Jak blogowanie naraża Cię na ryzyko (i jak chronić swoją prywatność)

W dzisiejszej erze informacyjnej dane są nową walutą.


Każde działanie, które podejmujemy online, jest gromadzone, analizowane, kupowane i wykorzystywane każdego dnia.

Podczas gdy marketerzy korzystający z dużych zbiorów danych mogą wydawać się niezbyt dużym problemem, dane te mogą być również wykorzystywane jako broń przeciwko tobie.

Twój blog otwiera Cię na większe ryzyko niż przeciętny użytkownik Internetu – dlatego bezpieczeństwo i prywatność w Internecie powinny być głównym problemem.

Nie czekaj, aż będzie za późno: oto, jak dziś podjąć działania w celu ochrony swojej prywatności.

W jaki sposób blogowanie zagraża Twojej prywatności i bezpieczeństwu?

Podczas gdy każdy, kto robi zakupy online lub korzysta z mediów społecznościowych, podejmuje pewne ryzyko, blogowanie otwiera Cię na określone zagrożenia, o których powinieneś wiedzieć.

Jako bloger ryzykujesz:

1- Twój blog

Możesz myśleć, że Twój blog jest mało prawdopodobnym celem, ale weź pod uwagę następujące typowe motywacje atakujących:

 • Haktywizm: Jeśli piszesz na blogu o czymś kontrowersyjnym (religia, polityka itp.), Możesz być celem właśnie z tego powodu.
 • Wandalizm: Twoja strona może być kierowana tylko dla zabawy lub wyzwania.
 • Wymuszenie: Niektórzy napastnicy utrzymają twoją stronę jako zakładników i obiecają przywrócić ją za wysoką opłatą. W rzeczywistości ten rodzaj ataku przy użyciu oprogramowania o nazwie „ransomware” rośnie.
 • Konkurencja: Zawodnik może zdecydować się na użycie taktyki o niskiej wartości, aby wyrównać szanse.
 • Osobisty: Ktoś w twoim życiu może celować w ciebie z powodów osobistych.

2- Twoje finanse

Hakerzy, którzy uzyskują dostęp do twoich danych osobowych za pośrednictwem twojego bloga, mogą wykorzystać te dane, aby uzyskać dostęp do twoich kont bankowych.

Lub mogą mieć wystarczającą ilość informacji o Twojej tożsamości, aby otworzyć kredyt w Twoim imieniu, zwiększyć go i pozwolić Ci przejąć raport kredytowy, gdy dług nie zostanie spłacony.

3- Twoja reputacja

Jeśli blogujesz anonimowo, ktoś może złożyć twoją tożsamość i użyć jej przeciwko tobie.

Jeśli podasz szczegółowe informacje na temat swojej pracy, możesz być narażony na ryzyko podjęcia działań dyscyplinarnych w pracy. W zależności od branży, w której pracujesz, możesz nawet spotkać się z wysokimi grzywnami – na przykład, jeśli pracujesz w branży medycznej w Stanach Zjednoczonych i okaże się, że naruszył HIPAA (ustawa o przenośności i odpowiedzialności za ubezpieczenie zdrowotne z 1996 r.) Poprzez dzielenie się informacjami na swoich pacjentów możesz zostać ukarany grzywną w wysokości do 50 000 USD za naruszenie.

Chociaż przepisy HIPAA mogą Cię nie dotyczyć, w wielu krajach i branżach obowiązują własne przepisy dotyczące prywatności, więc podanie szczegółowych informacji o Twojej pracy może wpędzić Cię w kłopoty.

4- Twoja prywatność i bezpieczeństwo

Jako bloger Twoje osobiste bezpieczeństwo jest zagrożone.

Po pierwsze, jeśli Twoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe zostaną upublicznione na Twoim blogu (co jest łatwiejsze niż myślisz – patrz poniżej), pozbawieni skrupułów marketerzy mogą teraz zalewać cię spamem, niechcianymi wiadomościami i połączeniami telemarketingowymi.

Na drugim końcu spektrum twoje osobiste bezpieczeństwo – a nawet życie – może być zagrożone.

Cybernękanie nie dotyczy tylko dzieci – często narażeni są także dorośli blogerzy.

Molestowanie, nawet jeśli jest zawarte w Internecie, a nie w „prawdziwym życiu”, nie jest żartem i może mieć poważne skutki emocjonalne i psychiczne dla ofiary.

Bloger, niezależny pisarz i wirtualny asystent Sheri Levenstein Conaway był tam:

Wierzcie lub nie, padłem ofiarą molestowania przez moją własną siostrę. Nie będę wchodził w szczegóły, dlaczego to zrobiła, ale miała przyjaciół z postu na forum MS naprawdę okropne komentarze na moim blogu, ponieważ była na mnie zła.

Moje ustawienia wymagały ode mnie zatwierdzenia przed opublikowaniem komentarzy, ale w jakiś sposób te osoby ominęły to.

Blogowanie naraża Cię na ryzyko ze strony napastników, którzy nie tylko zrujnują blogowanie, ale także mogą zagrozić Twojemu bezpieczeństwu.

W przypadku Darrena Rowse’a z ProBloggera prześladowca zaczął nawet zagrażać jego bezpieczeństwu fizycznemu:

Negatywne posty napisane o mnie na innym blogu] były wystarczające, aby wywołać ekstremalne procesy myślowe i obsesje u tej osoby, które doprowadziły do ​​łańcucha eskalujących wydarzeń, które z początku uważałem za nieszkodliwy troll komentarzy, do cyber-uciążliwości, niepokojącemu twórcy zagrożeń, który niestety stał się sytuacją fizycznego ataku na moją własność.

