Recenzja RoseHosting

Istnieje wiele dostawców usług hostingowych do wyboru, ale trudno jest znaleźć takiego, który ma dłuższą historię niż historia Rose Hosting.


Ten założony w 2001 roku dostawca usług hostingowych znajduje się w St. Louis Missouri w Stanach Zjednoczonych, gdzie prowadzi także własne centrum danych. Firma twierdzi, że RoseHosting.com była pierwszą i jedyną firmą hostingową na świecie, która oferowała komercyjne wirtualne serwery Linux w 2001 roku (w ramach Rose Web Services LLC) i zachęca swoich klientów do zweryfikowania tego faktu na Archive.org.

W szczególności Rose Hosting jest organizacją hostingową opartą wyłącznie na Linuksie specjalizującą się w hostingu VPS (choć firma oferuje teraz zarówno wspólne, jak i dedykowane plany hostingowe).

Ponadto ten dostawca hostingu ma surową politykę bez nadmiernej sprzedaży – praktykę, której rzadko spotykamy na rynku budżetu / hostingu współdzielonego. Niektóre z jego bardziej znanych klientów to Altarum Institute, UPF.org i Voice IP Solutions.

Plany hostingowe Rose

Rose Hosting oferuje liczne plany i konfiguracje hostingu, aby spełnić różnorodne potrzeby klientów. Plany te obejmują:

Shared Hosting

Dostępne są cztery wspólne plany hostingowe, od 200 GB do 2000 GB miesięcznego transferu danych oraz od 2 GB do 30 GB miejsca na dysku SSD. Ceny wahają się od 4,95 USD miesięcznie do 19,95 USD miesięcznie z różnymi funkcjami i włączeniami między planami – dla porównania poniżej pokazano zrzuty ekranu.

Wszystkie plany obejmują bezpłatną konfigurację, blokowanie spamu, nieograniczoną liczbę zaparkowanych domen, zadania Cron, 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy i tak dalej.

Kluczowe funkcje w dzielonych planach hostingowych Rose. Ceny oparte są na abonamencie rocznym z 10% specjalnym rabatem (zaktualizowanym 31 maja 2018 r.). Pamiętaj, że RoseHosting nie zapewnia bezpłatnej domeny podczas rejestracji. Zamów tutaj.

Hosting VPS

Hosting VPS firmy Rose obejmuje cztery dostępne plany, od 19,95 USD do 79,95 USD miesięcznie.

Niżsi użytkownicy otrzymują dwa rdzenie procesora z 1 GB gwarantowanej pamięci i limitem transferu plików wynoszącym 2000 GB miesięcznie. W górnej części skali użytkownicy otrzymują osiem rdzeni procesora, 8 GB gwarantowanej pamięci i 150 GB miejsca na dysku. Wśród wielu funkcji są pełny dostęp do katalogu głównego, wsparcie 24/7, gwarancja 100% nieprzerwanej pracy, bezpłatny hosting DNS, zasilanie SSD i bezpłatny dedykowany adres IP.

RoseHosting zarządzał planami hostingu VPS. Ceny oparte są na rocznej subskrypcji z 10% specjalną zniżką; wszystkie plany mają pełny dostęp do konta root i bezpłatny dedykowany adres IP. Zamów tutaj.

Hosting dedykowany

RoseHosting oferuje cztery dedykowane plany hostingowe, od planu 269,10 USD miesięcznie, który obejmuje sprzęt do obsługi 24 GB pamięci, dysku 500 GB i 3000 GB transferu danych, do planu 1079,10 USD miesięcznie, który obejmuje 96 GB pamięci RAM, 2000 GB dysku i nieobliczony transfery danych.

Plany hostingowe dedykowane RoseHosting są dostępne w czterech wariantach. Ceny oparte na rocznej subskrypcji z 10% rabatem (na podstawie 10% specjalnej zniżki). Zamów tutaj.

Moje doświadczenie z RoseHosting

Jak wspomniano, osobiście testuję wspólny plan Rose Hosting od listopada 2013 r. Iw tym czasie znalazłem wiele dobrych i niezbyt złych – rzadkość zarówno dla mnie, jak i świata hostingu.

Wady: Czego nie lubię w RoseHosting

1- Oczekuj lepszych funkcji hostingu współdzielonego

W cenie 10,35 USD / mc (średni koszt z czterech lat) spodziewałbym się więcej od mojego usługodawcy hostingowego.

Biznesplan RoseHosting SSD dopuszcza tylko pięć domen i 20 baz danych. Dedykowane adresy IP, Cloud Flare CDN (10 USD za opłaty instalacyjne), codzienne funkcje tworzenia kopii zapasowych itp. Są dostępne tylko dla użytkowników, którzy są gotowi zapłacić dodatkowo.

2 – Lokalizacja serwera tylko w Stanach Zjednoczonych

RoseHosting prowadzi własne centrum danych w St. Louis w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych i nie oferuje innych opcji w zakresie lokalizacji serwera. Może wystąpić problem z opóźnieniem, jeśli większość użytkowników witryny ma siedzibę poza Stanami Zjednoczonymi.

