6 blogošanas programmatūras gabali, par kuriem jūs, iespējams, neesat dzirdējis

Blogosfēra ir pārblīvēta ar vairāk vai mazāk izsmalcinātiem žurnāliem, vairāk vai mazāk profesionāliem un konkurētspējīgiem, vairāk nekā mazāk identiskiem pēc struktūras un funkcionalitātes..


Ja jums rodas jautājums, kāpēc viņi ir tik līdzīgi, viena atbilde ir, ka viņi visbiežāk izmanto tās pašas satura pārvaldības sistēmas – WordPress, bet pat Joomla! un Drupal, kas ir otrais un trešais saskaņā ar neseno W3Techs aptaujas ziņojumu.

Jā, Web ir veidots no WordPress, Joomlas un Drupals. Bet vai tam ir beigas? Ko darīt, ja viss, kas jums nepieciešams, ir vienkāršāks emuāru veidošanas risinājums, kas neaizņems pārāk daudz mitināšanas resursu, bet tomēr garantēs jums uzticamus rīkus?

Ir arī citi (mazāki) emuāru veidošanas risinājumi

Daudzi vienkārši nav tik pazīstami kā iepriekšminētais trio, vai nu tāpēc, ka viņi, pirmkārt, nekad nav guvuši pietiekami daudz reklāmas, vai arī tāpēc, ka viņiem trūkst funkcionalitātes vai arī tie nav tik elastīgi. Tomēr emuāru veidošanas risinājums ir izvēle, kas jāizdara, pamatojoties uz jūsu vajadzībām, nevis uz CMS popularitāti.

Kas par dažiem nosaukumiem?

Ir 6 maz zināmi emuāru veidošanas risinājumi, kas ir bezmaksas, pielāgojami un atvērtā koda. Tur ir vairāk, bet šie seši bērni, kas mīl bērnus, ir pietiekami viegli, lai jūs varētu sākt strādāt bez grūtībām – un viņiem ir jauki, tīri zīmējumi..

Šeit tie ir:

 1. FanUpdate
 2. Čirps
 3. OpenBlog
 4. Piksijs
 5. PivotX
 6. JaukiJaunumi

Vai jūtaties kā eksperimentēt ar šīm platformām? Turpiniet lasīt. Es esmu šeit, lai iepazīstinātu. 😉

1. FanUpdate

FanUpdate sākotnēji izveidoja Jenny Ferenc savai vietnei Prism-Perfect.net, taču, kad viņa pārgāja no projekta, viņas skripta lietotāju bāze turpināja pieprasīt atbalstu un atjauninājumus, tāpēc Nepwork.com izstrādātāju kopiena uzņēmās līst projekts un turpināja attīstīt FanUpdate (tagad tā trešajā laidienā). Fanupdate tiek izplatīts saskaņā ar GPL licenci.

FanUpdate informācijas panelis

Prasības

 • PHP
 • MySQL

Demonstrācija: Nav

Pārdevēja vietne: http://www.jemjabella.co.uk/scripts/fanupdate/ (joprojām pieejama versija tikai pēc tam, kad tika slēgta FanUpdate.net)

Plusi

FanUpdate ir viegls un viegli uzstādāms, un tam darbībai ir nepieciešams tikai HTML tīmekļa veidne, kas ir gatava jūsu vietnē. Apmeklētāji var viegli komentēt jūsu ierakstus un viņiem ir savi iemiesojumi, izmantojot Gravatar integrāciju. Surogātpasta filtri un komentāru vērtēšanas sistēmas palīdz aizsargāt jūsu vietni no ļaunprātīgas izmantošanas. 3. versija arī laboja iepriekšējo drošības kļūdu.

Lai FanUpdate varētu strādāt ar jūsu vietni, jūsu lapām ir jābūt .PHP faila paplašinājumam, jo ​​šī ir valoda, kas kodu tulkam būs nepieciešama, lai mājaslapā parādītu jūsu emuāra ziņas..

