9 būdai, kuriuos asmeninis tinklaraštininkas gali paversti nišiniu tinklaraštininku

Kas yra asmeninis tinklaraštininkas?


Svajotojas, kažkas pasakytų. Žmogus, turintis per daug laisvo laiko, kažkas skųstųsi.

Nei vienas, nei kitas, sakau.

Aš esu asmeninis tinklaraštininkas.

Bet aš esu ir nišinė tinklaraštininkė.

Jerry Low’as turi mane kaip WHSR bendradarbį. Aš taip pat dirbu kaip laisvai samdomas rašytojas, tinklaraštininkas ir copywriteras kitiems klientams. Aš kuriu nišinius tinklaraščius ir visą savaitę rašau apie „rimtas“ kopijas.

Kodėl tada dar asmeninis tinklaraštininkas?

Tai paprasta: niekada neišaugate iš asmeninių tinklaraščių.

Pažiūrėkite, kaip aš pristačiau šį tinklaraščio įrašą – Aš padariau tai asmeniškai. Aš leidžiu sau kalbėti. Galbūt vėliau šiame įraše pridėsiu anekdotą ar du, kur man atrodo tinkama.

Darrenas Rowse’as iš Problogger.net taip pat pradėjo kurti asmeninį tinklaraštininką. Jo įrašai kalba savo balsu. Galite pajusti, kad Darrenas yra ten pat, tarsi jis kalbėtų su jumis, akis į akį.

Pereidami prie internetinių tinklaraščių rašymo, jūs nenustojate būti asmeniniais tinklaraštininkais. Gebėjimas rašyti širdimi ir priversti jus jaustis kaip „jūs“ yra turtas, kuris ilgainiui gali būti naudingas tik jums. Skaitytojai mėgsta patikimas, nuoširdžias istorijas ir – patikėk ar netiki – pasakojimai yra naudingi teksto rašymui, ypač kai tai žmonėms sukelia tikras emocijas.

Be to, visada galite tvarkyti asmeninį tinklaraštį kartu su savo nišiniu tinklaraščiu. Niekas nesakė, kad turėtum liautis dienoraščius linksmindamasis, tiesa? ;)

Ar rašote kaip asmeninis tinklaraštininkas?

Asmeninis tinklaraštininko pasveikinimo ženklas

Jei jums įdomu, tai yra rimtas klausimas, todėl paklauskite savęs ir sąžiningai atsakykite prieš skaitydami.

Rašote kaip asmeninis tinklaraštininkas, jei:

 • Jūs laisvai kalbate apie tai, kas jums labiausiai patinka
 • Jūs gilinatės į savo pomėgius
 • Grąžinate komentarus ir bendraujate su skaitytojais
 • Su jumis lengva susisiekti
 • Rašote gerai ir dažnai

Ar esate toks draugiškas, komunikabilus rašytojas? Taip?

Tada jūs turite viską, ką norite pradėti nuo internetinių dienoraščių kūrimo.

9 būdai, kaip galite pereiti prie nišinių tinklaraščių iš asmeninių tinklaraščių

1. Ištraukite daugiau nišų tinklaraščiams apie

Aš tikiu, kad jūsų archyvuose yra daugybė tinklaraščių įrašų apie bent dvi ar tris nišines temas tarp jūsų šunų istorijų ir paskutinio jūsų žiūrėto filmo.

Ieškokite modelių: kas yra tai, apie ką jūs dažniausiai dienoraščiuose? Apie ką jūs tikrai jaučiatės verčiamas rašyti taip dažnai? Šios temos (arba potemės) jūsų asmeniniame tinklaraštyje gali būti sugrupuotos, kad būtų jūsų naujojo nišos tinklaraščio pradinė medžiaga..

Pavyzdys: sakykite, kad 70% jūsų asmeninių įrašų yra susiję su mada – galite naudoti šiuos įrašus kaip pagrindą savo profesinės mados ir stiliaus tinklaraščiui paskelbti..

