Kā izmantot DeviantART, lai izveidotu lojālu kopienu ap jūsu emuāru

Vai jūs kādreiz esat devis iespēju DeviantART kā sava satura reklāmas kanālu?


Es pievienoju DeviantART savam neparasto, taču efektīvo emuāru autoru platformu sarakstam šeit, WHSR, un diezgan daudz lasītāju man teica, ka viņi nekad pat nav apsvēruši DeviantART, lai reklamētu savas emuāra ziņas.

Tas ir žēl, jo DeviantART (dažreiz šajā amatā to saukšu par DA) ir daudz vairāk nekā mākslinieku galerijas lapa. DA ir sociālais tīkls no galvas līdz kājām, un, lai arī tas galvenokārt ir paredzēts māksliniekiem un daiļliteratūras autoriem, tas piedāvā arī daudz sociālo iespēju emuāru autoriem, tostarp:

 • Kopienas forumi
 • Čata istabas
 • Aptaujas
 • Emuāri (žurnāli)
 • Profila komentāri
 • Profila kliegšanas kastes
 • Aprakstos un teksta iesniegumos atbalstītās saites (sauktas par novirzēm)

Kad DeviantART ir piemērots reklāmas kanāls jums?

Jūsu satura un kopienas pieejamība DA palīdz, ja jūsu emuāru veidošanas niša ietilpst vienā no šīm jomām:

 • Māksla & Amatniecība
 • Grafika
 • Māmiņu emuārs
 • Fotogrāfija
 • Animācija & Filmas
 • Ceļot
 • Rakstīšana
 • Daiļliteratūra
 • Tehnoloģijas

Tas varētu darboties arī ar citām jomām, ja esat pietiekami radošs, lai apvienotu labāko no abām pasaulēm (savu nišu un vizuālo saturu)..

Šī ziņa ir par to, kā es 2013. gadā izmantoju DeviantART, lai piesaistītu vairāk nekā 20 fanus / lasītājus manā fantastikas blogā un sekotu maniem atjauninājumiem tiešsaistē un caur privātu adresātu sarakstu. Mans fantastikas blogs ir par īsu stāstu un ilustrāciju sēriju, kuras galvenie varoņi ir roboti, cilvēki un citplanētieši. Pats emuārs ir vietne, kurā var mitināt manus stāstus un mākslas darbus. Sākumlapa ir vieta, kur es blogoju par jaunumiem, idejām, fragmentiem, intervijām, iniciatīvām un sazinājos ar savu mazo fandomu..

1. solis – jums nepieciešama esoša kopiena

Man jau bija DeviantArt reputācija kā māksliniekam un rakstniekam. Kopš pievienošanās kopienai 2004. gadā es izveidoju fanu kopienu ap savu galeriju, visiem cilvēkiem, kurus patiesi piesaistīja mans darbs un ar kuriem es izveidoju draudzības.

Draudzīgums un atvērtība ir tas, kas vislabāk darbojas uz DeviantART, jo mākslinieki un rakstnieki platformu neizmanto tikai skaitļu un kritikas veidošanai, bet galvenokārt lai veidotu attiecības.

Bija nepieciešami gadi, lai attīstītu attiecības un pārvērstu svešiniekus par faniem. Ļaujiet man piebilst, ka es nedarīju neko īpašu – mārketinga ziņā -, lai izveidotu šo kopienu, neņemot vērā laiku, lai pakavētos pie DeviantArt, lai satiktos ar citiem māksliniekiem un rakstniekiem, komentētu viņu darbu, atbildētu uz komentāriem par maniem iesniegumiem un iesaistītos diskusijās par žurnālu ieraksti (DeviantArt galvenie un personīgie emuāri; arī man ir mans).

Kad es nolēmu veicināt sava fantastikas bloga esamību papildus tam, ko jau dalījos vietnē DeviantART, es izmantoju žurnālu ierakstus un aprakstus iesniegumos (Atkāpes), lai pievienotu saites un atsauksmes pieprasījumus..