Zemāk ir FanUpdate parastais koda fragments, kas jānovieto tur, kur vēlaties parādīt jūsu emuāru – parasti jūsu index.php fails:

<?php

// FanUpdate X.Y.0 emuārs
// tēma: visas ziņas

$ main_limit = 5;

prasīt_konce (‘/ home / lietotājvārds / public_html / fanupdate / show-blog.php’);

?>

Iepriekš minētais ekrānuzņēmums tika ņemts no vienas no manām vietnēm, kas kā emuāru veidošanas risinājumu izmanto FanUpdate.

Mīnusi

Viens no lielākajiem FanUpdate lietošanas trūkumiem ir tā pretpastu sistēma. Skripts var noteikt visizplatītākās surogātpasta komentāru formas – pat pateicoties vārdu un frāžu sarakstam, kuru paneļa Opcijas varat iekļaut melnajā sarakstā -, taču īsākie komentāri par surogātpastu parasti tiek apstiprināti, pat uz jūsu e-pasta adresi neizsūtot mērenības pieprasījumu. Ja izmantojat FanUpdate, pārliecinieties, ka vismaz reizi nedēļā pārbaudiet apstiprināto, gaidošo un surogātpastu komentāru sarakstu, jo, iespējams, jūsu emuāru veidošanas sistēma ir apstiprinājusi surogātpasta komentāru un tā vietā ievietojusi likumīgu komentāru surogātpastā..

Vēl viens mīnuss ir neiespējamība padarīt kaut ko citu no FanUpdate, izņemot emuāru ierakstus. Jūs nevarat izveidot lapas, nevarat instalēt spraudņus utt. FanUpdate ir patiešām ļoti vienkāršs emuāru veidošanas rīks mazām vietnēm, kuras darbojas ar mitināšanas pakotni ar ierobežotiem resursiem..

2. Čirps

Chyrp ir minimāla CMS, kuras mērķis ir mazāk ietilpīga WordPress alternatīva. Alekss Suraci sākotnēji izstrādāja Chyrp kā hobija projektu 2004. gadā, pēc tam to 2010. gadā iegādājās Arians Kšesairi, kurš turpināja attīstību. Jaunākajām versijām ir plaša dokumentācija un atbalsta kopiena.

širps

Prasības

 • PHP 5.2+
 • MySQL 4.1+ vai SQLite 3+ (ar ACVN)

Demonstrācija: https://www.softaculous.com/softaculous/demos/Chyrp

Pārdevēja vietne: https://github.com/chyrp/chyrp

Plusi

Viegli uzstādāms, labi veidots un viegls, Chyrp ir drošāka un funkcionālāka FanUpdate alternatīva. Chyrp var paplašināt, izmantojot moduļus un tulkojumus, tāpēc tas ir ļoti pielāgojams, un, ja jūs zināt nedaudz veidnes un PHP programmēšanu, tas var pārvērsties par elastīgu rīku. Dokumentācija jums sniegs skaidru un saprotamu rokasgrāmatu, lai paātrinātu procesu.

Viens interesants Chyrp pagarinājuma veids ir Spalvas. Spalvas integrē pamata platformu, lai pievienotu sarežģītākas funkcijas. Kā piemēru var minēt rakstu, spalvu rakstiem, kas ļauj ziņām pievienot virsrakstu un rindkopu.

Mīnusi

Teksta redaktors ir – labi, tikai teksta redaktors. Ar Chyrp nav vietējās WYSIWYG funkcionalitātes. Tomēr to var piegādāt, izmantojot moduli ar Redactor.

3. OpenBlog

OpenBlog ir lietotājam draudzīga emuāru veidošanas platforma, kuras pamatā ir CodeIgniter PHP ietvarstruktūra. Tas ir vienkārši un nepārslogo jūsu serverus, bet tāpat kā WordPress un Chyrp, to dublē produktīva kopiena, kas nodrošina motīvus, spraudņus un paplašinājumus. OpenBlog atbalsta daudzvalodu un tiek izdots saskaņā ar GPL v3 licenci.

