Kodėl pasakojimai yra gyvybiškai svarbi tinklaraščių dalis

Apie 78% vadovų mano, kad turinys vis dar yra rinkodaros ateitis ir kad prekės ženklas yra karalius. Tai neturėtų nustebinti.


Istorijos yra tokios senos, kaip laikas.

Pirmieji urvininkai dalijosi istorijomis ant savo gyvenamųjų namų sienų, dokumentuojant dideles medžiokles ir didvyrių istorijas. Pasakojimas pasakodamas verčia mus sėdėti ir įsidėmėti, verčia mus rūpintis ir mus visus sieja.

Kai sustoji ir galvoji apie istorijas, greitai supranti, kad jos laikosi mūsų kur kas ilgiau nei pagrindiniai faktai.

Pagalvokite apie savo mėgstamą filmą. Kokios to filmo detalės? Dabar pagalvok apie paskutinę tavo perskaitytą statistiką. Kuris yra drąsesnis jūsų protu? Tikėtina, kad istorija, nes mūsų smegenys tą informaciją tiesiog geriau išlaiko.

Istorijų įtraukimas į internetinius dienoraščius

Tinklaraščių rašymas iš tiesų yra puiki pasakojimo platforma, nes galite naudoti tekstą, vaizdus ir net vaizdo įrašus, kad papasakotumėte savo pasakojimą.

Lou Hoffmanas, „Hoffman“ agentūros generalinis direktorius, turi tinklaraštį, kuriame daugiausia dėmesio skiriama pasakojimams. Jis pritaria, kad, kalbėdami apie verslo tinklaraščius, turite šiek tiek pagalvoti, kaip pasakojama istorija.

Kalbant apie verslo ryšius, pasakojimas pagal klasikinį apibrėžimą – pasakojimas su pradžia, pabaiga ir tuo, kas tarp jų siaubingai klaidina – dažnai

lou hoffmanasLou Hoffmanas

negali būti taikomas. Pasiskolinus tuos pačius būdus, kaip ir pasakojimuose, ir grožinėje literatūroje, ir literatūroje, verslo komunikacijos tampa įdomesnės ir įtikinamesnės..

Lou Hoffmanas taip pat pataria savo internetiniame dienoraštyje „Storytelling-Techniques.com“, kad tinklaraštininkai, be kitų patarimų, sutelktų dėmesį į mokomumą, dramą ir balsą. Verslo komunikacijose jis dažnai vadina pasakojimą apie naują juodaodį, tai reiškia, kad tai yra gyvybiškai svarbi bet kokių verslo tinklaraščių kūrimo dalis. Hoffmanas pabrėžia, kad nors pasakojimo technika yra gyvybiškai svarbi tinklaraščių rašymo dalis, tai nėra tradicinė istorija, su kuria užaugote. Geriau sutelkite dėmesį į tai, kad pridėtumėte istorijos elementų, tokių kaip charakteris, su kuriuo reikia susieti, ar konfliktas, kurį reikia įveikti.

Pasakojimo patarimai

Nancy A. Shenker yra „Huffington Post“ bendradarbė ir tvarko tinklaraštį „Bloga mergaitė“, „Geras verslas“.

Nancy patvirtina tai, ką parodė kiti tyrimai. „Mažėjant žmonių dėmesio trukmei (iki didžiulių 8 sekundžių), internetinis turinys (ir jo autoriai) turi labiau stengtis, kad pritrauktų skaitytoją“.

Nancy dalijasi skelbimais savo tinklaraštyje ir kituose tinklaraščiuose, kurie yra sėkmingiausi, dažniausiai įtraukia pasakojimus.

Veiksmingiausiose mano žinutėse yra dėmesį patraukiantis ar komiškas grafikas.

Nancy a. šenkerisNancy A. Shenker

Žmonės yra pavargę nuo vertybinių popierių meno. Kuo asmeniškesnė grafika, tuo geriau. Taip pat pravartu susieti su kažkuo asmenišku ir intriguojančiu, tačiau galiausiai padaryti tai aktualiu skaitytojui. Jei neturite sultingo ar sotaus atsiminimo ar esate įžymybė, niekas iš tikrųjų nenori girdėti apie jūsų gyvenimą, nebent tai taip pat būtų susijusi su skaitytojo gyvenimu.

Shenkeris pabrėžia, kad geriausia pranešti skaitytojui, kaip istorija gali būti taikoma jos pačios gyvenime, ypač versle ar „kaip“ tinklaraštyje..