Viens piemērs ir mana sižeta pamats, kuru es gadiem ilgi glabāju savā emuārā, bet nolēmu pārpublicēt vietnē DA, lai iegūtu vairāk atsauksmes, ALLIFE projektu. Šodien šai novirzei ir 1 002 skatījumi, 12 izlases un 64 komentāri.

2. solis – sazinieties

Nākamais solis bija mēģinājums panākt, lai viņi seko mana iecienītākā satura atjauninājumiem manā emuārā. Izmantojot žurnālu ierakstus, es uzaicināju savu kopienu aplūkot manu emuāru, lai iegūtu vairāk satura nekā tas, ko es augšupielādēju vietnē DeviantART.

Tas bija būtisks solis: es saviem faniem teicu, ka man ir tik ļoti nepieciešama viņu palīdzība, jo es nebiju pārliecināts, kā daži mani lēmumi attiecībā uz manu emuāru atbildīs manu lasītāju interesei, tāpēc nekas nebūtu vērtīgāks par viņu atsauksmēm.

Lai tas būtu ļoti skaidrs, sazināšanās ar DA ir ne tikai sekošana saņemtajām atsauksmēm, bet arī periodiska reģistrēšanās pie saviem faniem; piemēram, lasot un komentējot viņu jaunāko žurnāla ierakstu vai jaunāko mākslas darbu vai rakstīto darbu. Par to es sīkāk pastāstīšu vēlāk šajā rakstā, taču to bija vērts pieminēt arī šeit.

Kopības sajūta DeviantART ir ļoti spēcīga; ģimenei līdzīgā veidā. Es vēlāk paskaidrošu arī, kā šajā platformā tiek stingri atturēta izturēšanās, kas šķērso surogātpastu un plaģiātu (un ne tikai DA; Kingged.com darbojas tāpat; kopienas izmantošana ir došanas un saņemšanas jautājums, un abu līdzsvars).

3. solis – izmantojiet platformu, lai reklamētu

Ko es izdarīju, lai savā emuārā piesaistītu vairāk fanu? Es izmantoju sava DA profila visspēcīgāko funkciju: manu Deviant Journal.

Es uzrakstīju jaunu ierakstu, kurā es iedziļinājos sīkumos par to, ko mani fani atradīs manā fantastikas blogā, un, ja viņi būtu tik laipni, lai paziņotu man, ko viņi par to domā, un, ja viņi būtu ieinteresēti pievienoties īpašam privātam e-pastam saraksts vecākiem “hardcore” faniem.

1. Žurnālu ieraksti

Lielākā daļa manu DA kopienu cilvēku lasīja un komentēja manus žurnālu ierakstus vairāk nekā manas novirzes, tāpēc tā bija labākā vieta, kur piesaistīt visu uzmanību. Žurnāli ir arī tādi, kur DA lietotāji komentārus iegūst daudz personiskāk, tāpēc atsauksmes, ko tur saņēmu, bija vairāk ieskatu nekā tās, ko ieguvu citur platformā..

Es arī izmantoju DeviantART Journal, lai reklamētu savu emuāra Twitter kontu; tomēr man ar to bija maz panākumu (komentāri par ierakstu nebija un vēl tikai 3 Twitter sekotāji). Šķiet, ka ne daudzi mani DA kopienas fani ir aktīvi Twitter lietotāji, vismaz tie, kuri ir manā tīklā. Tomēr es aicinu jūs arī eksperimentēt ar šāda veida savstarpēju reklamēšanu; tas, iespējams, derēs tikai jums, kur tas nebija man.

2. Piezīmes (privātās ziņas)

Tiem, kurus es zināju, ka kāda iemesla dēļ nevarētu lasīt manu žurnālu, es nosūtīju piezīmi (privātu ziņojumu DA) ar jaunumiem un pieprasīju atsauksmes.

Es pārliecinājos, ka savos ziņojumos izmantoju aizrautīgu skaņu, jo tas jau bija parastais signāls visām mūsu publiskajām un privātajām sarunām..

Tādējādi es pierakstījos vairāk nekā 10 reižu pie sava privātā fanu adresātu saraksta fantastikas emuāram.