OpenBlog informācijas panelis

Prasības

 • PHP
 • MySQL

Demonstrācija: Nav

Pārdevēja vietne: http://open-blog.org

Plusi

OpenBlog ir tikpat lietotājam draudzīgs, cik WordPress var būt iesācējs, taču tas ir vienlīdz interesants gan starpposma, gan pieredzējušam lietotājam. Instalācija ir automatizēta, un veidnes ir pielāgojamas – un kopiena jebkurā gadījumā nodrošina pietiekami daudz izvēles iespēju.

Viena interesanta administratora paneļa funkcija ir datu bāzes dublējums: poga tiek nolasīta paneļa sānjoslā un, kad jūs uz tās noklikšķināt, tiek iegūts tūlītējs .ZIP dublējuma fails, ko lejupielādēt. Tas ir tik vienkārši.

URL ir meklētājprogrammai draudzīgi, un platforma atbalsta lapas, RSS un WYSIWYG redaktoru. Spraudņi ļauj jums paplašināt savu platformu, un tie ir diezgan līdzīgi WordPress, tāpēc nekas pārāk sarežģīts tur nav.

Ja jūs tikai sākat blogošanu un nevēlaties izmēģināt WordPress, OpenBlog piedāvā derīgu alternatīvu.

Mīnusi

Atšķirībā no WordPress, OpenBlog neatļauj veidņu modificēšanu no jūsu administratora paneļa. Jums izmaiņas būs jāpielieto manuāli un pēc tam atkārtoti jāielādē faili, izmantojot FTP.

4. Pixie

Sākotnēji Skots Evanss izveidoja savai grupas vietnei, Piksijs kļuva par vieglu, bet efektīvu CMS – vai, piemēram, kā izstrādātāji to dēvē, par “mazu, vienkāršu, vietņu veidotāju”. Pixie ir pārnēsājams, atbalsta vairākas valodas un tiek izlaists saskaņā ar GPL v3 licenci.

Pixie mājas lapa

Prasības

 • PHP
 • MySQL

Demonstrācija: http://demo.getpixie.co.uk/

Pārdevēja vietne: http://www.getpixie.co.uk

Plusi

Iesācējiem programmatūras instalācija sver tikai 2,28 MB, tādējādi padarot Pixie par vienu no vieglākajiem šobrīd pieejamajiem CMS.

Interesanti, ka Pixie atbalsta XFN mikroformatus. Tas ir noderīgi, lai visas saites jūsu emuārā būtu semantiski nozīmīgas gan meklētājprogrammām, gan cilvēkiem (tas ir, ja kāds faktiski pārbauda lapas avota kodu un noskaidro, kādu atribūtu jūs izmantojāt – “dzīvesbiedrs”, “draugs”, utt.).

Pixie atbalsta CSS motīvus un datu bāzes dublējumus. Lai dublētu DB, dodieties uz Iestatījumi -> Rezerves -> Dublēt datu bāzi: sistēma serverī izveidos .ZIP failu, kuru varēsit lejupielādēt, noklikšķinot uz saites, kas parādīsies lapā.

Mīnusi

Pixie nav tik draudzīgs lietotājam, kā varētu šķist. Ja esat pieradis veidot emuāru ierakstus un lapas, kurās publicējat arī tos, jums nāksies vilties – lai izveidotu jaunas lapas Pixie, galvenajās cilnēs ir jānospiež Iestatījumi un jāizveido tās no turienes. Cilne Publicēšana ļaus jums tos rediģēt tikai. Ziņojumiem nav cilnes – jums jādodas atpakaļ uz informācijas paneli, ritiniet uz leju līdz “Ātrās saites” un noklikšķiniet uz “Pievienot jaunu mana emuāra ierakstu” (kur “Mans emuārs” ir jūsu emuāra vārds).

5. PivotX

PivotX ir atvērtā koda emuāru veidošanas risinājums, ko izstrādājusi brīvprātīgo komanda un izlaista saskaņā ar GPL licenci. Tas atbalsta vairākus autorus, paplašinājumus un logrīkus papildu funkcijām.

