Kā Facebook pelna naudu?

Mūsdienu graujošo tehnoloģiju pasaulē mēs esam redzējuši daudz jaunu parādību, kas pirms dažiem gadiem būtu šķitusi dīvaini. Transporta uzņēmumam Uber nepieder neviena automašīna. Izmitināšanas vietu nomas pakalpojumam Airbnb nepieder neviena naktsmītne.


Un, protams, mums ir viens no slavenākajiem – Facebook. Facebook ir sociālā satura koplietošanas platforma, taču tas nerada nevienu savu saturu.

Tātad, kā Facebook nopelna savu naudu?

Vienkāršākā formā atbildi var apkopot vienā vārdā: Reklāma.

Tomēr šī atbilde varētu neapmierināt daudzus cilvēkus, jo Facebook pašlaik tiek kapitalizēts aptuveni USD 543 miljardu vērtībā. Tas ir daudz naudas uzņēmumam, kurš neko nedara, bet būtībā ļauj cilvēkiem dalīties ar jaunumiem par viņu dzīvi savā platformā. Salīdzinājumam – Microsoft, kas visā pasaulē ražo gan programmatūru, gan aparatūru, šobrīd tiek novērtēts 680 miljardu ASV dolāru vērtībā.

Īsi apskatīsim Facebook finanses

Savulaik teica Facebook izpilddirektors Marks Zuckerbergs,

Palīdzība miljardiem cilvēku izveidot savienojumu ir pārsteidzoša, pazemojoša, un tā ir lieta, ar kuru es savā dzīvē visvairāk lepojos.

Savā ziņā viņš bija godīgs, bet, palīdzot šiem miljardiem cilvēku sazināties, ir palīdzējis viņam nopelnīt uzņēmumam daudz vairāk, nekā daudzi cilvēki zina. Galu galā viņš arī iepriekš ir pieminējis, ka “misijas veidošana un biznesa veidošana iet roku rokā”.

Ja mēs skatāmies uz Facebook ieņēmumu plūsmām, ir uzskaitīti tikai divi galvenie punkti:

  1. Reklāma un maksājumi
  2. Citas nodevas

Lielāko daļu no tā veido reklāma, kas veido gandrīz visus uzņēmuma ieņēmumus. Faktiski Facebook reklāmas ieņēmumi 2017. gadā bija milzīgi 39,9 miljardi USD.

Avots: Facebook

Pateicoties sludinājumu pārdošanai, kopš 2012. gada Facebook nopelna naudu, nododot dūri.

Kopš tā laika tas ir uzrādījis apmēram 59% lielu gada pieauguma līmeni (CAGR). Pateicoties tik veselīgai izaugsmei, uzņēmums uztur spēcīgu naudas plūsmu un laiku pa laikam izmanto šo naudu konkurentu iepirkšanai, galu galā palielinot savu vērtību.

Facebook ieņēmumi turpina pieaugt (Avots: Statistica)

Kā tas viss darbojas kopā

Misijas un biznesa veidošana iet roku rokā – Marks Zukerbergs

Kā minēts iepriekš, Facebook pamatnoteikums ir ļaut tā lietotājiem sociāli dalīties ar savu saturu. Tas varētu būt kaut kas no viņu mājdzīvnieku fotoattēliem vai pat vēlu vakarā raibušiem stāstiem par to, kāpēc viņi domā, ka viņu kaimiņš ir tik stāvošs līdzstrādnieks, un viņiem būtu jāpiešķir Nobela prēmija. Protams, tā kā Facebook ir tik stand-up uzņēmums, tas dāsni ļauj cilvēkiem to darīt bez maksas.

Tas ir pareizi, vidusmēra patērētājs, kurš izmanto Facebook, neko nemaksā par pakalpojumu. Jums tikai jāreģistrējas kontam un jūs varat dalīties ar savu sirds saturu.

Problēma ar “bezmaksas” ir tā, ka to bieži nav. Lūk, nozveja; Ja nevarat identificēt produktu, no kura Facebook nopelna, tad vai nu jūs esat produkts, vai jūsu radītā informācija ir produkts, vai arī tas ir abu kombinācija.

Redzi, Facebook jums neko nepārdod, jo tas jūs pārdod saviem reklāmdevējiem.

Dienas aktīvo lietotāju skaits Facebook turpina pieaugt (Avots: Statistica)

2017. gada pēdējā ceturksnī vietnē Facebook bija redzami vidēji 1,4 miljardi ikdienas aktīvo lietotāju. 2017. gada 31. decembrī aktīvo lietotāju skaits mēnesī bija 2,13 miljardi, kas ir par 14% vairāk nekā iepriekšējā gadā..

Šie skaitļi ļoti daudz nozīmē Facebook reklāmdevējiem.

Auditorijas lielums ļoti bieži nosaka, cik daudz naudas uzņēmumi, piemēram, Facebook, var iekasēt no reklāmdevējiem. Protams, ir arī citi faktori, piemēram, reklāmas veids, un tādi, bet galu galā apelācija ir tieši lietotāju bāze.

