Salīdziniet top 3 CMS (2017): WordPress pret Joomla pret Drupal

Savas vietnes izveidošana ir vienkāršāka nekā jebkad agrāk, pateicoties satura vadības sistēmas (CMS). Izmantojot šīs platformas, jums nevajadzēs rakstīt vienu koda rindu tādām darbībām kā satura izstrāde, tēmas instalēšana un funkciju pievienošana..


Statistika rāda, ka WordPress šodien ir vispopulārākā CMS tiešsaistes pasaulē. Tas pārvalda 27,8% no visām vietnēm tīmeklī; katru dienu tiek izveidoti aptuveni 50 000 jaunu vietņu. Tomēr tikai tāpēc, ka tā ir vispopulārākā CMS, nenozīmē, ka tā ir vienīgā iespēja.

CMS izmantošana un tirgus daļas saskaņā ar W3Techs (avots).CMS izmantošana un 1 miljona lielāko vietņu tirgus daļas, pamatojoties uz BuildWith publicēto statistiku (avots).

Runājot par tīmekļa dizainu un attīstību, nepastāv tāds risinājums kā visiem piemērots risinājums. Neatkarīgi no tā, vai esat emuāru meklētājs, uzņēmējs vai korporācija, jūsu vietne kalpos kā jūsu digitālais paplašinājums. Lai izveidotu savu autoritāti, jums jāiepilina personīgais zīmols visā – sākot no emuāru ierakstiem un beidzot ar vietnes izkārtojumu.

Izvēloties CMS, jūs būtībā nosakāt savu tīmekļa attīstības centienu virzienu. Lai gan lielākā daļa CMS var sasniegt to pašu mērķi, proti, dažu stundu laikā izveidot vietni, kas izskatās profesionāli, ir vairākas galvenās atšķirības, kas ietekmēs jūsu vietnes vadīšanas un uzturēšanas veidu..

Šajā rakstā mēs apskatīsim atšķirības starp trim populārākajām CMS platformām – WordPress, Joomla un Drupal.

Ātri salīdzinājumi

Pirms visa pārējā, šeit ir ātrs trīs platformu pārskats (pamatojoties uz Internet Lives Stats datiem):

WordPressJoomlaDrupal
IzmaksasBezmaksasBezmaksasBezmaksas
Lietošana311,682 miljoni26,474 miljoni31,216 miljoni
Bezmaksas motīvi4000+1000+2000+
Bezmaksas spraudņi45 000+7000+34 000+
PlusiPielāgojami, ērti lietojami, daudz mācību resursu, lieliska kopiena & atbalstuViegli iemācīties, lielisks palīdzības portāls, to var izmantot sociālajiem tīkliem, atjauninājumi nemanāmi integrējas, vairāk iebūvētu iespējuTehniski attīstītākas vietnes parasti nodrošina labāku drošību uzņēmuma līmenī
MīnusiNepieciešams kods lielām vizuālām pielāgošanām, atjauninājumi var izraisīt spraudņu problēmasModuļus ir grūti uzturēt, vidēja līmeņa CMS (nav tik vienkārši kā WordPress, nav tik moderni kā Drupal)Lietotājiem ir vajadzīgas pamatzināšanas par HTML, PHP un citām tīmekļa izstrādes valodām

WordPress vs Joomla

WordPress tiek uzskatīts par vispiemērotāko platformu iesācējiem. Joomla tomēr nav pārāk tālu aiz muguras. Tam ir arī vienmērīga mācīšanās līkne, lietotājam draudzīgs interfeiss un moduļi, kas funkcionalitātes pievienošanu var padarīt vienkāršu.

Neatkarīgi no tā, vai esat jauns emuāru autors vai pieredzējis tīmekļa dizainers sistēmas ir lieliskas iespējas jums.

WordPress vs Drupal

Bez šaubām, WordPress ir daudz vieglāk iemācīties nekā Drupal. Tomēr tas ne tuvu nav tik spēcīgs vai drošs kā Drupal. Lai strādātu ar Drupal, jums nav jābūt kodēšanas ekspertam, taču, lai izveidotu kaut ko funkcionālu, jums joprojām ir nepieciešama neliela pieredze..