3. Atkāpes (5. pants) & Iesniegumu rakstīšana)

Vēl viens veids, kā reklamēt savu saturu, ir novirzes. Vienkārši augšupielādējiet daļu sava satura (fragments, attēla izgriezums vai īss video klips), kas emuārā norāda uz pilno versiju.

Es to izdarīju ar savu īso stāstu Scrapped. Tālāk varat redzēt ekrānuzņēmumu:

Kā es reklamēju savu īso stāstu, nododot metāllūžņos, izmantojot DeviantART novirzes

Kā redzat, es iesūtīju tikai sava īsā stāsta pirmās divas rindkopas un pēc tam savam emuāram pievienoju saiti “Turpinās…”. To pašu var izdarīt ar savu gadījumu izpēti un garākām ziņām.

Lai pievienotu vairāk informācijas, ieskaitot sava satura pielāgotu licenci, iesniegšanas formā izmantoju apraksta lauku:

Kā es izmantoju Novirzes apraksta lauku, lai pievienotu svarīgu informāciju un pielāgotu licenci

Ja vēlaties, lai jūsu fani komentētu tikai jūsu emuāru, nevis DeviantART, aizveriet komentārus par jūsu novirzi un uzaiciniet apmeklētājus komentēt jūsu emuāra ziņu. Tomēr es iesaku atstāt abus kanālus atvērtus, ja tiešām vēlaties atsauksmes, jo ne katrs DA lietotājs vēlēsies atstāt platformu, lai komentētu citur.

Ja jūs veidojat mākslas darbu kā papildinājumu vai papildus emuāru ierakstiem, apskatiet šo diskusiju DeviantART forumos.

4. solis – izmantojiet aptauju priekšrocības

Pēc dažiem mēnešiem, kad mani fani zināja par emuāru, man vajadzēja precīzākas atsauksmes par to un tā saturu, tāpēc es atkal izmantoju žurnālu, lai dalītos aptaujā. Es arī izmantoju DeviantART Notes, lai nosūtītu saiti uz aptauju cilvēkiem, kurus es zināju, ka viņi nelasa manu žurnālu.

Šeit ir saite uz ierakstu ar aptauju, lai jūs varētu redzēt. Ievērojiet, ka es saņēmu 17 interesantus komentārus tikai par šo ierakstu un ne tikai emuārā.

2015. gada sākumā es ievietoju vēl vienu žurnāla ierakstu, lai pieprasītu vairāk atsauksmes par manu saturu un emuāru, jo DA Polls man nederēja. Ieraksts izskatījās šādi:

Fanu vervēšana, izmantojot DeviantART žurnālus

Šajā gadījumā fani, kuri atbildēja uz manu CTA, deva priekšroku piezīmēm un e-pasta ziņojumiem kā saziņas līdzekļiem, lai saņemtu atsauksmes.

Kas rēķinās ar DA?

Tāpat kā vietnē Kingged, jūs nevarat vienkārši iet un spamot. Jums jāveido reālas attiecības no sirds, no aizraušanās ar savu saturu un prieka dalīties tajā ar citiem. Citiem vārdiem sakot, jums ir jābūt “māksliniekam pie sirds”, pat ja jūs neesat mākslinieks savā karjerā vai neslogojat mākslu.

Veidojot un kopjot attiecības, jūs izveidojat lojālu sekošanu. Šeit ir daži praktiski padomi, kā jūs vadīt.

1. Kopējiet attiecības, lasot savu sekotāju jauno saturu un žurnālu ierakstus

Atbalstiet savus sekotājus un fanus tāpat kā viņi jūs atbalsta. Katru reizi, kad apstājaties pie viņu galerijām un žurnāliem un atstājat atsauksmes par viņu darbu, jūs uzturat attiecības ar šiem cilvēkiem, veidojot saites, kas pārsniedz vienkāršu došanu un saņemšanu starp diviem cilvēkiem. Tas ir draudzības sākums – kaut kas jums vienmēr būtu jānovērtē kā emuāru autoriem, jo ​​neviens emuāru autors to nevar padarīt viens pats bez cilvēkiem, kuri par viņiem patiesi rūpējas.

