Kā GoDaddy pelna naudu

Viena patiesa zīme uzņēmumam, kas gūst lielus panākumus, ir tas, ka redzat, ka tas sponsorē profesionālo sportu. Tieši to GoDaddy ir darījis kopš 2000. gadu sākuma, iesaistoties vairāk nekā vienā jomā, sākot ar amerikāņu futbolu un beidzot ar NASCAR..


Tātad, kas tieši padara GoDaddy (NASDAQ: GDDY) par finansiālu ietekmi, kas ļauj tam ļauties kopā ar lielajiem zēniem?

Sākotnēji 1997. gadā kā Jomax Technologies dibināja uzņēmējs Bobs Parsons, un vēlāk 1999. gadā uzņēmums tika kristīts kā “Go Daddy”, pirms tas tika pabeigts kā GoDaddy 2006. gadā. Pa šo laiku tas ir audzis gan organiski, gan iegādājoties uzņēmumu..

GoDaddy ir paziņojis par 2018. gada NASCAR partnerību ar Danica Patrick

Ko dara GoDaddy?

GoDaddy koncentrējas trīs biznesa segmentos:

 • Domēna vārda pakalpojumi: primārā domēna reģistrācija, domēna vārda privātums, domēna vārda transakcija pēcpārdošanas tirgū.
 • Web mitināšana: koplietošana, VPS un īpaša servera mitināšana.
 • Tīmekļa klātbūtne: vietņu veidotājs, tiešsaistes veikalu veidotājs un tīmekļa drošības produkti.
 • Biznesa lietojumprogrammas: e-pasta mitināšana, e-pasta mārketings un citi atbilstoši biznesa rīki.

Izaugsme, pateicoties iegādēm

Lai gan vairums no mums GoDaddy zina kā tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēju, kā Jomax tas sākotnēji bija datortehnoloģiju bizness. Pēc ICANN akreditācijas atvēršanas tā ātri kļuva par lielāko ICANN akreditēto reģistratūru internetā.

Iepriekš es arī minēju, ka GoDaddy aug, izmantojot iegādi, un šeit sāka spēlēt citas tehnoloģijas. Tā vietā, lai iegādātos uzņēmumus par tirgus daļu, GoDaddy izvēlējās tehnoloģiju iegādi.

Kā piemēru aplūkosim dažas no jomām, kurās tas iegādājies;

 • 2013. gadā iegādājās Afternic un SmartName, lai iekļūtu domēna autostāvvietu pakalpojumu biznesā, kā arī uzņēmuma nosaukumu ģenerators NameFind.
 • 2014. gadā tas nopirka Kanāriju un ieguva viedu kalendāra pakalpojumu.
 • GoDaddy 2014. gadā nopirka Mad Mimi, e-pasta mārketinga pakalpojumu.
 • 2016. gadā GoDaddy iegādājās FreedomVoice, kas nodrošināja uz mākoņiem balstītas VoIP tālruņu sistēmas.

Šodien GoDaddy ir kļuvis par, iespējams, lielāko pasaules mākoņa platformu sniedzēju, koncentrējoties uz mazo uzņēmumu mitināšanas un domēnu segmentiem. Tai ir vairāk nekā 17,5 miljoni klientu visā pasaulē, un tā pārvalda vairāk nekā 76 miljonus domēna vārdu.

No kurienes nāk GoDaddy ieņēmumi?

GoDaddy nesenā akciju cena.

Tiem no jums, kas lasījuši manu rakstu par to, kā Facebook nopelna naudu, GoDaddy ir pavisam cita veida zirgs. Neskatoties uz paļaušanos uz tehnoloģijām, Facebook ir ļoti daudz mārketinga kompānija, kas nopelna gandrīz visus ieņēmumus no reklāmas.

No otras puses, GoDaddy nopelna naudu no saviem produktiem, kas ir vērsti uz trim galvenajiem segmentiem; tīmekļa mitināšana, domēna vārdi un biznesa lietojumprogrammas.

2018. gadā uzņēmuma ieņēmumi sasniedza USD 633,2 miljonus, kas bija par 29,3% vairāk nekā gadu iepriekš. Klientu skaits tajā pašā laika posmā palielinājās par 17,4%, un vēl labāk, vidējie ieņēmumi uz vienu lietotāju pieauga par 5,8%.

GoDaddy kopumā 2018. gadā nopelna vairāk nekā 630 miljonus ASV dolāru (avots: Morning Star).

Sadalījumā domēnu ieņēmumi bija USD 291,7 miljoni (46,1% no kopējiem ieņēmumiem), un tīmekļa mitināšana pārvaldīja USD 239,8 miljonus, bet atlikums tika attiecināts uz biznesa lietojumprogrammām..

Ar to ļaujieties nedaudz dziļāk GoDaddy naudas pelnītājiem.

1. Domēna reģistrācija un pārvaldība

Tā kā uzņēmuma finansiālais pamats ir domēna vārda reģistrācija, atjaunošana un pārvaldība, tā nodrošina ievērojamus ienākumus GoDaddy. Papildus šiem pamatpakalpojumiem, ir arī daudzi saistītie pakalpojumi, kas arī palielina ienākumus šajā virsrakstā.

Tie ietver tādus pakalpojumus kā domēna privātums, priekšpasūtījumi, papildu piemaksa ICANN, ieņēmumi no reklāmas no rezervētajiem domēniem un citi ar domēnu saistīti produkti.

Viens no GoDaddy interesantākajiem pakalpojumiem ir domēna starpnieks. Tā ir starpnieka pozīcija, kurā, ja vēlaties iegādāties jau pieņemtu domēna vārdu, GoDaddy palīdzēs sarunāt pirkumu ar pašreizējo domēna īpašnieku..

GoDaddy domēna starpniecības pakalpojums.

Lai arī tas var likties lieliski, es personīgi neesmu pārāk liels šāda veida lietu cienītājs, jo uzskatu, ka tas mudina uz sarunu. Kiberkvotēšana notiek tad, kad domēna vārdi tiek nopirkti ar skaidru nodomu tos vēlāk turēt par ķīlniekiem. Nav nelikumīgs, bet noteikti arī nepatīkams.

2. GoDaddy tīmekļa mitināšana

GoDaddy tīmekļa mitināšanas pakalpojumi.

Ņemot vērā tā lielumu, nevajadzētu būt pārsteigumam, ka GoDaddy ir parādījis pirkstu visās tīmekļa mitināšanas vietas zonās. Sākot ar koplietojamajiem mitināšanas risinājumiem un specializētajiem WordPress risinājumiem līdz pat veltītajiem serveriem un mākoņu mitināšanai, uzņēmums to visu dara.

Tomēr ērtības labad tā tos iedala trīs zonās; dalīts, virtuāls privāts serveris un veltīts.

Kopīgi hostinga plāni ir daudzu tīmekļa mitināšanas uzņēmumu pamatā, un potenciālo klientu ir daudz. Ikvienam, kurš pat domā par klātbūtni tīmeklī, nepieciešama mitināšana, un šie plāni piedāvā visekonomiskāko ieejas punktu vietņu pasaulē internetā.

Nākamais solis ir nedaudz jaunāks un piedāvā cilvēkiem lielāku jaudu un elastīgumu bez ievērojamiem izdevumiem, maksājot par speciālajiem serveriem. Virtuālie privātie serveri ir piemēroti vietnēm, kuras paredzēts palielināt līdz lielākiem apjomiem. To cenas mainās atkarībā no vietnes trafika.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map