Ja esat iesācējs emuāru veidošanā, tad WordPress ir labāka izvēle jums. Bet, ja jums ir pieredze ar HTML, Drupal sniegs labāku mērogojamību.

Lai palīdzētu jums nākt klajā ar lēmumu, mēs tuvāk apskatīsim katru no tiem.

WordPress

Oficiālās saites 

 • WordPress.org
 • WordPress ziņas
 • WordPress spraudņu direktorija

Vietnes nodrošina WordPress

 • Forbes
 • Tehniskā gurkstēšana
 • Sony

Sāksim ar vispopulārāko iepakojumā.

WordPress bieži tiek uzskatīts par labāko CMS iesācējiem un vienkāršiem emuāru autoriem. Niravs Deivs, tehniskais direktors & Capsicum Mediaworks līdzdibinātājs domā, ka ir vairāk nekā 100 iemeslu, kāpēc mīlēt WordPress. Tas ir lieliski piemērots tiem, kuri vēlas, lai vietne netiktu izveidota un darbotos. Izmantojot pieejamo tēmu, spraudņu un ārējo rīku pārpilnību, mazāk nekā dienas laikā varat izveidot gandrīz jebkuru vietni, par kuru varat padomāt..

Pro # 1: ērti lietojams un pielāgojams

Viena no būtiskākajām CMS priekšrocībām ir tā, ka lielākajā daļā hostinga platformu jau ir vienkāršas WordPress instalēšanas iespējas. Šie “viena klikšķa instalēšanas” rīki ietaupa daudz laika un novērš izplatītas kļūdas, kuras pieļauj jauni vietņu īpašnieki.

Neatkarīgi no instalēšanas, WordPress mērinstrumentu panelis arī ļoti viegli ļauj apiet CMS. Viss, sākot no emuāru ierakstiem un beidzot ar vietnes iestatījumiem, ir tieši pieejams šeit. Dažu minūšu laikā jūs varat sākt rakstīt paši savus emuāra ierakstus. Un, ja jūs neesat apmierināts ar informācijas paneļa izskatu, varat izvēlēties savu motīvu, dodoties uz Lietotāji > Jūsu profils un “Personisko iespēju” rediģēšana.

personīgās iespējasWordPress interfeisa konfigurācijas.

Ņem vērā, ka WordPress jaunām vietnēm instalē noklusējuma motīvu. To varat viegli mainīt, dodoties uz Izskats > Motīvi. Lai gan WordPress ir pieejami tūkstošiem bezmaksas tēmu, joprojām ir viegli izveidot vispārīgu vietni.

Par laimi, katra tēma ļauj ātri pielāgot noteiktus vizuālos elementus, piemēram, fona attēlus, izvēlnes un galvenes. Izņemot motīvus, varat pielāgot arī citus savas vietnes aspektus, piemēram, izvēlnes, lapas un komentāru sistēmu.

tēmasWordPress tēmu izvēles.

Runājot par funkcionalitātes pievienošanu, varat paļauties uz WordPress spraudņi lai ātri integrētu noteiktas funkcijas jums. Vai tā būtu izvēles forma, attēla slīdnis vai kontaktu veidlapas – viss, kas jums jādara, ir instalēt pareizo spraudni, un jums ir labi iet.

Lai meklētu spraudņus, kas atbilst jūsu vajadzībām, dodieties uz spraudņiem > Pievieno jaunu.

spraudņiWordPress spraudņu direktorija.

Pro # 2: Daudz mācību resursu & Lieliska kopiena

Atkal, pateicoties tā popularitātei, internets ir piepildīts ar WordPress pamācībām, ceļvežiem un citiem mācību resursiem. Laba vieta, kur sākt, ir WordPress Codex, kas ir CMS oficiālā zināšanu krātuve. Varat arī atsaukties uz atbalsta forumiem, lai iegūtu atbildes uz jūsu konkrētajiem jautājumiem.