Tas attiecas uz jebkuru platformu, kuru izmantojat, bet jo īpaši uz DA. Arī jūsu fanu saturs var iedvesmot jūs radīt vairāk un labāka satura.

2. Atbildiet uz katru saņemto komentāru

DeviantART lietotājiem patīk daudz laika veltīt citu darbu un žurnālu ierakstu komentēšanai, jo viņi zina, ka tas ir lielisks veids, kā veidot stabilas attiecības..

Tas ir tas, kas jums jādara, kad sākat komentēt savu darbu: atbildiet uz šiem komentāriem! Neviena no attiecībām netiek sākta (vai netiek uzkopta), kamēr neesat atzinis un sniedzis atsauksmes komentētājiem.

Ļaujiet saviem faniem redzēt, ka jums rūp tas, ko viņi saka. Apmaiņā viņi ilgāk pieturēsies pie tevis un būs atvērti visām jaunām idejām, ko nākotnē radīsi.

3. Esiet laipns un īsts. Izvairieties no pārdošanas laukumiem un reklāmas balss par katru cenu

DA kopienu kodols ir patiesa vēlme satikt jaunus cilvēkus un veidot attiecības ap mākslu un rakstniecību. Nepārliecieties, neveiciet surogātpastu: tie ir pārliecinoši veidi, kā zaudēt sekotājus (vērotājus) vai saņemt ziņojumu DA darbiniekiem par surogātpastu.

Ja jūs esat pārdevējs, DA tas nedarbojas. Jūsu reklāmas centieniem jābūt patiesiem, balstītiem uz attiecībām, jums jāparāda, ka jūs patiešām ticat tam, ko jūs darāt (un vai jūs ticat savam emuāram un saturam, vai ne?). Šis nav kaut kāds neapdomīgs SEO triks, ko iepriekš izmantojuši tīmekļa pārziņi – tas ir par cilvēku esamību.

4. Atvieglojiet apmeklētājus un sekotājus uzzināt vairāk par jūsu saturu un idejām

Protams, ceļš ir emuāra saišu pievienošana savam saturam, bet “padarot to vienkāršu” nav tikai saites – jums ir jāmudina savi fani noklikšķināt, un, lai to sasniegtu, jums jāpārliecinās, ka viņi jūtas droši to darot.

Paskaidrojiet, kā lietas darbojas jūsu vietnē, ka jūs neiejauksities viņu privātumā, ka jūsu vietne ir droša, lai pārlūkotu un pavadītu laiku. Saistiet arī jūsu radīto saturu ar citām idejām, par kurām jūs zināt, ka viņi jau interesējas. Piemēram, ja viņi novērtē dabas fotogrāfijas un jums ir fotoattēls vai ceļojumu emuārs, pastāstiet viņiem par šīm skaistajām fotogrāfijām un ceļojumu žurnāliem, kas jums ir jūsu vietnē emuārs. Norādiet iemeslu, pēc kura, jūsuprāt, viņiem patiks šie jūsu emuāra elementi.

5. Veiciet labu sava satura vizuālo izstrādi un papildiniet vai papildiniet to ar tekstuālo saturu

Ir laba ideja vienmēr sākt ar DA vizuālajiem materiāliem. Piemēram, jūs varat izveidot mākslas darbu vai īsu infografiku, kas ilustrē jūsu emuāra ziņu: pievienojiet tam virsrakstu un augšupielādējiet to kā mākslas darbu vai tekstu ar priekšskatījuma / reklāmkaroga attēlu un pēc tam ievadiet informāciju novirzes aprakstā vai teksta pamattekstā..

Dariet to pašu ar žurnālu ierakstiem. Vienmēr sāciet ar attēlu, izmantojiet fotoattēlus un mākslas darbus, kas tekstu papildina un papildina.

Ko izvairīties vietnē DeviantART?

1. Neignorējiet etiķeti

Ir daži satura veidi, kas nav atļauti DeviantART platformā vienā etiķetē, piemēram, skaidra pieaugušo grafika un teksts.

Ja jums ir jārisina tēmas, kas saistītas ar seksu, rasismu vai vardarbību, visam, ko jūs ievietojat, joprojām ir jāievēro vadlīnijas, tāpēc jums ir jāsamazina vai jākoncentrē savs darbs. Pievienojiet saiti savai vietnei pārējam saturam.

