Domēna pagriešana: pērciet un pārdodiet peļņas gūšanai

Pēc aptuveni diviem gadiem, pievēršot lielāku uzmanību satura un tehnoloģiju tiešsaistes sfērai, es sapratu, ka daudzējādā ziņā digitālais bizness var ļoti atspoguļot tradicionālās darbības. Piemēram, domēna pārvēršana, kas, manuprāt, pēc koncepcijas ir līdzīga īpašuma pārvērtēšanai.


Pārdodot īpašumu, jūs par labu cenu pērkat īpašumu, piemēram, māju vai dzīvokli, un pārdodat to par augstāku cenu. Domēna pārvēršana darbojas pēc lielākoties tiem pašiem principiem, un var būt tikpat satriecoši rentabla, ja ne vēl vairāk.

Šeit ir daži domēna vārdu piemēri, kuriem tika izliktas lielas naudas summas;

  • Insure.com tika pārdots par 16 miljoniem dolāru
  • 360.com devās par 17 miljoniem dolāru
  • Insurance.com tika novērtēts ar milzīgiem USD 35,6 miljoniem

Šie skaitļi izskatās brīnišķīgi, vai ne? Bet pirms domu vārda un pirkšanas, piemēram, traks, ir dažas lietas, kas jums jāzina par domēna mainīgo biznesu.

Uzziniet, kā novērtēt domēna vārda vērtību

Domēnu vārdu pirkšana nav tik vienkārša kā nejaušu vārdu uzvilkšana un cerība, ka viņi visi palielināsies. Īsāk sakot, aiz neprāta ir smalka māksla, kā arī mazliet zinātnes. Labākie domēna fragmenti, veicot daudz pirkumu, liek daudz domu un zināšanu.

Ja domājat, ka cenu zīmes ievietošana domēnā ir kā azartspēles, jūs maldāties. Pieredzējuši domēni pirms ieguldīšanas reģistrē domēnu, izmantojot novērtēšanas procesu. Vairāki profesionāļi un uzņēmumi piedāvā šo pakalpojumu. Vērtēšanas pamatā ir tādi parametri kā vecums, garums, meklēšanas popularitāte, e-komercijas potenciāls un iespējamā nākotnes novērtēšana.

Šie ir faktori, kas jums jāņem vērā:

1. Pagarinājums

Kaut kas. Ir domēna vārda paplašinājums, citādi pazīstams kā augstākā līmeņa domēns (TLD).

Ne visi TLD ir vienādi, un daži ir vērtīgāki. Piemēram, apsverot tikai TLD, valsts līmeņa domēns (piemēram, .za) nebūtu tik vērtīgs kā parasts .com TLD.

2. Vārda garums

Kaut arī ThisSpaceForSale.com varētu šķist laba ideja, īsāki domēna vārdi bieži pieprasa augstākas cenas. Piemēram, sex.com, kas tika pārdots par 13 miljoniem USD. Atsevišķa vārda domēns bieži izsaka satriecošu cenu.

3. Domēna vārda sastāvs

Jēdzienam līdzīgs vārda garumam, kā minēts iepriekš, labāk ir domēna vārdam, kurā nav defisi vai citas neparastas rakstzīmes, labāk.

4. Esošās līdzības

Atgriežoties pie principa, ka pircējs ir gatavs, pārdevējs, kuram ir vērtība, domēna nosaukumam ir jābūt potenciālajam pircējam. Apsveriet domēna vārda, par kuru jūs interesējaties, permutācijas un līdzības iespējas, un salīdziniet to ar potenciālajiem pircējiem.

5. Pizzazz

Parasti, pērkot savu domēna vārdu, cilvēki tiek mudināti izvēlēties kaut ko ātru un glītu. Iemesls tam ir tas, ka tajā ir pizzazz. Es domēna vārda pievilcību saucu par pizzazz, jo tas ir tā kā zīmola potenciāls.

Padomājiet, piemēram, par Nike; īss, jauks un šodien globāls vairāku miljardu dolāru zīmols.

Protams, ir arī citi apsvērumi, izvēloties iegādājamo domēna vārdu, tāpēc pirms uzsākt savu jauno domēnu, lai uzspiestu biznesu, ir mazliet pētījumu un pieredzes..

Domēna pagriešana rada zināmu risku

Atkal, tāpat kā īpašuma pārvērtēšana, pastāv raksturīgs risks domēna pārlikšanai. Esmu pārliecināts, ka ir tādi, kas nopelna naudu no domēna uzspiešanas, taču, godīgi sakot, džekpota sasniegšana ar vārdu tiešām ir pieskāriens un aiziešana.