Protams, jūs nevarat gaidīt, ka lietotāji kļūs par ekspertiem, tikai lasot tiešsaistes ceļvežus. Tāpēc, lai pilnveidotu savas prasmes, jums jāmeklē vairāki mācību resursi – vai tā būtu YouTube apmācību sērija, e-grāmata vai ar WordPress saistīts emuārs. Atsevišķi spraudņi un motīvi tiek piegādāti arī ar to komplektu, kas var palīdzēt jums maksimāli izmantot tos.

Kas jums varētu nepatikt par WordPress:

 • Uzzināt, kā lietot katru spraudni, var būt apnicīgi. Lai gan jaunu spraudņu instalēšana ir vienkārša, lietotāji var būt neskaidri, kā modificēt iestatījumus. Lielākoties spraudņu iestatījumus var atrast izvēlnē Iestatījumi. Spraudņi var arī tikt tieši integrēti informācijas panelī, kas ievērojami atvieglo to atrašanu un modificēšanu.
 • Padziļinātai pielāgošanai ir vajadzīgas kodēšanas zināšanas. WordPress ir ļoti augsti griesti, kad runa ir par to, ko jūs varat darīt. Dodoties uz Izskats > Redaktorā, jūs varat modificēt katru vietnes elementu, izmantojot PHP, HTML un CSS. Tomēr eksperimentēt ar nelielām izmaiņām vienlaikus var būt bīstami, ja nezināt, ko darāt. Tieši tāpēc jums ir jābūt pacietīgam, apgūstot šīs valodas.
 • Dažas spraudņu un motīvu instalācijas var apdraudēt jūsu vietni. Izņemot WordPress bibliotēku, motīvus un spraudņus var iegūt arī no ārējiem avotiem. Tikai esiet piesardzīgs, jo šajos trešo pušu avotos var būt drošības ievainojamības, kas apdraud jūsu vietnes integritāti.
 • WordPress var būt izsalcis resursos. Spraudņu pārslodze var palēnināt jūsu vietnes darbību, radot kompromisus lietotāja pieredze un jūsu vietnes spēja radīt trafiku. Lai kompensētu, jums var būt nepieciešams jaudīgāks mitināšanas risinājums, kas palielina kopējās vietnes uzturēšanas izmaksas.

Joomla

Oficiālās saites

 • Joomla.com
 • Joomla ziņas
 • Joomla paplašinājumu katalogs

Populāras vietnes, kuras darbina Joomla:

 • Lipton
 • Linux
 • Harvardas Universitāte

Joomla daudzējādā ziņā ir līdzīgs WordPress. Tas ir arī ērti lietojams, viegli uzstādāms un to var viegli paplašināt ar moduļi – WordPress spraudņu ekvivalents. Rezultātā tas ir otrais labākais iesācējiem.

Pro # 1: viegli lietot un iemācīties

Lai arī izskats ir priekšroka, Joomla lietotāja interfeiss ir modernāka izskata un tīrāks. Viena no priekšrocībām salīdzinājumā ar WordPress ir tā, ka izvēlnes jau ir paplašinātas, lai sāknētu, tāpēc ir viegli apiet CMS un veikt tādas funkcijas kā jaunu rakstu izveidošana, veidņu konfigurēšana utt..

domuzīmeJoomla sistēmā.

Tomēr iesācējiem varētu būt vairāk iebiedēšanas, lai izpētītu Joomla, jo ir daudz pieejamo iespēju. Papildus kreisajai izvēlnei augšējā joslā ir arī izvēlne, kas atrodas virs logotipa “Vadības panelis”. Lai izvairītos no neskaidrībām, atcerieties, ka daži no kreisās un augšējās joslas izvēlnes elementiem ir līdzīgi, ieskaitot “Saturs”, “Lietotāji” un “Paplašinājumi”.

Tāpat kā WordPress, arī Joomla ir daži stili un veidnes, kas jūsu vietnei var ātri piešķirt atšķirīgu izskatu. Bet no visām trim satura pārvaldības sistēmām Joomla piedāvā vienkāršāko risinājumu, kad ir jāizveido sociālais tīkls. Izmantojot tādas platformas kā EasySocial un JomSocial, jūs atrodaties tikai dažu minūšu attālumā no savas sociālās vietnes.

JoomlaJoomla paplašinājumi.