Tāpat kā jebkurai platformai, jebkāds saturs, kas veicina diskrimināciju un vardarbību, nav atļauts saskaņā ar katras valsts likumiem.

2. Esiet piesardzīgs ar jebkuru fotogrāfiju, kuru izmantojat

DeviantART darbinieki (un viņu lietotāji) bieži meklē autortiesību pārkāpumus, un platformai ir noteikums pret zagtu fotogrāfiju (sk. Etiķetes saiti iepriekšējā punktā)..

Jums var lūgt dokumentus, kas apliecina, ka esat tiesīgs izmantot jūsu izmantotos fotoattēlus. Ja nevarat sniegt pierādījumus, jūsu saturs tiks noņemts.

Ja nevarat likumīgi izmantot kāda veida fotografēšanu, meklējiet Creative Commons vai Public Domain alternatīvas.

3. Esiet piesardzīgs, strādājot ar “pārāk iedvesmotu” darbu

Daži DA mākslinieki un rakstnieki ir satraucoši attiecībā uz atvasinātiem darbiem, tāpēc, ja jūs nonākat jebkāda veida saturā, kas jūs iedvesmoja, pārliecinieties, ka esat tiesīgs radīt atvasinātu darbu..

Iedvesma nav pakļauta autortiesībām, bet plaģiāts ir. Sekojiet krustojuma līnijai, lai izvairītos no juridiskiem vai ētiskiem jautājumiem.

4. Agresīvs komentāru surogātpasts

Nav nedzirdēts, ka daži DA lietotāji mēģinās izmantot komentāru (par žurnālu ierakstiem, novirzēm un lietotāju profiliem) reklāmas spējas, lai reklamētu savu saturu, atlaides un konkursus. Visām šīm darbībām galu galā tiek piemērots kaut kāds sods, sākot no lietotāja bloķēšanas (apvainota lietotāja) līdz surogātpasta ziņojumiem, kas var izraisīt pastāvīgu platformas aizliegumu, ja kaitējums bija milzīgs un tajā bija iesaistīti vairāki konti.

Es jau iepriekš teicu šajā amatā un teikšu vēlreiz: nesūtiet surogātpastu, jo tas jums nedos nekādas priekšrocības, it īpaši DA.

Labi izmantojiet DeviantART statistiku

DA statistikas kopsavilkumsDeviantART sniedz katram mākslinieka galerijas statistikas rīku, pat bezmaksas kontiem (kaut arī ierobežotā veidā, kā es paskaidrošu turpmāk).

Ieskatu, kā statistikas kopsavilkums izskatās DA lietotāja lapā, fotoattēlā šeit, labajā pusē: lietotāja profila lapā ir pieejama nolaižamā izvēlne Statistika, lai visi varētu noklikšķināt un apskatīt, un tas parāda pamata konta aktivitātes un popularitātes numuri. Poga pati par sevi ir maza statistikas tabula, pirms tā pārvēršas “Statistika” ar lieliem burtiem, kā parādīts fotoattēlā. Šobrīd mana poga rāda:

166 Novirzes

18 238 komentāri

98 442 lappušu skatījumi

Noklikšķinot uz pogas “Vairāk statistikas” zem īsās statistikas tabulas, jūs tiksit atvērts statistikas lapā, kurā sīki apkopota visa informācija. Skatīt zemāk:

DeviantART statistikas lapa

Ko meklēt šajā lapā?

