6 sposobów utrzymywania kontaktu z kontaktami SEO może pomóc Ci wygrać długotrwałe partnerstwa

Czy zauważyłeś kiedyś podobieństwo między kontaktami SEO??


Właściwie to prosta sprawa.

Są w tej samej niszy lub branży.

Nie ma znaczenia, czy jesteś blogerem, agencją, właścicielem firmy lub sprzedawcą treści – to nadal jest prawdą.

Partnerstwa są podstawą sukcesu B2B, to prawie pewne.

Kim są Twoje kontakty SEO?

Twoje kontakty SEO mogą również obejmować:

  • Inni blogerzy w Twojej niszy, którzy wspominali o Tobie, promowali je lub linkowali do Ciebie
  • Kontakty biznesowe, które sponsorowały cię na swojej stronie internetowej dzięki wydarzeniu lub konferencji
  • Webmasterzy, którzy pomogli w aspektach SEO Twojej witryny lub bloga

Dlaczego utrzymywanie kontaktu jest ważne

Twoje kontakty SEO są życiem i chlebem twoich działań marketingowych online. Bez nich trudniej jest wyrazić swoje zdanie na temat swojego bloga lub firmy, a także uzyskać jakiekolwiek wzmianki w sieci, ruch w mediach społecznościowych lub w wyszukiwarkach..

Zasadniczo jest to praca zespołowa.

Konkurentów? Nie, partnerzy

Wiem, że łatwiej jest traktować Twoje kontakty SEO jako konkurencję – może zdobywają więcej czytelników blogów, klientów lub potencjalnych klientów niż Ty! Jednak twoje relacje z tymi ludźmi mogą faktycznie stać się żyznym gruntem dla długotrwałych związków partnerskich.

Jeśli dobrze zagrasz w grę komunikacyjną (i utrzymasz ją z obu stron), relacje mogą prowadzić do wspaniałych możliwości wzajemnej pomocy w budowaniu marki i marketingu, a także działań SEO.

6 sposobów, aby pozostać w kontakcie z kontaktami SEO

1. Chodzi o budowanie relacji

Bez względu na niszę lub branżę, w której blogujesz lub pracujesz, nie będziesz nigdzie bez stałych relacji.

Każdy odnoszący sukcesy bloger lub przedsiębiorca zawdzięcza większość swojego sukcesu relacjom, które zbudował z innymi ludźmi w swojej niszy lub branży oraz silnej sieci, którą zbudował wokół swojego głównego przesłania, które ostatecznie stało się jego platformą.

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku partnerstw, w których ty i druga osoba nie jesteście już konkurentami, ale wzajemnymi pomocnikami (i równymi sobie).

W ten sposób Christopher Jan Benitez z ChristopherJanB.com współpracuje z kontaktami SEO ze swojej bazy danych.

Powiedzmy, że specjalnością kontaktu SEO jest budowanie linków, więc umieszczam go / ją w kategorii budowania linków.

Weź również pod uwagę witryny, które doprowadziły Cię do kontaktu z daną osobą, np. Blog, zakładki społecznościowe, grupa / społeczność internetowa itp..

Ostatecznie grą końcową jest skonsumowanie związku poprzez wywiad z osobą lub opublikowanie postu gościa na jego stronie. Możesz także współpracować przy projekcie, korzystając z obu usług na kliencie, aby pogłębiać relacje robocze. O wiele ważniejsze jest to, że związek powinien być ciągły – zawsze utrzymuj kontakt z kontaktem, przesyłając dalej jego posty, komentując blogi, sięgając po porady i porady itp..

Patricia Weber podkreśla również znaczenie pielęgnowania relacji z kontaktami SEO:

W niektórych przypadkach obserwatorzy mojego bloga komentują i udostępniają moje posty: kupili moją książkę, przedstawili mnie jako gościnnego blogera, przenieśliśmy rozmowę online na Skype, Hangouty Google lub telefon. W jednym przypadku dzięki podróżom mogliśmy się spotkać osobiście.

Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, jest skupienie się na drugiej osobie i szczere chęć poznania drugiej osoby i jej potrzeb. Zawsze byłem taki introwertyk, bo to po prostu łatwiejsze.

Niedawno zostałem zaproszony przez najbardziej widocznego introwertycznego autora, aby być jednym z wielu, którzy pomagają w tworzeniu treści do jej nowego uruchomienia.

Najważniejsze w byciu aktywnym dawcą jest również wiedzieć, co chcesz otrzymać ze swojego wkładu.

2. Kooperacja Zamiast konkurencji

SMX Advanced Seattle

„Kooperacja” to termin, który oznacza „kooperacyjną konkurencję” i dotyczy osób, firm i organizacji, które decydują się współpracować ze swoimi konkurentami, zamiast próbować przewyższać się nawzajem w gospodarce.

Jest to strategia oparta na teorii gier – nie tylko szukasz najlepszego wyniku dla siebie – szukasz najlepszego wyniku dla siebie i swoich partnerów biznesowych.

Tom Shivers z Exploit Online Demand:

W dzisiejszym świecie SEO jest tak wiele różnych aspektów, więc możesz ustanowić swój biznes jako lider w jednym z nich. Nie oznacza to, że nie możesz świadczyć innych usług SEO, ale kiedy rozmawiasz z innymi firmami, które również zapewniają SEO, poprowadź swoją siłę i dowiedz się, jak sobie radzą w tej dziedzinie SEO.

Jedną z moich mocnych stron jest SEO e-commerce i mam wielu klientów, którzy pasują do mojego idealnego profilu dla klienta w tym obszarze. Przygotowując webinarium dla nowych potencjalnych klientów, skontaktowałem się z innymi profesjonalistami SEO i poprosiłem ich o przejrzenie moich slajdów w celu uzyskania informacji. Wielu z nich to zrobiło i udzieliło dobrych rad, jak ulepszyć moją prezentację. A dla niektórych odniosłem się do źródła porady lub porady w mojej prezentacji i upewniłem się, że mój znajomy SEO o tym wie.

Kiedy przyszedł czas na promocję webinaru, ponownie skontaktowałem się z tymi, którzy udzielili porady i zapytali, czy mogliby ją promować. Korzystne dla mnie i mojej kooperacji.

3. Pracuj razem nad wspólną przyczyną

Czy Ty i Twoi znajomi SEO interesuje się jakąś przyczyną, zarówno związaną z twoją niszą, jak i edukacyjną lub humanitarną?

Jest mnóstwo miejsca do wspólnej pracy nad wspólną sprawą i zbudowania partnerstwa, które nie tylko przyniesie korzyści zarówno Twoim biznesom, jak i projektom, ale zapewni także głębsze relacje na poziomie ludzkim..

4. Dziel się ze sobą odpowiednimi kontaktami biznesowymi

Jeśli Ty i Twoi znajomi SEO działacie w tej samej niszy lub branży, istnieje szansa, że ​​zbudujecie silną bazę kontaktów biznesowych na przestrzeni lat.

Niektóre nazwy w bazie danych będą bardziej odpowiednie dla twoich kontaktów SEO; inne osoby w ich bazie danych będą bardziej odpowiednie dla Ciebie i Twojej firmy.

Aby udostępniać odpowiednie nazwy firm, korzystaj z najbardziej zaawansowanych (i sprawdzonych) technik marketingowych wszechczasów – skierowań.

Oboje powinniście podać imię i nazwisko osoby kontaktowej w wiadomościach wysyłanych do osób, z którymi się skontaktujecie, a także podkreślić, dlaczego wzajemne korzyści mają szansę na współpracę.