Joomla arī piedāvā lielu atbalstu, izmantojot Kopienas portālu. Šeit jūs varat atrast noderīgu informāciju, piemēram, ceļvežus, padomus un padomus. Varat arī apskatīt drošības kontrolsarakstu, kurā sniegti detalizēti norādījumi, kā aizsargāt savu Joomla vietni.

Pro # 2: nemanāmi atjauninājumi

Izmantojot WordPress, atjauninājumi var izraisīt saderības problēmas ar spraudņiem un novērst vietnes pareizu darbību. Tas gandrīz nekad nav Joomla gadījumā, tāpēc ilgtermiņā to uzturēt ir nedaudz mazāk apnicīgi.

Lai atjauninātu Joomla, vienkārši apskatiet izvēlni “Apkope” un gaidiet, līdz sistēma pārbauda jaunus atjauninājumus. CMS, kā arī paplašinājumu atjauninājumi tiek pārbaudīti, dodoties uz vadības paneli, tāpēc noteikti pārbaudiet bieži.

Pro # 3: vairāk iebūvētu iestatījumu

Salīdzinājumā ar WordPress Joomla konfigurācijas ziņā ir daudz visaptverošāks. Dodoties uz konfigurāciju > Globālā mērogā varat mainīt dažādus iestatījumus, piemēram, vietnes nosaukumu, noklusējuma captcha, satura tiesības un atļaujas. Varat arī norādīt SEO iestatījumus, kas var uzlabot jūsu vietnes vērtīgumu meklētājprogrammās.

Neskatoties uz to, ka ir daudz vairāk iespēju, Joomla konfigurācijas lapā ir daudz vairāk navigācijas iespēju, jo tajā jau ir apkopoti iestatījumi visiem sastāvdaļas.

iespējasKonfigurējoša Joomla

Kas jums varētu nepatikt par Joomla

 • Tāpat kā WordPress spraudņi, arī moduļi prasa vairāk laika mācībām un uzturēšanai. Turklāt Joomla pieejamo moduļu skaits ir daudz mazāks nekā WordPress spraudņu skaits.
 • Lietotāja saskarne nav ļoti piemērota iesācējiem. Ņemot vērā pietiekami daudz laika, var apgalvot, ka Joomla ir labāka saskarne attiecībā uz organizāciju. Bet iesācējiem tas var būt tieši mulsinošs.

Drupal

Oficiālās saites

 • Drupal.org
 • Drupal ziņas
 • Drupal pakalpojumi

Populāras vietnes, kuras nodrošina Drupal:

 • Tesla
 • Warner Bros ieraksti
 • Oksfordas universitāte

Pieredzējuši tīmekļa izstrādātāji apliecina, ka Drupal ir visspēcīgākais CMS. Tomēr to ir arī visgrūtāk izmantot. Elastības dēļ Drupal ir otrs visvairāk izmantotais CMS pasaulē, taču tas nav iecienīts iesācēju vidū.

Pro # 1: vismodernākā CMS

Galvenā atšķirība starp Drupal un citām satura pārvaldības sistēmām ir instalēšanas procedūra. Izmantojot Drupal, instalācijas laikā jums jau tiek lūgts konfigurēt savu vietni. Vienkārši izpildiet ekrānā redzamos norādījumus, un jums viss būs kārtībā.

drupalJauna Drupal instalēšana.

Neskatoties uz to, ka Drupal ir attīstītāks, tas piedāvā vienkāršu, minimālistisku saskarni.

Jums vajadzētu būt iespējai viegli piekļūt pamatfunkcijām, piemēram, satura pievienošanai un motīvu instalēšanai. Tie visi ir pieejami Drupal galvenajā izvēlnē, kas pēc noklusējuma atrodama vietnes augšpusē.

papildu satursSatura pievienošana Drupal.

Tomēr Drupal ievēro tehniskāku pieeju, veidojot jūsu vietnes izkārtojumu un struktūru. Piemēram, vietņu sadaļas, piemēram, izvēlnes, galvenes un saturs, seko “bloķēšanas” sistēmai. Katrs bloks tiek izveidots, un tas tiek izpildīts caur tīru HTML kodu. Pastāv jau sagatavotu bloku kopums tādiem kopīgiem elementiem kā saīsnes, kājenes un ziņojumi, taču jūs, visticamāk, nākotnē tērēsiet daudz laika, lai kodētu savus blokus..

boksPielāgota bloka izveidošana Drupal.