Vēl sliktāk ir tiem, kuri neiedziļinās sagatavotajā biznesā un galu galā piedāvā daudz albatross domēna vārdu. Tie ir domēna vārdi, par kuriem jūs pat nevarat samaksāt, ka viņi atņem jūsu rokas.

Ļaujiet man to skaidri pateikt: tāpat kā jebkurā citā biznesā, domēna pārveidošanai ir vajadzīgas zināšanas, pieredze un mazliet veiksmes. Neiedziļinieties biznesā, kas paredz nakti pārvērsties par miljonāru!

Sagatavojieties tā, it kā jūs sāktu kādu citu biznesu. Pārzināt tirdzniecību, zināt savus ierobežojumus, apzināties kapitāla prasības utt. Īsāk sakot, izturieties pret to kā pret realitāti, nevis uz sapni.

Darba sākšanas padomi 

Kā minēts iepriekš, domēna vārda iespējamās vērtības apzināšana ir nenovērtējama prasme. Ievērojot pamatnostādnes, piemēram, tās, kuras es uzskaitīju iepriekš, un veicot dažus savus pētījumus, jūs varēsit izvēlēties vārdus, kas piedāvā lielākas iespējas tos vieglāk pārvērst. Atcerieties, ka tīrā peļņa 100 USD joprojām ir peļņa, jums kaut kur jāsāk.

Papildus vietām, kur jūs pērkat un pārdodat domēna vārdus, ir arī daži uzņēmumi, kas atbalsta domēnu mainīšanas biznesu. GoDaddy ir viens no lielākajiem nosaukumiem, kas tur darbojas. Tur jūs varat ne tikai tirgot domēnu vārdus, bet arī novietot tos, kurus esat iegādājies. Pirkšana, novietošana stāvvietā un pārdošana ir salīdzinoši nesāpīga, un viss, no kā jums jāatsakās, ir mazs procents no jūsu pārdošanas cenas.

Lielumam ir nozīme

Lai piedalītos domēna mainīgajā spēlē, jums jābūt gatavam savā portfelī turēt ievērojamu skaitu domēna vārdu. Šie domēna vārdi ir pareizi jānovieto, lai pat tad, ja jūs pārdodat tikai nelielu daļu no tiem, citi varētu dot jums iespēju gūt dažus ieņēmumus.

Autostāvvieta jūsu domēniem ar tādu uzņēmumu kā GoDaddy ļauj izmantot viņu monetizācijas programmu priekšrocības un nopelnīt naudu, izmantojot saistītās saites.

Pārliecinieties, ka cilvēki zina, ka tiek pārdoti jūsu domēni un kāda ir to cena! Jūs neticēsit, cik daudz cilvēku esmu sastapis, kuri tikko nopirka domēna vārdus un sēdēja uz tiem, cerot uz pārdošanu. Kā, man nav ne mazākās nojausmas. Tāpēc pārliecinieties, ka jūs nepieņemat šo kļūdu, un uzskaitiet savu domēnu pārdošanai kopā ar labo cenu zīmi.

Ziniet pareizo sava domēna cenu.

Nav viegls uzdevums, taču tas nodrošinās, ka nevienā no darītajiem darījumiem nedegsi. Aprēķina aprēķins var ietvert daudzus faktorus, piemēram, nosaukuma vērtību, potenciālo tirgu un daudz ko citu. Daži uzņēmumi, piemēram, SmartName, var palīdzēt jums novērtēt jūsu domēnus, taču, pieņemot klientus, tie ir mazliet nepatīkami.

No otras puses, GoDaddy ir pieejams bezmaksas domēna novērtēšanas rīks, kas ir pieejams visiem. Es iesaku jums vispirms izmēģināt un, iespējams, izmantot kaut ko līdzīgu kā otro viedokli. Tas palīdzēs mācīšanās līknei.

Domainu pārvēršana

1- Kā iegādāties domēna vārdus

Ir domēna vārdi un ir domēna vārdi.

Atšķirība ir tāda, ka pēdējais ir jāiegādājas vietnēs, kas īpaši nodrošina domēna vārdus, kuri jau pieder. Tas ir līdzīgi kā pirkt lietotu īpašumu no cita pircēja, nevis no nekustamā īpašuma attīstītāja.

