie testowym.IX Hosting Uptime Score (21 czerwca – 22 lipca 2014 r.) – Pamiętaj, że przestoje są spowodowane błędem komunikacji (moje darmowe konto zostało na chwilę zawieszone). Krótko mówiąc, IX uzyskał bardzo dobre wyniki (100% czasu sprawności) w okresie testowym.IX Uptime Web Hosting w ciągu ostatnich 30 dni (11 sierpnia 2014 r.)IX Uptime Web Hosting w ciągu ostatnich 30 dni (11 sierpnia 2014 r.)

Wniosek: powinieneś hostować w IXWebHosting?

Odpowiedź brzmi, jak zawsze, zarówno tak, jak i nie.

Krótko mówiąc, IXWebHosting to bardzo niedroga usługa hostingowa, która oferuje wyjątkową obsługę klienta, solidne serwery hostingowe i kompleksowe funkcje hostingowe – nie wspominając już o liczbie bezpłatnych dedykowanych adresów IP w Unlimited Pro (co jest ogromną okazją).

Jednak, podobnie jak w przypadku innych hostów internetowych, IXWebHosting nie jest doskonały. Największym problemem związanym z IXWebHosting jest panel sterowania – Projekt interfejsu użytkownika jest przestarzały i bardzo przyjazny dla użytkownika; a ponadto istnieje wiele dziwnych ograniczeń (na przykład nie można automatycznie zainstalować systemu CMS w katalogu głównym).

Oto mój werdykt – jeśli dedykowany adres IP jest dla Ciebie ważny, masz ograniczony budżet i nie masz nic przeciwko projektowaniu / tworzeniu stron internetowych, to IXWebHosting byłby dobrym wyborem. Z drugiej strony, jeśli jesteś początkującym, który dopiero zaczął, to nie, nie uważam, że IXWebHosting to dobry wybór.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map