Par laimi, joprojām ir pieejami ceļveži, kas var palīdzēt iemācīties un saprast, kā lietot Drupal. Viņi arī piedāvā plašu dokumentāciju un lielisku atbalstu, izmantojot savu vietni. Jūs varat arī atkarīgs sadalījumi kas var nodrošināt jūs ar iepriekš konfigurētām struktūrām un komponentiem – ļaujot ātri izveidot īpaša veida vietni bez plašas kodēšanas.

Pro # 2: Uzņēmējdarbības pakāpes drošība

CMS, kas darbojas valdības vietnēs, nav pamata šaubīties par Drupal drošības iespējām. Tiklīdz tiek atklātas drošības ievainojamības, viņi nekavējoties publicē tās savā vietnē, lai lietotāji būtu informēti.

Varat arī doties uz Pārvaldīt > Konfigurācija > Sistēma > Krons, lai CMS varētu automātiski meklēt atjauninājumus.

cronKrona uzdevumu izpildīšana Drupal iekšpusē.

Tā kā vietnes, kas darbojas ar Drupal, mazāk paļaujas uz spraudņiem, parasti tās darbojas labāk – ja vien tās ir pareizi konfigurētas. Galvenais iemesls tam ir tas, ka tie prasa mazāk resursu.

Kas jums varētu nepatikt par Drupal

 • Drupal ir stāva mācīšanās līkne. Lai veiksmīgi izveidotu “pilnīgu” vietni, jums ir jātīra rokas un jāapgūst kodēšanas pamati. Zināt savu ceļu uz CMS ir grūti arī iesācējiem.
 • Lielākiem atjauninājumiem ir nepieciešams intensīvs darbs. Piemēram, Drupal 7 jauninājums uz Drupal 8 ir pilnīgs pārprojektēšana. Lai arī saturu var viegli pārnest uz jaunāku CMS, jums, iespējams, būs jāpārraksta daži no jūsu kodiem.

WordPress vs Joomla vs Drupal – kurš no tiem ir labākais iesācējiem?

Deivids Attards pie Dart Creation ir iesācis WordPress kā CMS iesācējam. “Kā tīmekļa dizaineris, kurš izmantojis visus trīs iepriekš minētos CMS, es bez šaubu ēnas varu pateikt, ka WordPress, protams, ir vienkāršākais no trim.”

Joomla ir bijis ilgāk kā CMS un galvenokārt koncentrējies uz CMS aspektu, savukārt WordPress sāka darboties kā emuārs, kas pēc tam izvērsās par CMS.

Lai gan WordPress vienmēr ir koncentrējies uz lietu vienkāršošanu, vispārējai idejai par to, ka to izmanto sabiedrība, Joomla auditorija vienmēr ir bijusi nedaudz tehniskāka. Patiesībā lielākā daļa Joomla iesācēju sūdzēsies par stāvo mācīšanās līkni – lai gan, tiklīdz esat tam pāri, tas ir ļoti spēcīgs. Tomēr, ja jums vajadzēja kādam ātri izveidot vietni, bez daudz iepriekšēju zināšanu, WordPress ir veids, kā iet.

Drupal, no otras puses, vienmēr ir bijis nišu rīks dizaineriem / izstrādātājiem, un vienmēr bija paredzēts to izmantot un izmantot izstrādātājiem, kuri strādā ar klientu vietnēm..

Deivids Attards, DART darbi

Džerijs Virgo, vietnes Virgo Web Design īpašnieks, piemin, ka “Visi 3 var izveidot lieliskas vietnes, taču, pateicoties WordPress popularitātei, tajā ir vairāk tēmu dizaina iespēju, kas [ir] milzīgs ieguvums iesācējiem, tāpēc to ir viegli ieteikt kā go- iesācējiem. ”

No trim Drupal ir vissliktākais iesācējiem. Tas ir grūti intuitīvi lietojams lietotāja interfeiss, un daudzus uzdevumus vislabāk veikt, izmantojot komandrindu, kā rezultātā veidojas strauja mācīšanās līkne.