2. Tobulinkite savo tyrimų įgūdžius

Jūs juos jau turite! Prisiminkite, kai paskutinį kartą perskaitėte ir pastebėjote savo nuomonę apie kūdikio vežimėlį, kurį nusipirkote, ir paskelbėte tyrinėtą įrašą savo tinklaraštyje; ar žiūrėtą filmą, arba knygą, kurią perskaitėte. Informacijos, apžvalgų, pavyzdžių analizės ir baltųjų dokumentų paieškos arba išėjimo iš savo komforto zonos el. Paštu laiškai atitinkamiems žmonėms į jūsų tinklaraščio įrašą yra tiriamieji..

Tinklaraštininkus dažniausiai traukia informacija, todėl vargu ar patyrę rašys tik apie bendrąją, neinformuotą nuomonę. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai patobulinti šiuos tyrimų įgūdžius ir išmokti šiek tiek žurnalistikos (t. Y. Reportažo, interviu). Jei bijote pradėti, laisvai samdoma rašytoja Carol Tice užėmė puikų pranešimą „Make A Living Writing“, kad pradėtumėte be streso..

Aprašykite, tyrinėkite, tada parašykite!

3. Užsiimkite savo skaitytojų grupe

Tai kažkas, kas jums, kaip asmeniniam tinklaraštininkui, yra gana gera. Asmeniniai internetiniai dienoraščiai klesti dėl glaudžių ryšių su skaitytojais, žmonėmis, kurie gali tapti jūsų draugais ir kurie gali jus įskaudinti, paprasčiausiai užsimenant apie amžinybę neprisijungus (buvau ten, tai padaryta)..

Jūs, kaip asmeninis tinklaraštininkas, linksminate ilgus pokalbius su savo skaitytojais, jums rūpi tai, ką jie galvoja, susinervinate, jei jie pasako neigiamus dalykus apie jums rūpimą istoriją, įdomu, kodėl skaitytojas daugiau nieko nekomentuoja, o jūs jos praleidžiate. Ši nišinė tinklaraštininkė yra gyvybiškai svarbi: jūs negalėsite klestėti be skaitytojų ir prenumeratorių..

Kuo daugiau bendrausite su savo skaitytojais, tuo daugiau tai suprasite. Atminkite: jūsų nišinis tinklaraštis yra jūsų žiniasklaida, o skaitytojai – jūsų auditorija.

4. Tapkite malonūs skaitytojams

Dienoraščiai gimė kaip dienoraščiai. Jie buvo ir tebėra internetinė alternatyva tam popieriniam dienoraščiui, kurį naudojote po pagalve rašydami prieš miegą..

Nors popierinis dienoraštis yra skirtas tik jūsų akims, vis dėlto internetinis dienoraštis yra prieinamas visuomenei, taigi jūs turite – skaitytojus. Jau rašiau apie tai, kaip svarbu bendrauti su jūsų skaitytojų grupe Nr. 3, tačiau dar kartą pakartosiu, kad skaitytojai gali tapti geriausiais jūsų draugais, jei klausysite, ką jie sako, ir su jais susižavėsite..

Turėdamas omenyje „asmeniškas“, turiu omenyje –

 • Atidžiai klausotės jų poreikių
 • Jūs atsakote į jų komentarus
 • Galite susisiekti el. Paštu, jei skaitytojas užsimena apie privatesnius atsiliepimus
 • Savo dienoraščio įrašuose minite naudingiausius skaitytojus

Be to, asmeniniai tinklaraštininkai dažnai siunčia el. Laiškus savo skaitytojams. Jie tampa draugais. Būkite nišinis tinklaraštininkas ir darykite tą patį sukurdami informacinį biuletenį savo skaitytojams: sukursite pasitikėjimą ir lojalumą ir, žinoma, el. Laiškai leis lengvai užmegzti tikras, nuoširdžias draugystes. Jei esate rimtai nusiteikęs prieš savo nišą, dar nereiškia, kad visą dieną turite būti šaltas ir kalbėtis!

