25 tehnikas magnāti (un to neto vērts), kas jums jāzina

Izdzīvot ārkārtīgi konkurētspējīgajā tehnoloģiju nozarē ir sasniegums pats par sevi, bet šie tehnikas magnāti to ne tikai pārdzīvoja, bet arī tajā plaukst. Šie pašdarinātie tehnoloģiju miljardieri, kuru kopējā neto vērtība pārsniedz USD 1 triljonu, turpina dominēt pasaules bagātāko cilvēku sarakstā.


Bet kas ir šie tehnoloģiju magnāti??

Dažiem no šiem nosaukumiem vajadzētu būt pazīstamiem, ja kādreiz esat sērfojis tīmeklī. Daudzi no viņiem tomēr ir jaunpienācēji, kuri kāpj rindās, gūstot labumu no sociālo mediju un mobilo tehnoloģiju tirgus..

Lasiet tālāk un iepazīstiet tehno magnātus, kas ir mūsdienu tehnoloģiju industrijas virzītāji un kratītāji.

1. Bils Geitss

Pašreizējā loma: Amazon.com izpilddirektors / dibinātājs

Džefam Bezosam 2017. gada jūlijā izdevās īsi notriekt Bilu Geitsu no viņa vietas, lai kļūtu par bagātāko cilvēku pasaulē. Amazon izpilddirektors un dibinātājs Bezoss izpelnījās savu laimi, kad viņš pirmo reizi ieviesa un revolucionēja e-komercijas jēdzienu. Kad Amazon pirmo reizi uzsāka darbību 1994. gadā, viņš darbojās no garāžas savās Sietlas mājās un bija tiešsaistes grāmatu mazumtirgotājs. Kopš tā laika uzņēmums ir kļuvis par e-komercijas behemotu, pārdodot visu, sākot no modes, beidzot ar plaša patēriņa elektroniku un visu, kas pa vidu.

 • Tehnoloģiju nozares neto vērtība: 81,7 miljardi USD
 • Tīrā vērtība reālā laikā: USD 94,8 miljardi

3. Marks Zuckerbergs

Pašreizējā loma: CTO / Oracle dibinātājs

Lerijs Elisons 1977. gadā kopā ar diviem citiem kolēģiem nodibināja programmēšanas firmu Oracle Corp. Uzņēmums lielāko daļu savas peļņas guva, izmantojot projektus ar CIP un izstrādājot programmatūru, kas palīdz ar klientu attiecību pārvaldības datu bāzēm. Elisona atteicās no izpilddirektora amata 2014. gadā, bet turpina darboties kā Oracle valdes priekšsēdētājs un galvenais tehnoloģiju virsnieks.

 • Tehnoloģiju nozares neto vērtība: 59,3 miljardi USD
 • Tīrā vērtība reālā laikā: USD 60,1 miljards

5. Lerijs Peidžs

Pašreizējā loma: Alfabēta prezidents

Kopā ar Leriju Peidžu Sergejs Brins pārveidoja Google par uzņēmumu, kāds tas ir šodien. Brins bija galvenais, veicinot apjomīgu Google pārstrukturēšanu 2015. gadā, meklētājprogrammu firmu nododot alfabēta holdinga uzņēmumam. Ar Alfabēta starpniecību viņš turpina meklēt jaunus “moonshot” projektus un idejas, piemēram, padarīt automatizētas mājas un pašbraucošas automašīnas.

 • Tehnoloģiju nozares neto vērtība: 42,7 miljardi USD
 • Tīrā vērtība reālā laikā: USD 47,3 miljardi

7. Džeks Ma

Pašreizējā loma: Tencent Holdings priekšsēdētājs / izpilddirektors

Programmatūras inženieris Ma Huateng (vai Pony Ma) iekļāvās tehnoloģiju nozarē, kad 1998. gadā nodibināja Ķīnas lielāko interneta portālu Tencent Holdings. Daži no veiksmīgajiem riskiem, ko viņš veica ar Tencent Holdings, ietver tūlītējās ziņojumapmaiņas pakalpojumu QQ; Wechat, mobilo īsziņu sūtīšanas pakalpojums ar vairāk nekā 900 miljoniem lietotāju; un Tencent Games, lielākā tiešsaistes spēļu kopiena Ķīnā.

 • Tehnoloģiju nozares neto vērtība: 36,7 miljardi USD
 • Tīrā vērtība reālā laikā: USD 43,3 miljardi

9. Stīvs Balmers

Pašreizējā loma: Dell priekšsēdētājs / izpilddirektors

Datoruzņēmuma dibinātājs ar savu vārda vārdu Maikls Dells lielu daļu sava likteņa pieder uzņēmumam Dell Technologies. Dell apvienošanās ar datoru glabāšanas gigantu EMC ir novedusi pie visu laiku lielākās tehnoloģiju iegādes, kuras aptuvenā vērtība ir 60 miljardi USD. Viņam turpina piederēt 70% akciju uzņēmumā un darbojas kā priekšsēdētājs un izpilddirektors.