PivotX mājas lapa

Prasības

 • PHP
 • MySQL vai plakanie faili

Demonstrācija: http://pivotx.net/page/screenshotspage

Pārdevēja vietne: http://pivotx.net

Plusi

Tā ir 7 MB instalācija – nevis spalva, bet kanonam tā joprojām ir diezgan viegla. Tas nāk ar informācijas paneli, kas līdzīgs WordPress, taču tas ir diezgan stilīgāks.

Jūs varat rakstīt savas ziņas un vietnes lapas sadaļā Ieraksti un lapas, kas ir diezgan detalizēti no pirmā acu uzmetiena: sadaļā Ieraksti un lapas jums ir visi rīki, lai izveidotu un uzturētu savas ziņas un lapas un pat mērenus komentārus, izsekošanas gadījumus un pārvaldītu kategorijas.

Multivides pārvaldīšana ir līdzīga WordPress multividei, un tā ļauj augšupielādēt savus attēlus, failus un veidnes. Varat rediģēt pašreizējos veidņu failus teksta skatā.

Viena lieta, kas man patīk par PivotX, ir tā, ka jūs varat palaist vairākus tīmekļa žurnālus un apakštīmekļa žurnālus, un jūs varat tos atšķirt, katram piešķirot dažādas kategorijas un veidnes.

Turklāt jūs varat izvēlēties saglabāt datus vai nu plakanos failos, vai MySQL datu bāzē. Fiksētie faili tomēr nav tik droši.

Mīnusi

Mācīšanās līkne ir nedaudz stāvāka nekā WordPress, jo tās saskarne ir mazāk draudzīga lietotājam, taču tas nav preventīvs līdzeklis, jo programmatūra ir diezgan laba. Labākais veids, kā sākt, ir izlasīt dokumentāciju un iepazīties ar terminoloģijas un administratora paneļa sadaļām, kas atšķiras no WordPress vai citām CMS.

6. Cutenews

Cutenews ir neliels blogošanas skripts, kuru izstrādājusi CuteNews komanda. Tā ir vienkārša tikai bloķēšanas emuāru veidošanas platforma, piemēram, FanUpdate, taču datu glabāšanai MySQL datu bāzu vietā tiek izmantoti plakanie faili..

CutePHP mājas lapa

Prasības

 • PHP
 • plakanie faili glabāšanai

Demonstrācija: Nav

Pārdevēja vietne: http://cutephp.com

Plusi

Jaunākās Cutenews versijas pēc izskata un funkcionalitātes ir vairāk līdzīgas WordPress. Cutenews ir paplašināms, izmantojot spraudņus un moduļus, un mazie uzņēmumi var iegādāties licenci komerciālai lietošanai. Tas nāk ar meklēšanas funkciju, failu augšupielādi un iespēju dublēt (un atjaunot) saglabātās versijas. Cutenews atbalsta arī UTF-8 un IP aizliegšanu.

Mīnusi

Kā platforma, kas uzglabāšanai izmanto plakanus failus, nevis DB, Cutenews var patērēt diezgan daudz resursu, jo jūsu vietne pieaug ziņās un komentāros.

Kāpēc jūs par viņiem agrāk neesat dzirdējis

Kad jūs tikai sākat nodarboties ar emuāru veidošanu, jūs labprātāk sekojat masām, baidoties pazust. Pat ja jūs nekad iepriekš neesat pieskāries CMS, varat viegli instalēt WordPress (vai vienkārši reģistrēt WordPress.com kontu) un sākt darbu ar iepriekš sagatavotu motīvu. Vai arī jūs varat instalēt Joomla! vai Drupal, atlasiet pamata ādu un sāciet publicēt visvienkāršāko veidu, kamēr sekojat vienai no tūkstošiem apmācībām, kas pieejamas tīmeklī, lai uzlabotu sava emuāra izskatu.

No otras puses, lai iepazītos ar citiem risinājumiem – un dotu sev vairāk iespēju -, ir nepieciešami pētījumi, laiks un centība. Tāpēc, lai arī tā ir laba ideja, lai jūsu kājas būtu mitras, izmantojot populārākās CMS, apsveriet iespēju veltīt kādu laiku alternatīvu izpētei un eksperimentēšanai..

Es varu jums apliecināt, tas ir jautri. 😉

Attēla pieklājība no Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me