5. Visada įgyvendinkite savo idėją

Jūsų, kaip asmeninio tinklaraštininko, idėja visada pilna. Diena nepraeina be to, kas įvyktų ir būtų naudinga medžiagai įrašyti: jūsų sūnaus baigimas, metų pabaigos šokis mokykloje, knyga, kurią jūs tikrai mylėjote, tam tikros mintys, kurias turėjote asmeniškai rašyti, jūsų nauji albumų albumai. ir kt.

Idėjos nežino jokių ribų!

Tai palaimina kitą jūsų žingsnį į internetinių dienoraščių kūrimą, nes kuo daugiau idėjų galite surinkti – netgi daugiau nei galite iš tikrųjų panaudoti – tuo geriau pasirūpinsite, kai mūza išeis, o jums liks tik tuščias puslapis. spoksoti į ekraną.

Mano gyvenimo pavyzdys – prieš kelis mėnesius iki vidurnakčio likau kalbėtis su pora draugų, gyvenančių po manimi. Mūsų pokalbiai buvo susiję su „Google SEO“ ir tuo, kaip klestėti šiais sunkiais laikais. Galų gale aš suteikiau savo draugams tikrą nemokamą konsultaciją! Šis pokalbis virto WHSR įrašu, kuris, tikimės, bus paskelbtas po kelių savaičių. ;-)

Lengva, teisinga?

6. Niekada nenustokite linksminti tinklaraščių!

Pradėjote rašyti internetinius dienoraščius, nes jums tai buvo smagu, įdomu ir mažina stresą. Gerai, tada – kas sakė, kad internetiniai dienoraščiai turi patirti stresą bet kokia kaina?

Aišku, rašydami nišą ir alkanus skaitytojus prašau daugiau dirbti, kad jūsų tinklaraštis taptų jūsų srities šaltiniu, tačiau visomis priemonėmis linksminkitės, rašykite savo širdyje turinį ir mėgaukitės amatais, tarsi tai būtų labiausiai atpalaiduojanti veikla žemėje.

Endorfinai yra svarbūs, kai kalbama apie sėkmę suaugusiųjų gyvenime!

Asmeninis patarimas: kartais, kai ryte lėtai, pirmiausia atlieku namų ruošos darbus arba išeinu su draugu, tada pasineriu į darbą atsipalaiduoti. Aš esu ramus žmogus, todėl po tam tikro varginančio fizinio krūvio negaliu laukti, kad atsisėsiu prie savo stalo ir atliksiu intelektinę veiklą. Aš naudojuosi tuo savo psichikos bruožu, kad būtų produktyvesnis.

Tai taip pat padeda pakeisti kūno ir proto pareigas – šiek tiek pavargę, jūsų protas yra pasirengęs intensyviam, giliam darbo užsiėmimui..

Patikėkite manimi – šio įrašo projektą parašiau ant sofos tarp mažų nagų. ;-)

7. Niekada nepasiduokite savo interesams

Internetiniai dienoraščiai neturi visą laiką suvalgyti. Jei niekada nepadarysite nieko įdomaus, kaip galite parašyti ką nors įdomaus savo skaitytojams? Atsisakytumėte internetinių dienoraščių, kai tik išdžiūtų (žr. Nr. 5) ir eitumėte daryti ką nors kita.

Tiesiog gerai tvarkykite savo laiką ir įsitikinkite, kad jūsų rašymo laikas tą dieną ar dvi valandas netrukdys. Likusioji dalis yra gyvenimas ir idėjų rinkimas kitiems jūsų pranešimams!

Kiti jūsų pomėgiai taip pat prideda daugiau gerų dalykų, tokių kaip nišiniai svečių tinklaraščiai ir kiti tinklaraščiai. Jei atsižvelgėte į kelis tinklaraščius, galbūt norėsite perskaityti kitą mano įrašą čia, WHSR, apie tai, kaip efektyviai ir be streso valdyti kelis tinklaraščius..

8. Asmeniniai anekdotai padeda skaitytojui susisiekti

Esu tikras, kad pastebėjote, koks asmeniškas man yra šis įrašas: pridėjau anekdotų iš savo gyvenimo, patarimų iš savo patirties, dalykų, kuriuos išmokau.

Aš tau.