Sponsorēta ziņa Facebook

Uzņēmumi vienmēr meklē iespējas paplašināt savu potenciālo tirgu. Viņi maksā labu naudu, lai uzrunātu pēc iespējas plašāku auditoriju, cerot kaut ko viņiem pārdot. Tā kā Facebook to izmanto tik milzīgs skaits cilvēku, potenciālais tirgus šiem uzņēmumiem ir milzīgs. (Ja jūs vadāt uzņēmējdarbību, arī jūs varētu interesēt iemācīties reklamēt Facebook)

Tomēr, ja Facebook netiktu atbalstīti no ieņēmumiem no reklāmas, tai būtu jāiekasē maksa, ko cilvēki izmanto to izmanto. Pētījumi liecina, ka šī summa varētu būt USD 5 vienam lietotājam, kā rezultātā tā varētu zaudēt pat 90% lietotāju.

Kas reklamējas Facebook?

Saskaņā ar Reuters ziņojumu vairāk nekā 5 miljoni uzņēmumu katru mēnesi reklamē Facebook. Starp tiem ir milzu uzņēmumi, kas reklāmām tērē miljardus. Tie ir globāli atzīti zīmoli, piemēram, McDonalds, HSBC, Nestle un DELL.

Papildus reklāmām šie uzņēmumi maksā arī Facebook, lai palīdzētu viņiem palielināt popularitāti un izplatīt ziņas no viņu biznesa lapām. Patiesībā viņi maksā par visu, sākot no sānjoslas reklāmām un beidzot ar savu ziņu reklamēšanu un pat sponsorētiem stāstiem;

  • Sānjoslas reklāmas – tās tiek rādītas vietnes pusē, un to izmaksas ir aptuveni USD 1- 5
  • Sponsorētie stāsti – aptuveni 50 centi par klikšķi
  • Reklamētās ziņas – aptuveni USD 5 sākuma līmenī faktiskās izmaksas ir atkarīgas no mērķauditorijas atlases skaita

Palielinoties to lietotāju skaitam, kuri ir aktīvi Facebook, pieaug arī ieņēmumi no reklāmas. Uzņēmums līdz šim ir vadījis ārkārtīgi racionalizētu darbību, taču pat tad tas pilnībā neatrodas uz saviem lauriem.

Jā, tas mēs esam Facebook.

Nākotnes iespējamās ieņēmumu plūsmas

Tehnoloģija vienmēr mainās, un pat ar ļoti veiksmīgu biznesa modeli Facebook apzinās, ka izmaiņas nav necaurlaidīgas. Facebook ne tikai pērk dažus potenciālos konkurentus un uzņēmumus, kuriem tā rada pievienoto vērtību viņu pamatdarbībai, bet arī skatās uz jaunām tehnoloģijām, lai nodrošinātu sevi nākotnē.

“Mēs strādājam pie jauniem veidiem, kā piesaistīt jūsu rokas virtuālajā un papildinātajā realitātē. Valkājot šos cimdus, jūs varat zīmēt, rakstīt uz virtuālās tastatūras un pat šaut tādus tīklus kā Zirnekļcilvēks. ” – Marks Zukerbergs (avots)

Oculus Rift – Virtuālā realitāte tiek dēvēta par “nākamo lielo lietu”, taču līdz šim tā vēl nav īsti parādījusies. Tomēr, pazeminoties jauno ierīču cenām, iespējams, ka Facebook Oculus Rift VR rīks to papildinās. Saskaņā ar dažām prognozēm līdz 2020. gadam Oculus var sasniegt pat 10% no Facebook ieņēmumiem.

Facebook skatīties – Acīmredzot uzņēmums, kas plaukst ar lietotāju radītu saturu, arī pats nodarbojas ar satura ģenerēšanu, veidojot savus video. Tas arī nopirka tiesības pārraidīt dažas sporta spēles, un tas var palielināt ieņēmumus no reklāmas.

Notiek liela mobilā darbība – Mobilo ierīču izplatības līmenis ir uzplaukums visā pasaulē un turpina to darīt. Tas, iespējams, arī pievienos Facebook reklāmas pievilcību uzņēmumiem visā pasaulē.

Ķīna – Pat ja šis ekonomikas gigants globāli konkurē ar saviem lielajiem tehnoloģiju uzņēmumiem, piemēram, Alibaba un Tencent, spēcīgas valsts lietotāju bāzes pievilcība ir izsaukusi Facebook un tā mēģina iekļūt Ķīnas tirgū..

Ja esat ieguldītājs, vai Facebook ir izdevīgs pirkums?

Tagad ir mazliet par vēlu pāriet uz akciju vagonu, kad Facebook akciju cena ir augsta, taču, ja varat to atļauties, daudzi analītiķi uzskata, ka uzņēmumam vēl ir daudz vietas, kur augt. Pateicoties uzņēmuma spēcīgajam biznesa modelim un pārdomātajiem stratēģiskajiem aicinājumiem, tas joprojām ir pievilcīgs piedāvājums.

Facebook galvenokārt koncentrējās uz viņu Dienvidāzijas biznesu, līdz šim Indija viņiem bija liela lieta. Tā kā tā atrodas šajā reģionā, tā ir unikālā situācijā, lai piedāvātu tādu maksājumu platformu, uz kuru daudz meklē mobilās bankas un finanšu jomas..

Uzņēmums joprojām ir līderis sociālo mediju telpā un, pateicoties pamatdarbībai, turpinās augt. Plašāks ieņēmumu potenciāls, kas izskaidrots iepriekš, iespējams, arī palielinās tā skaitu, un tagad tas ir diezgan novērtēts.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me