 • “Lapas skatījumu kopskaits” norāda, cik daudz lappušu skatījumu jums ir bijis līdz šim
 • “Skatīts X reizes” norāda, cik reizes (kopumā) novirzes galerijā tika skatītas
 • “X Deviants watch” parāda, cik DA lietotāju (deviantu) seko jums (skatās)
 • “Saņemti X komentāri” ir komentāru skaits (kopumā), ko saņēmāt par novirzēm
 • “Pievienots deviantu izlasei X reizes” ir to reižu skaits, kad jūsu novirzes tika atzīmētas ar favorītiem (atzīmētas / patīk)
 • “Sniedza X komentārus ik pēc 10 saņemtajiem” ir vidējais komentāru skaits, ko jūs ievietojāt par citu darbiem par katriem 10 komentāriem, kurus saņēmāt par jūsu (jo lielāks šis skaitlis, jo vairāk jūs esat mijiedarbojies, izmantojot komentārus)
 • “Novirze ar visvairāk komentāriem ir…” parāda jūsu novirzi, kas jūsu galerijā saņēmusi visvairāk komentāru. Tas ir labs rādītājs tam, kas patīk jūsu DeviantART auditorijai un ko meklē jūsu galerijā
 • “Visiecienītākais, ar X izlasi” norāda, kura novirze no tavām tika visiecienītākā un cik izlases tā saņēma
 • “Visredzētākā novirze ir…” norāda, kurš no jūsu novirzēm saņēma visvairāk lapu skatījumu un cik
 • “X izlase tika dota par katriem 10 komentāriem” ir izlases skaits, ko saņēmāt par katriem 10 komentāriem, kurus saņēmāt par savu darbu (vidēji)
 • Vidēji augšupielādējat statistiku, ieskaitot statistiski, cik dienu paiet starp iesniegumiem (vidēji) un kurā nedēļas dienā
 • “Lielākā daļa noviržu tiek iesniegtas kategorijā (kategorijā)” norāda, kuru kategoriju (literatūra, grafika utt.) Jūs izmantojāt visvairāk, iesniedzot darbu DeviantART
 • Vidējās statistikas saraksts, ieskaitot vidējos komentārus, skatījumus un izlases pēc novirzes un dienā un lapu skatījumus dienā.

Bezmaksas DeviantART lietotājiem statistikas lapā ir pieejama tikai cilne Kopsavilkums, savukārt apmaksātajiem (Core) dalībniekiem ir piekļuve arī citām cilnēm, kas sniedz sīkāku informāciju un statistiku, ieskaitot diagrammas.

Pat ja jūs esat bezmaksas lietotājs, jūs varat izvēlēties vienu no trim kopsavilkuma skatīšanās opcijām: Visu laiku, Pagājušajā gadā un Pēdējos 6 mēnešos. Tas ir noderīgi, lai salīdzinātu kopējo sniegumu ar visjaunākajām darbībām.

Ieviesiet Google Analytics

DeviantART ļauj apmaksātiem lietotājiem (Core dalībniekiem) savam profilam pievienot Google Analytics kodu, lai iegūtu labāko no abām pasaulēm: platformas trafika analītika un Google analytics.

Virziet kursoru uz sava konta nosaukuma augšējā joslā un atveras nolaižamā izvēlne. Noklikšķiniet uz “Iestatījumi”. Lapas kreisajā pusē atradīsit publisko un personīgo iestatījumu sarakstu. Noklikšķiniet uz Personīgais -> Vispārīgi un pēc tam ritiniet uz leju līdz lodziņam Dažādi iestatījumi; tieši pirms tā atradīsit lodziņu Google Analytics ar lauku, kurā ielīmēt GA izsekošanas ID.

Ja nezināt, kā to izdarīt, noklikšķiniet uz “Kur es varu atrast savu izsekošanas ID?” saite blakus ievades laukam.

Izņemšana

Šeit ir pamatinformācija no šī raksta!

 • Izmantojiet DeviantART, ja jūsu emuārs ir par vizuālo materiālu, amatniecību, daiļliteratūru, vecāku audzināšanu un citu saturu, kuru varat personīgi radīt.
 • Pārliecinieties, ka jums patīk piedalīties savas kopienas dzīvē, jo tā ir īsta mijiedarbība, kas DA gūst panākumus.
 • Apkārt augšupielādētajam saturam izveidojiet satraucošu fanu kopienu un pārliecinieties, ka viņi zina, kā viņi var vairāk izmantot jūsu emuārā.
 • Izmantojiet DeviantART statistikas priekšrocības un integrējiet to pakalpojumā Google Analytics.

DeviantART ir novārtā atstāta platforma, kas var palīdzēt jums vēl vairāk palielināt vietnes trafiku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map