1 nauda: padidėjęs įsitraukimas

Istorijos pasakojimo įtraukimas į savo tinklaraštį turi daug privalumų. Tikriausiai akivaizdžiausias pranašumas yra didesnis įsitraukimas į svetainės lankytojus. Alexas Turnbullas parašė atvejo analizę apie tai, kaip pasakojimai padidino „Groove“ tinklaraščio įsitraukimą 300%.

„Turnbull“ pataria įvynioti jūsų turinį į puikią istoriją. Jis lygina turinį su vaistais ir pasakojimus su saldainiais ir liepia mums įvynioti vaistus į saldainius, kad jis būtų skanesnis.

„Groove“ nusprendė atlikti keletą bandymų. Jie sukūrė dvi pašto versijas. Vienas be istorijos, o kitas su. Įrašą, kuriame buvo pasakojimas, turėjo 300% daugiau lankytojų, kurie slinkė iki įrašo apačios, palyginti su vienu, neturinčiu istorijos. Be to, vidutinis laikas, kurį lankytojai praleido prie pranešimo su pasakojimu, buvo penkis kartus didesnis nei be pašto.

2 nauda. Išsiskirkite iš minios

Kitas pasakojimo naudojimo savo tinklaraščio pranašumas yra tas, kad išsiskirsite iš konkurentų. Jūsų pasakojamos istorijos yra unikalios ir būtent tai padės jūsų įrašui įsiminti labiau nei konkurentų.

Nuo to laiko, kai žmonės pirmą kartą susirinko aplink ugnies duobę ir dalijosi dienos medžioklės istorijomis, žmogus pamilo gerą pasaką. Tiesą sakant, mūsų smegenys puikiai tinka reaguoti į pasakojimus.

„Quick Sprout“ duomenimis, maždaug 65% dienos praleidžiame pasakodami vieni kitiems istorijas.

Metaforų naudojimas daro įtaką skaitytojo smegenims. 2012 m. Emory universiteto tyrime mokslininkai nustatė, kad tada, kai konkretūs aprašymai, kuriuose buvo tekstūra, suaktyvino jutiminę žievę.

Tai smegenų dalis, kontroliuojanti jutimus, ir tai galėtų pagerinti įsitraukimą. Buvo ir kitų būdų, kaip aktyviai įtraukti smegenis, kurios padidino įsitraukimą, įskaitant judėjimo veiksmažodžius ir išvengimą perdėto aprašymo.

3 nauda. Žmonės atsimins jūsų įrašus

Kadangi skaitytojai bus labiau įsitraukę, jie taip pat labiau atsimins, apie ką buvo jūsų pranešimas. Jei istorija yra kažkas, su kuo skaitytojas gali susieti, tada ji atsimins, kaip ji gali pritaikyti šią informaciją savo gyvenime. Pasakojimai prisimenami apie 22 kartus daugiau nei vien faktai.

Nauda Nr. 4. Skaitytojai pavers ventiliatoriais

Ar ne vienas iš pagrindinių bet kurio tinklaraščio tikslų konvertuoti svetainės lankytojus į gerbėjus? Nesvarbu, ar renkate vardus ir el. Laiškus naujienlaiškių sąrašui, ar jie tiesiog vėl ir vėl peržiūri jūsų tinklaraštį, lankytojų pavertimas gerbėjais padės jūsų dienoraščiui bėgant laikui augti.

Atsidavę gerbėjai labiau linkę pasidalinti jūsų turiniu socialinėje žiniasklaidoje ir su šeima, draugais ir verslo kolegomis.

Veteranų tinklaraštininkas Neilas Patelas dalijasi savo rinkodaros strategija, kaip plėsti savo tinklaraštį ir sulaukti 100 000 skaitytojų. Jis parodo, kaip tai pasiekė pasidalinęs savo kelione ir pasakodamas pasakojimą, užmezgė emocinį ryšį su savo skaitytojais.

Jis taip pat pabrėžia, kad nuotraukos padeda papasakoti istoriją, ir pasidalija, kad „Facebook“ įrašai, kuriuose yra nuotrauka, yra labiausiai įsitraukę.

Prekės ženklų, kuriuose naudojamas pasakojimas, pavyzdžiai

Per daugelį metų čia, WHSR, aš apklausiau daugybę skirtingų tinklaraštininkų. Vienas dalykas, kurį pastebėjau apie tikrai sėkmingus tinklaraštininkus, yra tai, kad jie bent dalį laiko naudoja pasakojimus. Čia yra keletas įdomesnių tinklaraščio įrašų, su kuriais susidūriau ir kuriuose pasakojamos istorijos:

Neramus čiulptukas

neramus ChototleEkrano vaizdas: neramus čiulptukas

Marye Audet-White, kuriai priklauso tinklaraštis „Restless Chipotle“, nurodo į socialinę žiniasklaidą kaip vienintelį geriausią dalyką, kurį ji daro ir pritraukia srautą į savo tinklaraštį. Tinklaraštyje pateikiami įvairūs receptai, kurie gali atrodyti gana supjaustyti ir išdžiovinti paviršiuje, tačiau Marye linkusi į savo įrašus dėti savo nugaros..