 • Tehnoloģiju nozares neto vērtība: USD 22,4 miljardi
 • Tīrā vērtība reālā laikā: USD 23,5 miljardi

11. Masajoši dēls

Pašreizējā loma: Tesla izpilddirektors / priekšsēdētājs

Elons Musks atzīmējās tehnoloģiju nozarē, kad viņš līdzdibināja PayPal, kuru 2002. gadā vēlāk iegādājās eBay par USD 1,4 miljardiem. Pēc tam viņš uzsāka Tesla Motors, kas koncentrējas uz pilnībā elektrisku transportlīdzekļu un SpaceX ražošanu masu tirgū. , Musk raķešu kompānija, kuras vērtība pārsniedz 20 miljardus USD.

 • Tehnoloģiju nozares neto vērtība: 20,7 miljardi USD
 • Tīrā vērtība reālā laikā: USD 19,7 miljardi

13. Pols Allens

Pašreizējā loma: Samsung Electronics priekšsēdētājs

Neskatoties uz dažiem drūmajiem gadiem, Samsung Electronics priekšsēdētājs Lī Kun-Hee izveidoja sarakstu. Lī cieta sirdslēkme 2014. gadā un joprojām atrodas slimnīcā Seulas Samsung medicīnas centrā, kamēr viņa dēls Džejs Y. tika arestēts, apsūdzēts un ieslodzīts par kukuļošanu 2017. gadā. Neskatoties uz to, elektroniskajam konglomerātam ir vadošā pozīcija mobilo sakaru tirgū ar tā viedtālruņi.

 • Tehnoloģiju nozares neto vērtība: 18,3 miljardi USD
 • Tīrā reālā laika vērtība: 21,7 miljardi USD

15. Azims Premji

Pašreizējā loma: Netease dibinātājs / izpilddirektors

Viens no lielākajiem tiešsaistes un mobilo spēļu uzņēmumiem pasaulē Viljams Dings savu veiksmi atklāja Ķīnas milzīgajā spēļu tirgū. Viņš bija Ķīnas bagātākais cilvēks un pirmais interneta un spēļu miljardieris 2003. gadā. Viņa uzņēmums turpina baudīt izaugsmi ar ienākumu pieaugumu par 67% 2016. gadā līdz USD 5,5 miljardiem..

 • Tehnoloģiju nozares neto vērtība: 16,1 miljards USD
 • Tīrā vērtība reālā laikā: 18 miljardi USD

17. Robins Li

Pašreizējā loma: HCL dibinātājs / priekšsēdētājs

Šivs Nadars bija Indijas IT nozares aizsācējs, kad 1976. gadā atrada HCL. Nadars sāka ar kalkulatoru un mikroprocesoru izgatavošanu savā garāžā un vēlāk izvērsās programmatūras pakalpojumos. HCL Technologies šobrīd ir Indijas ceturtais lielākais programmatūras pakalpojumu sniedzējs, un tā paredzamie ieņēmumi ir 7,5 miljardi USD.

 • Tehnoloģiju nozares neto vērtība: 13,5 miljardi USD
 • Tīrā vērtība reālā laikā: USD 13,4 miljardi

19. Dustins Moskovitzs

Pašreizējā loma: SAP Uzraudzības padomes priekšsēdētājs

Bijušais IBM darbinieks Hasso Plattners 1972. gadā aizgāja kopā ar četriem citiem kolēģiem, lai atvērtu vācu programmatūras kompāniju SAP (programmatūra, lietojumprogrammas, produkti). SAP gada ieņēmumi pārsniedz USD 20 miljardus un ir tirgus līderis B2B telpā. Plattners 2003. gadā atkāpās no izpilddirektora amata un turpina pildīt SAP uzraudzības padomes priekšsēdētāja pienākumus.

 • Tehnoloģiju nozares neto vērtība: USD 12,6 miljardi
 • Tīrā vērtība reālā laikā: USD 13,3 miljardi

21. Džans Židžuns

Pašreizējā loma: Google izpilddirektors

Ēriks Šmits pirms pievienošanās Google iepriekš bija Novell izpilddirektors un Sun Microsystems galvenais tehnoloģiju virsnieks. Šmits bija izpilddirektors no 2001. līdz 2011. gadam un vēlāk kļuva par Google mātesuzņēmuma Alfabēts priekšsēdētāju un darbojas kā Google globālais vēstnieks.

 • Tehnoloģiju nozares neto vērtība: USD 12,4 miljardi
 • Tīrā vērtība reālā laikā: USD 13,5 miljardi

23. Terijs Gū

Pašreizējā loma: Dietmar Hopp Stiftung dibinātājs

Dietmar Hopp pievienojās Hasso Plattner un bijušajiem IBM kolēģiem, nodibinot vācu programmatūras kompāniju SAP 1972. gadā. Hopps strādāja kā līdzdirektors no 1988. līdz 1998. gadam un pēc tam kā uzraudzības padomes priekšsēdētājs līdz 2003. gadam. Viņš vēlāk aizgāja pensijā 2005. gadā un koncentrējās uz labdarību. darbs ar Dietmar Hopp Stiftung, kas sporta, medicīnas, izglītības un sociālajām programmām ir sadalījis vairāk nekā 470 miljonus USD.

 • Tehnoloģiju nozares neto vērtība: USD 10,2 miljardi
 • Tīrā vērtība reālā laikā: USD 10,6 miljardi

25. Zhou Qunfei

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me