Domēna tirgus vieta

Domēnu tirgus laukumi ir vienkārši pieejamo domēna vārdu un to cenu saraksti

Divi labi piemēri vietām, kur jūs varat iegādāties domēna vārdus, kuri jau pieder, ir vietnēs Namecheap un GoDaddy. Abās vietnēs ir domēna tirgus laukumi, kas ir līdzīgi īpašumu ierakstiem. Jūs varat tos pārlūkot un iegādāties šajā tirgū.

Premium domēnu tirgus

Daži pārdošanā esošie premium domēni, kas atrodami Brand Bucket.

Vēl viena alternatīva ir Brand Bucket, kas piedāvā selektīvāku premium domēna vārdu izvēli. Šos domēna vārdus īpaši izvēlas domēna vārdu piegādātāji, un tie varētu būt ļoti noderīgs resurss, ja jūs iegādājaties kaut ko unikālu.

Vēl viens moderna domēna vārda avota piemērs ir BuyDomains.com, kurā ir norādīts labības krēms. Šajā vietnē jūs varat vienkārši ievadīt vēlamo domēna vārdu, un pat ja tas nav pieejams, tas varētu palīdzēt atvieglot pirkumu.

Lai meklētu un iegādātos domēna vārdu, meklēšanas lodziņā ievadiet atslēgvārdu.Šeit ir daži “brīnišķīgi” domēnu vārdi, kurus es atradu.

Piezīme. Mans dārgais kolēģis Azreen Azmi runāja par to, kā šeit iegādāties domēna vārdu no esoša īpašnieka – izlasiet to, ja jums ir nepieciešams soli pa solim, iegādājoties iepriekš piederošu domēnu. 

2 – Kā pārdot domēna vārdus

Tiešā pieeja

Tādā pašā veidā kā automašīnas pārdošana jūs varat sazināties ar potenciālajiem pircējiem un rīkoties kā lietotu automašīnu pārdevējs. Tas prasa diezgan daudz papildu pētījumu un kāju darbu, taču tas varētu būt labs veids, kā atbrīvoties no nišas domēna.

Pirmkārt, jūs varat mērķēt uz savu pārdošanas piķi un pareizi to sagremot. Citam, jo ​​jūs zināt, ka tā ir niša, jūs varat mazliet paaugstināt cenu. Visbeidzot, tieši pārdodot domēnu, jums nebūs jāmaksā starpnieks, piemēram, domēna tirgū.

GoDaddy ir pieejams bezmaksas domēna novērtēšanas rīks.

Domēna tirgus laukumi

Gluži kā īpašumu uzskaitījums, izņemot daudz vienkāršākus, domēnu tirgus laukumi būtībā ir masīvi to pārdošanai paredzēto domēnu vārdu saraksti. To izmantošanas process ir vienkāršs. Iegādājieties domēnu un novietojiet to stāvvietā, pēc tam tirgū reģistrējiet savu domēnu par cenu, kuru vēlaties izmantot. Kad domēns ir pārdots, tirgū tiek veikts samazinājums un pēc tam jums tiek pārskaitīti atlikušie līdzekļi.

Dažādās domēnu tirdzniecības vietās tiek iekasētas atšķirīgas komisijas maksas, un tām ir savi noteikumi un nosacījumi. Piemēram, dažiem ir nepieciešama ekskluzivitāte, kas nozīmē, ka, ja jūs uzskaitāt domēnu kopā ar viņiem, to nevar uzskaitīt nekur citur. Šeit ir daži domēnu tirgus laukumi, kurus pārbaudīt. Paņemiet nedaudz laika, lai atrastu jūsu vajadzībām piemērotu.

Flippa

Vietne: https://sedo.om/us/

Vairāk nekā tikai domēnu vārdu tirgus, Sedo ļauj iesaistīties domēna vārdu starpnieka pakalpojumos. Šie eksperti var palīdzēt jums atrast pareizos domēna vārdus ne tikai jūsu biznesam, bet pat mārketinga vai kampaņas domēnu nosaukumus.

Secinājums

Izlasot šeit rakstīto, es ceru, ka jūs atņemat galveno elementu, kuru esmu mēģinājis iedvest, un tas ir reāli. Nav absolūti nekādu problēmu ar cēlsirdīgiem centieniem un sapņošanu par mātes lodi, taču kopumā jārīkojas saprātīgi..

Ja jūs cienāt domēnu mainīgo biznesu un izturaties pret to kā pret jebkuru citu naudu ienesošu uzņēmējdarbību, kurā iesaistītos, jums būs cīņas iespēja. Kamēr jūs uzturaties uzņēmējdarbībā, vienmēr pastāv iespēja, ka kādu dienu desmit miljonu dolāru pārdošana jūsu klēpī iekrīt!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me