5. Powiadom partnerów o wzmiankach internetowych

Od czasu do czasu zdarza się, że Twoje kontakty SEO są wymienione w innych wpisach na blogu i w mediach społecznościowych.

Ilekroć natkniesz się na te wzmianki, wyślij e-mailem swoje kontakty SEO i daj im znać. Prostym szablonem może być:

Cześć pełne imię,

Właśnie odkryliśmy, że wspomniałeś na blogu Great Niche – oto adres URL: http // urlhere.com / post /

Gratulacje!

pozdrowienia,

Twoje imię

Możesz skonfigurować Powiadomienie Google lub powiadomienie e-mail Mention.net za każdym razem, gdy Twoje kontakty SEO zostaną wspomniane na blogu, w mediach społecznościowych lub w innych publikacjach online.

6. Nie zapomnij swojej ludzkiej strony

Nigdzie nie pójdziesz w partnerstwie, jeśli zapomnisz swoją ludzką stronę.

Twoje kontakty SEO, podobnie jak czytelnicy bloga lub klienci, to znacznie więcej niż nazwy firm. Są ludźmi takimi jak ty, z potrzebami, uczuciami, emocjami i rodziną czekającą na nich pod koniec dnia.

Bądźcie przy nich, gdy będą potrzebować odrobiny ludzkiej dobroci. Może nie od razu przynieść większego ruchu, pieniędzy lub sukcesu do stołu, ale może wzmocnić partnerstwo, a zwłaszcza wzajemne zaufanie.

Dodatkowa wskazówka: Zawsze szukaj wzajemnych korzyści

Postępuj zgodnie ze wspomnianą wcześniej strategią teorii gier. Szukajcie korzyści dla was obu, zwłaszcza wzajemnych korzyści.

Cormac z My Online Marketer dzieli się swoim doświadczeniem jako twórca linków, który szukał pomocy i partnerstwa innych firm SEO:

Buduję wiele linków, w rzeczywistości oferujemy tutaj nawet usługę budowania linków. Jak wszyscy wiemy, może to być czasochłonna i kosztowna praca.

Często zdarza mi się, że inne firmy oferujące podobne usługi kontaktują się w celu outsourcingu tej części procesu.

Chodzi o to, że zbudowałem wiele długotrwałych relacji z innymi firmami SEO lub twórcami linków, którzy mogą z kolei potrzebować linku dla jednego na późniejszym etapie w innej witrynie.

Działa dobrze dla obu stron.

Ponadto istnieje wiele witryn, na których gościłem od lat. Poświęcenie czasu, aby to zrobić, powoduje, że umieścisz je na swojej stronie i nowe treści, które generują udostępnienia i linki do nich.

Ostatnie słowo ostrzeżenia

Kuszenie traktowania partnerów jako aktywów do dyspozycji może być kuszące, gdy skupiasz się na korzyściach, które uzyskasz w dłuższej perspektywie. W końcu, gdy partner nie przyniesie więcej pieniędzy, ruchu lub sukcesu, może się wydawać, że to odpowiedni moment na rezygnację z partnera.

Jednak jako ktoś, kto nie zaniedbuje etyki ludzkiej w środowisku biznesowym, odradzałbym taką praktykę. Nie spowodowałoby to po prostu niepotrzebnego stresu dla ciebie i twoich partnerów (lub, w najgorszym przypadku, dramatu), ale mogłoby utrudnić przyszłe możliwości budowania partnerstwa z innymi firmami. Negatywne doświadczenia łatwo się rozprzestrzeniają i możesz gdzieś znaleźć się na „ścianie partnerstwa”.

Nie jest to mądry pomysł, jeśli zależy ci na swojej reputacji.

Jeśli dowiesz się, że partner nie zapewnia Ci więcej korzyści, skontaktuj się i omów to. Możesz znaleźć rozwiązanie razem. Jeśli nic się nie uda, możesz rozdzielić się na dobrych warunkach, nie szkodząc sobie nawzajem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me