Pavyzdžiui, ji rašo apie sviestinius avižinių dribsnių sausainius, pabrėždama, kad receptą įkvėpė ranka parašytas receptas, kurį paliko mama. Tai yra panaši į tuos pačius sausainius, kuriuos ji valgė vaikas. Ji trokšta širdies plakimo, nes mes visi nuo pat vaikystės mėgstamiausią patiekalą. Tada ji gilinasi į tai, kaip gaminti slapukus. Skaitytojas jau užsikabinęs.

Namų ir sodo džiaugsmas

namų ir daržo džiaugsmas„Namų ir sodo džiaugsmo“ ekrano kopija

Jeanne Grunert yra pagrindinė sodininkė ir rašo sodininkystės temomis. Ji naudoja įvairius pasakojimo būdus, kad įtrauktų skaitytojus į savo tinklaraščio įrašus.

Vieną pasakojimo pavyzdžių jos tinklaraštyje galite rasti įraše „Dirvožemis konteinerinių daržovių sodams“. Ji pradeda kalbėdama apie neseną paskaitą, kurią vedė, ir apie tai, kaip ji ketina atsakyti į dažnai pasitaikančius klausimus, kuriuos ji gauna paskaitų apie dirvožemį tema. Tai įtraukia skaitytoją į pranešimą, priversdama ją susieti su dirbtuvių lankytojais.

„ProBlogger“

„Problogger“ įrašo ekrano kopija.

„ProBlogger“ priklauso Darrenui Rouse’ui, tačiau jis siūlo įvairių tinklaraštininkų straipsnius. Vienas iš dalykų, kuriuos turi visi šie straipsniai, yra pasakojimo forma.

Apie svetainės greitį ir prisijungimą prie SEO „ProBlogger“ rašo SEO ekspertas Jimas Stewartas. Jis pradeda įrašą pasakojimu apie Australijos mažmenininką, tada susieja šią istoriją su greičiu ir kodėl ji svarbi.

WHSR

Žinoma, negaliu palikti mūsų nuostabių tinklaraštininkų čia, WHSR. Mūsų rašytojai dažnai naudoja pasakojimus, norėdami sudominti skaitytojus. Mes ieškome unikalių šaltinių, apklausiame ekspertus ir pasakojame istorijas, kad įrodytume tašką ar pasiūlytume pavyzdį. Vienas straipsnis, apimantis visas šias savybes, yra mūsų veteranų rašytojos Luanos Spinetti.

Savo 7 straipsnyje „Pasakojimo būdai, kaip užkariauti jūsų tinklaraščio skaitytojus“, Luana pradeda kalbėdama apie savo asmeninę istoriją su nišiniais tinklaraščiais.

Tada ji dalijasi kitų, tokių kaip Alexas Limbergas, Willas Bluntas ir Alexas Turnbull, istorijomis.

Tai tik keletas tinklaraščių, apimančių pasakojimus. Nesvarbu, koks jūsų skaitytojų skaičius, galite būti naudingi, jei įtraukiate bent kelis pasakojimo būdus.

Idėjos, kaip įtraukti pasakojimus į savo tinklaraščio įrašus

Dabar, kai pamatysite daugybę priežasčių, kodėl protinga pridėti bent keletą pasakojimų prie savo tinklaraščio įrašų, gali kilti klausimas, kaip įtraukti istoriją į kai kurias labiau supjaustytas ir išsamesnes temas..

Pvz., Tarkime, kad turite tinklaraštį mažų įmonių savininkams ir norite parašyti įrašą apie tai, kaip tvarkyti dokumentus, susijusius su metų pabaigos mokesčiais.

Tai skamba gana nuobodžiai, supjaustyti ir išdžiovinti.