Jak dane mogą wpaść w niepowołane ręce

1. Rejestracja domeny

Jeśli zarejestrowałeś własną domenę na swoim blogu, Twoje dane osobowe zostaną upublicznione dla całego świata. Twoje imię i nazwisko, adres, adres e-mail i numer telefonu są publicznie wymienione w rejestrze domeny publicznej Whois, aby cały świat mógł je zobaczyć za pomocą szybkiego wyszukiwania.

2. Twój biuletyn e-mailowy

Prawo CAN-SPAM w USA wymaga podania prawidłowego adresu pocztowego w biuletynie e-mail. Jeśli zacząłeś otrzymywać biuletyn e-mail z GetResponse lub innym dostawcą, będą oni wyświetlać Twój adres pocztowy w stopce każdego wysłanego e-maila.

3. Niebezpieczne / zduplikowane hasła

W zależności od oprogramowania używanego do witryny i poziomu bezpieczeństwa haseł hakerzy mogą potencjalnie użyć hasła do uzyskania dostępu do kont w innych witrynach. Jeśli Twoja witryna zostanie zaatakowana przez hakera, możesz potencjalnie utracić dostęp do wszystkich kont online, w tym kont e-mail lub kont bankowych.

4. Twoje posty na blogu

Niewłaściwa osoba może czytać między wierszami postów na blogu, aby dowiedzieć się, kim jesteś, gdzie mieszkasz lub gdzie pracujesz, i wykorzystać te informacje przeciwko tobie.

Sześć sposobów na zabezpieczenie Twoich danych osobowych jako Blogger

Na szczęście istnieją sposoby, aby zabezpieczyć informacje i zapewnić sobie bezpieczeństwo:

1- Zdobądź skrzynkę pocztową

Jeśli korzystasz z e-mail marketingu, dobrze jest mieć adres pocztowy, który jest oddzielony od miejsca zamieszkania. Nie chcesz, aby Twój adres domowy był nadawany każdej osobie, która subskrybuje Twój biuletyn. Skontaktuj się z lokalnym urzędem pocztowym, aby otworzyć tam skrytkę pocztową lub skorzystaj z usługi takiej jak VirtualPostMail, aby zeskanować pocztę za Ciebie.

2- Użyj prywatności domeny

Podczas rejestracji domeny najbezpieczniej jest korzystać z prywatności domeny. Większość rejestratorów internetowych oferuje usługę ochrony prywatności domeny za dodatkową opłatą roczną (zwykle około 10-12 USD). Zamiast podawać swój osobisty adres i dane kontaktowe w publicznej bazie danych, informacje o twoim gospodarzu zostaną wymienione.

3- Uzyskaj numer Google Voice

Jako bloger możesz okresowo podawać swój numer telefonu różnym usługom, aplikacjom, a nawet klientom, z którymi masz do czynienia. Zamiast rozdawać swój domowy numer telefonu komórkowego lub komórkowego, otrzymaj bezpłatny numer Google Voice, który możesz rozdać. (Niestety, Google Voice jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych. Czy znasz jakieś międzynarodowe alternatywy? Udostępnij w komentarzach!)

4- Zabezpiecz i zrób kopię zapasową swojej witryny

Aby chronić swoją witrynę przed hakerami i złośliwym oprogramowaniem, warto upewnić się, że jest ona bezpieczna, i masz dostępną najnowszą kopię zapasową do przywrócenia, jeśli coś pójdzie nie tak. Tutaj na WebHostingSecretRevealed.net używamy iThemes Security i blokujemy złe zapytania (BBQ), aby zapewnić bezpieczeństwo.

5- Użyj unikalnych, bezpiecznych haseł dla każdej witryny

Jeśli haker uzyska dostęp do hasła WordPress, czy będzie miał dostęp do innych kont? Zachowaj bezpieczeństwo, używając unikalnych, bezpiecznych haseł dla każdego konta. Pomaga usługa zarządzania hasłami, taka jak KeePass.

6- Uważaj, o czym piszesz na blogu

Zachowaj szczególną ostrożność podczas udostępniania szczegółowych informacji w swoich postach na blogu, w tym harmonogramu, lokalizacji, imion lub szczegółów dotyczących rodziny i przyjaciół itp. Udostępniając historie, rozważ trochę poprawiania szczegółów – zmień daty, imiona, godziny, lokalizacje, itp.

Podsumowując: Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas blogowania!

Prawdą jest, że jeśli chodzi o nękanie, ofiara nigdy nie jest winna – ale są kroki, które można podjąć, aby zmniejszyć ryzyko blogowania i uchronić się przed osobami mającymi złe intencje.

Sheri radzi:

Molestowanie w jakiejkolwiek formie jest po prostu niedopuszczalne, ale od nas zależy, czy powstrzymamy napastników. W przeciwnym razie po prostu tak utrzymają, a także znajdą nowe ofiary. To smutni, załamani ludzie, którzy desperacko potrzebują uwagi.

Myślę, że ważne jest, aby ludzie zdawali sobie sprawę, że nękanie może równie łatwo pochodzić od ludzi, których znasz dobrze, jak i od nieznajomych. Jeśli chodzi o wskazówkę, chciałbym zachować ścisłe ustawienia prywatności na blogach i stronach internetowych. Jeśli chodzi o media społecznościowe, skorzystaj z tych ustawień prywatności, aby natychmiast zniszczyć nękanie w zarodku. Narysuj linię na piasku i nie toleruj nikogo, kto się nad nią przekroczy. Mamy pełne prawo wyznaczać granice i oczekiwać, że będą honorowane.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map