Tinklaraščių skaitytojai nėra panašūs į laikraščių ar akademinių esė skaitytojų: jie ieško istorijų, kurios juos užfiksuotų, galėtų susieti ir galų gale būtų linksmos ir greitai skaitomos..

Anekdotai padeda sklandžiam įrašui skaityti skaitytojui! Jie taip pat prideda patikimumo, nes skaitytojas gali pamatyti, kad už šio įrašo yra tikras žmogus, turintis realių jausmų ir gyvenimo patirties, todėl tikras įrodymas, ką jūs sakote, nėra gerai padaryta apgaulė..

Štai ką sako Sophie Lizard iš „Be Freelance Blogger“, pateikdama interviu Raubi Marie Perilli „CopyPress.com“:

Man patinka jo neformalus pobūdis, kai slengas yra priimtinas, o aiškus kalbėjimas yra privalomas. Tai veiksmingas asmeninių anekdotų ir nuorodų į kitus internetinius išteklius derinys, kuris naudingas skaitytojams ir yra mano mėgstamiausias rašymo būdas. – Sophie Lizard svetainėje CopyPress.com

9. Kurdami savo tinklaraščio įrašus, būkite ypač atidūs

Jūs tai darote jau turėdami savo asmeninius pranešimus, tačiau, kaip minėjau 6-ajame būde, nišiniams pranešimams reikia daugiau darbo.

Aš žinau, kad tai gali jus atbaidyti nuo bandymo, bet prašau – būkite ramūs ir skaitykite toliau. Viskas ko jums reikia – tai speciali, papildoma priežiūra šiose srityse:

 • Gramatika
 • Nišos žargonu
 • Faktų tikrinimas (tyrimo medžiaga)
 • Interviu / konferencijos lankymas.

Pastarasis yra ne apie rašymą, o apie medžiagą, kurią reikia rinkti jūsų žinutėms. Nišiniai skaitytojai mėgsta interviu ir konferencijų pranešimus!

Galų gale viskas tampa naudinga jūsų auditorijai.

Asmeninė IR niša?!

Dienoraščiai ... popieriuje?Paulius Jacobsonas per „Compfight“ (CC)

Taip, jūs galite turėti abu. Nustebino?

Pagalvokite apie visus tuos mamų tinklaraštininkus – jie tvarko tinklaraščius apie savo vaikus ir šeimas, susijusius su auklėjimo niša..

Pagalvokite apie „Matt“ Cutts „Google“, kurio tinklaraštis yra apie jo gyvenimą ir jo turinį „Google“.

Geriausia, jei turite du atskirus tinklaraščius, todėl neimkite „Cutts“ tinklaraščio kaip gerą pavyzdį.

Aš pasirinkau šiuos pavyzdžius, kurie jums pasakys, kaip galite tęsti internetinį dienoraštį tiek sau, tiek savo nišoje ir nereikia atsisakyti asmeninio tinklaraščio.

Tik žodis atsargiai –

Neleiskite, kad asmeninis tinklaraštis sugadintų jūsų nišinę reputaciją.

Tapimas asmeniu nereiškia liepsnos rašymo, velkamosios, diskriminacijos, kitų asmenų teisės į privatumą ar susiskaidymo pažeidimo ir blogos kalbos vartojimo.

Pagalvokite, ką apie jus galvotų potencialus jūsų nišos tinklaraščio skaitytojas, kai ji suras jūsų asmeninį tinklaraštį – ar nenorite, kad ji geriau jus pažintų, bet vis tiek mato sąžiningumą ir pagarbą, kaip kreipiatės į savo asmeninio tinklaraščio skaitytojus?

Taip pat gali būti sunku rasti laiko asmeniniam tinklaraščiui, kai tik pradėsite kurti internetinius dienoraščius. Tačiau laikui bėgant išmoksite geriau valdyti savo užduotis ir netgi dirbti daugiau pranešimų tuo pačiu metu.

Paskutinis mano patarimas šiam įrašui yra visada Pradėkite dieną šiek tiek asmeniškai rašydami– tai sušildys tinklaraščių nišą.

Jūsų sėkmei! :-)

Vaizdo kreditas (komiksas): Verónica Bautista 

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map