Tačiau pasakojimą galite lengvai įtraukti į šį įrašą keliais skirtingais būdais:

  • Papasakok asmeninę istoriją apie laiką, kai tu nesutvarkei savo dokumentų, buvai patikrintas ir tai tau kainavo 2500,00 USD.
  • Papasakokite ką nors pažįstamo, kuris turėjo tvarkyti dokumentus dėl mokesčių, istoriją.
  • Raskite istoriją internete, susiekite su ja, perfrazuokite ją ir toliau eikite į savo temą.
  • Papasakokite istoriją skaitytojo požiūriu. Štai pavyzdys: „Ar jūs kasmet imkitės pinigų, kad sugalvotumėte dokumentus? Kiek laiko jūs eikite ištraukdami sutrupintus kvitus iš savo stalo stalčiaus apačios? O kas būtų, jei galėtumėte sutaupyti laiko ir pinigų, mokėdami mokesčius, tiesiog sukurdami organizuotą padavimo sistemą? “
  • Sudaro netikrą istoriją. Jei neturite istorijos, o jos nerandate, patartina sudaryti scenarijų. Aš tiesiog tai padariau aukščiau, kai sudariau pavyzdinį pranešimą apie mokesčius.

Istorijų pasakojimas ir socialinės žiniasklaidos rinkodara

Pasakojimas netgi puikiai tinkamas naudoti socialinėje žiniasklaidoje. Neatmetama galimybė, kad socialinės žiniasklaidos rinkodara šiandien yra būtina įmonėms. „Facebook“ yra apie 1,71 milijardo vartotojų, dar 320 milijonų – „Twitter“. Kiekvieną dieną socialinėje žiniasklaidoje dalijamasi apie 27 milijonus turinio dalių.

Tačiau supratimas, kodėl žmonės pasirenka dalintis vienu, o ne kitu turiniu, gali padaryti didelę įtaką tai, kiek sužavi socialinėje žiniasklaidoje.

Žinoti socialinės žiniasklaidos platformą

Pirmiausia turite suprasti, kokią platformą jūs skelbiate, kad galėtumėte pritaikyti istoriją prie tos platformos. „Twitter“ istorija yra daug trumpesnė nei istorija „Google+“. „Instagram“ istorija bus labiau sutelkta į pasakojimą su nuotraukomis, o „Facebook“ istorija bus linkusi į paveikslėlius ir tekstą.

Naudokite vaizdinį turinį

Kurdami vaizdinį turinį prekės ženklai gali geriau susisiekti su savo auditorija ir sukuria įsimenamą informaciją. Sėkmingai reklamai nebereikia tik pinigų, šiuolaikinė rinkodara tapo kūrybiška ir orientuota į klientą.

Įrašai su vaizdo įrašu ar vaizdais dažniausiai stebėtojai sąveikauja. Papasakokite savo istoriją trumpu vaizdo įrašu ir nuoroda į daugiau informacijos savo svetainėje. Nors kai kurie žmonės nesinaudos laiku teksto skaitymui, jie žiūrės vaizdo įrašą su palaikoma informacija. Funkcijos, tokios kaip „Facebook Live“, leidžia transliuoti realiu laiku ir sudominti auditoriją.

Šaltinis: projektavimo vedlys.

Naudokite antraštes

Net tokiose platformose, kaip „Instagram“ ar „SnapChat“, galite naudoti antraštes, kad papasakotumėte savo istoriją skaitytojui.

Turbūt geriausia yra trumpai aprašyti istoriją arba tiesiog paskatinti paspausti, kad gautumėte daugiau informacijos. Kadangi šios platformos yra vizualios, auditorija greičiausiai neįvertins ilgų teksto fragmentų.

Bendrinkite vaizdų ir įrašų seriją

Kita idėja, padėsianti papasakoti istoriją socialinėje žiniasklaidoje, yra sukurti vaizdų ir užrašų, susijusių su tuo pačiu įrašu, seriją.

Pvz., Jei parašėte įrašą apie tai, kaip patobulinti golfo treniruotes, galite sukurti nuotraukų seriją su trumpais patarimais, kaip antraštes, leidžiančias skaitytojui pasirinkti tinkamą klubą, kurį sektųsi ant sūpynių..

„Twitter“ pokalbiai

Pasirinkite istorijos žymą ir pradėkite „Twitter“ pokalbį savo įrašo tema. Galite pradėti pasidalinę nuoroda į įrašą ir paskatinti pasekėjus užduoti klausimus arba pradėti diskusiją šia tema.

Tavo balsas

Vienas iš geros pasakojimo raktų yra jūsų asmeninis balsas.

Tai yra unikalus jūsų rašymo ritmas. Pagalvokite apie savo balsą kaip apie tą elementą, kurį dalijatės su draugu, kai pasakojate jai istoriją prie kavos puodelio. Balsas yra jūsų unikali pasaulio perspektyva, būdas susieti žodžius ir net jūsų rašymo ritmas. Geriausias būdas išsiugdyti tvirtą balsą ir tvirtą pasakojimą yra tiesiog rašyti. Kuo daugiau rašysite ir gausite atsiliepimų iš skaitytojų ir redaktorių, tuo stipresnis jūsų balsas augs.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me