Dyskutowaliśmy o opóźnieniu i opublikowaliśmy kilka list hostów na podstawie analizy opóźnień. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj-

 • Najlepsze usługi hostingowe dla stron internetowych w Wielkiej Brytanii
 • Najlepsze usługi hostingowe dla indyjskich stron internetowych
 • Najlepsze usługi hostingowe dla witryn w Singapurze / Malezji

Recenzja RoseHosting zweryfikowanych użytkowników

RoseHosting istnieje już od ponad dekady. Ale ku mojemu zdziwieniu – tak mało opinii użytkowników jest dostępnych online.

Host nie jest nawet opisywany w większości popularnych witryn z recenzjami hostingu. Jeśli szukasz bardziej znaczących informacji zwrotnych na temat RoseHosting, oto jedno, na które wpadłem podczas moich badań. Oryginalna recenzja została opublikowana tutaj na Web Hosting Talk.

Czas rozpoczęcia: Grudzień 2010 r
Koniec czasu: Styczeń 2010 r
Powód odejścia: Krzywa uczenia się w systemie Linux była zbyt wysoka dla przydzielonych ram czasowych, a nowy pozyskany klient wymaga hostingu .NET; nie miało to nic wspólnego z ich wsparciem lub usługami.
Informacje o serwerze: Skopiowano z początkowego e-maila.

Cena: 34,99 USD http://www.rosehosting.com/virtserv-spec.html
System operacyjny: CentOS 5
Miejsce na dysku: 45 GB (obejmuje miejsce zajmowane przez system operacyjny)
Pamięć: 1500 MB
Transfer miesięcznie: 1500 GB
Adres IP: 206.196.111.139
Fizyczna nazwa hosta: vs1139.rosehosting.com (do użycia przed DNS
zmiany się propagują)
Serwery DNS (chyba że zamówiłeś własne serwery DNS):
ns1.rosehosting.com (216.114.78.148)
ns2.rosehosting.com (216.114.78.155)

Podsumowanie: Odkryłem RoseHosting poprzez kombinację wyszukiwań w Google i po kilku godzinach badań pomyślałem, że dam im szansę, mimo że nie mam doświadczenia z CentOS lub Linuksem. Korzystałem z ich usług przez około cztery tygodnie iw tym czasie wystąpiły problemy zerowe. Ponieważ Linux był dla mnie nowy, przesłałem także pół tuzina zgłoszeń do działu pomocy technicznej i kilkakrotnie rozmawiałem z obsługą czatu na żywo. Za każdym razem, gdy rozmawiałem z kimś, który był zarówno kompetentny, jak i pomocny, na zgłoszenia do pomocy technicznej zwykle odpowiadano w ciągu 2 godzin.

Jeśli chodzi o system, skonfigurowałem i miałem trzy 32-osobowe serwery Team Fortress 2 działające na serwerze wraz z trzema stronami internetowymi. Miałem kilku przyjaciół Steam wskakujących na serwery kilka razy i wszystkie działały dobrze, w tym mnóstwo dodatków, pingi poniżej 100 ms. Oto link GameTracker do jednego z serwerów jako kolejny dowód. Nie jestem pewien, jak sobie poradzili przy pełnym stresie, ale przy około 20 jednoczesnych użytkownikach nie zauważyłem żadnej zmiany. Dobrze zarządzali także wieloma serwerami Counter-Strike.

Wstępna konfiguracja zajęła około 18 godzin, ale zamówiłem także około 3 nad ranem w Wigilię Bożego Narodzenia. Wysłałem e-mailem o zwrot pieniędzy w weekend i otrzymałem go dzisiaj. Czuję się źle z powodu powrotu i proszenia o zwrot pieniędzy, ponieważ pomogły mi całkiem sporo. Ogólnie byłem bardzo zadowolony z ich usług i polecam je każdemu, kto szuka taniego VPS opartego na systemie Linux od wiarygodnej firmy.

RoseHosting Alternatywy & Porównania

Inne podobne usługi hostingowe, które możesz chcieć sprawdzić:

 • Firmy oferujące budżetowe rozwiązania hostingowe: A2 Hosting, Hostinger, Interserver, InMotion Hosting
 • Firmy koncentrują się na rozwiązaniach hostingowych VPS / premium: SiteGround, Netmoly, Liquid Web, Kinsta (zarządzany host WP)
 • Nasza najlepsza lista hostingu zorientowana na dane

Sprawdź także porównanie obok siebie:

 • Rose Hosting vs Liquid Web
 • Hosting Rose vs Hosting A2
 • Rose Hosting vs InMotion Hosting
 • Rose Hosting vs BlueHost
 • Rose Hosting vs SiteGround
 • Rose Hosting vs Netmoly
 • Rose Hosting vs TMD Hosting
 • Rose Hosting vs AltusHost

Podsumowanie: Czy Rose jest gospodarzem??

Krótka odpowiedź: tak.

Ostatecznie najważniejsza jest stabilność i szybkość hostingu. A RoseHosting wypadł wyjątkowo dobrze w tym regionie. Dlatego polecam Rose Hosting organizacjom lub osobom, które szukają solidnego rozwiązania hostingowego z surowymi regułami bez nadmiernej sprzedaży.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map