WordPress ir visvieglāk lietojamais interfeiss, un to ir arī visvieglāk attīstīt, jo lietotājiem kļūst ērtāk programmēšana.

Joomla atrodas kaut kur pa vidu, jo tā lietotāja saskarni ir gandrīz tikpat viegli izmantot kā WordPress, kamēr tai joprojām ir modernāka arhitektūra (MVC), tomēr paplašinājumu izstrādāšanai vai modificēšanai būs arī mācīšanās līkne, jo MVC arhitektūru ir grūtāk aptvert..

Mūsdienu arhitektūra un tādas pārmantotās attīstības struktūras kā Drupal un Joomla izstrādātājiem lieliski noder, taču iesācējiem būs mazāk grūtību, sākot ar WordPress.

Džerijs Jaunava, Jaunava Web dizains

Reds Adlers Comrade tīmekļa aģentūrā ir minējis, ka viņu klienti ir izvēlējušies WordPress, salīdzinot ar citiem. “Runājot par lietošanas ērtumu, mūsu klienti pārsvarā ir izvēlējušies WordPress.”

Kā profesionāls mājas lapas dizains & attīstības uzņēmums, kas atrodas Čikāgā, mēs gandrīz deviņus gadus esam izveidojuši tīmekļa vietnes. Protams, mēs esam eksperimentējuši ar dažādām platformām.

[Mūsu klienti] mums saka, ka viņu vietņu pārvaldīšana nekad nav bijusi tik vienkārša [ar WordPress]. Lielākajai daļai iespēju pievienot, izdzēst un modificēt tekstu, fotoattēlus un pat videoklipus dod viņiem iespēju kontrolēt viņu pašu digitālos likteņus..

Iesācējiem patīk WordPress intuitīvās iespējas; un jo īpaši spēja atjaunot iepriekšējās saglabātās versijas. Tādā veidā, ja lapas “uzlabojumi” nenotiek, tie var sākties no jauna bez liekām grūtībām.

Pretstatā Drupal piedāvā pārāk lielu iespēju klāstu un bieži jauc iesācēju tīmekļa pārziņus. Joomla, cenšoties aplaistīt izvēli uz sudraba šķīvja, pārtin dublējošās pogas & saites, kas nodrošina tādu pašu funkcionalitāti.

Reds Adlers, Biedru Web aģentūra

Niks Savovs, OSTraining atbalsta direktors, ir balsojis WordPress kā labāko CMS absolūtajam iesācējam. “Tā kā OSTraining ir atvērto avotu CMS apmācības vieta pasaulē, mums ir unikāla iespēja objektīvi analizēt šos 3 CMS.”

Absolūtam iesācējam WordPress noteikti ir labākais CMS, ar kuru sākt. Tas ir vienkārši un ērti lietojams. Lietotāja saskarne ir intīma, un, apgūstot vienkāršu darbplūsmu, jūs varat viegli pārvaldīt vietni.

Tā kā tam ir vairāk nekā 25% tīmekļa, tam ir liela kopiena un ekosistēma. Uzņēmumi un privātpersonas ir izveidojuši ļoti plašu produktu un pakalpojumu klāstu, lai atbalstītu jūs un jūsu vietni.

Piemēram, ir tematiskie uzņēmumi, WordPress īpašie mitināšanas uzņēmumi un apmācības uzņēmumi.

Ja jums ir nepieciešams spraudnis, lai paplašinātu WordPress iespējas, ir pieejami 50 000. Spraudņa meklēšana ļauj viegli atrast vajadzīgo un izpētīt jaunus.

Visbeidzot, WordPress piedāvā izcilu savietojamību ar jauninājumiem.

Šo iemeslu dēļ WordPress ir mūsu galvenā izvēle absolūtiem iesācējiem.

Ātra iesaiņošana

CMS atlasīšana ir būtisks solis potenciālajiem vietņu īpašniekiem. Pārliecinieties, ka rakt dziļi, lai noteiktu pareizo platformu, kas atbilstoši atbildīs jūsu vajadzībām.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me