Jak działają super blogerzy: efektywność dzięki harmonogramowi blogów

Zarządzanie blogiem nie jest łatwą pracą, szczególnie jeśli starasz się publikować wysokiej jakości posty, które kochają twoi czytelnicy, a jednocześnie musisz poświęcić czas na opracowanie innych produktów, prowadzenie biuletynu i kanałów społecznościowych, a nawet opublikowanie kilku postów gości.


Jeśli dopiero zaczynasz blogowanie lub musisz opuścić swojego bloga, aby poradzić sobie z tym przez chwilę, wszystko to może wydawać się jeszcze bardziej zniechęcające.

Ten post przychodzi Ci na ratunek: niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym blogerem, poprowadzi Cię przez podstawy planowania blogu, aby skutecznie zintegrować posty gości i marketing w mediach społecznościowych z kalendarzem blogu.

Ponieważ – bądźmy szczerzy – prowadzenie udanego bloga bez starannego planowania jest niemożliwe.

Podstawy planowania blogów

Pierwszym krokiem jest zdobycie kalendarza lub pamiętnika (wirtualnego lub papierowego), aby opracować swój plan.

Jeśli nie chcesz wydawać dodatkowych pieniędzy na ten materiał, istnieje mnóstwo bezpłatnych aplikacji, które możesz pobrać na telefon lub komputer, kalendarze oparte na PHP, które możesz zainstalować na własnej stronie internetowej lub bezpłatne kalendarze do wydrukowania, które możesz wydrukować wypełnić i wypełnić ręcznie.

Po zdobyciu materiału możesz rozpocząć planowanie.

Przewodnik ma następującą strukturę:

 • Planowanie kalendarza
 • Utrzymanie produktywności
 • Pozostać konsekwentnym
 • Integrowanie postów gości w harmonogramie
 • Włączanie marketingu społecznościowego do harmonogramu
 • Rozwiązywanie problemów (gdy rzeczy nie idą zgodnie z planem)

Po zapoznaniu się z podstawami przeczytasz, jak uwzględnić sezonowe posty w swoim harmonogramie oraz narzędzia do planowania, które pomogą Ci stworzyć plan, w którym czujesz się komfortowo.

Dlaczego planowanie blogów jest tak ważne?

Ray Addison z RayAddisonLive.com to nowy bloger, który zastanawia się, jak się zorganizować i zwiększyć produktywność swojego bloga. Po zasięgnięciu porady w zarządzaniu blogami postanowił blogować co tydzień i starać się trzymać tego planu, wykorzystując także swoje „codzienne blogowanie jako inspirację do pisania innych moich pism”.

Addison nauczył się, jak ważne jest „planowanie tytułów na moim blogu, więc mam termin, w którym mogę pracować i przenosić różne rzeczy, gdy zmieniają się moje inspiracje. Lubię swobodę edytowania offline i poza zasięgiem wzroku. Podoba mi się również fakt, że konieczność kontynuowania wysyłania oznacza, że ​​muszę iść dalej ”.

To jest siła planowania blogów.

Zostań super blogerem dzięki temu przewodnikowi planowania blogówTAK, w przewodniku, który czytasz, chodzi o to, aby zostać super blogerem :-) Fajnie, huh?

1. Planowanie kalendarza

Chwyć swój kalendarz i zablokuj wszystkie spotkania, czas wolny i inne ważne zadania, które musisz nadać priorytet w ciągu tygodnia lub miesiąca.

Drugim krokiem jest zablokowanie czasu blogowania, ponieważ musisz trzymać się tych czasów najlepiej jak potrafisz.

Moja rada jako blogerka mająca kilka problemów zdrowotnych to dać sobie jeden miękki i jeden trudny termin:

 • Miękki termin to idealny termin, czas i dzień, w którym naprawdę chcesz przygotować swoje treści. Jeśli nie czujesz się komfortowo, możesz łatwo przesunąć ten termin.
 • Trudny termin to taki, którego nie można dłużej odkładać, ponieważ jego przekroczenie utrudni cały plan

Inteligentny bloger wykorzystujący miękkie i twarde terminy publikacji postówBądź mądrym blogerem i ustal miękkie i twarde terminy dla swoich postów!

Praca w miękkich i trudnych terminach zapewni wystarczającą elastyczność, aby nadążyć za badaniami, pisaniem i edycją na wypadek, gdyby życie lub inne obowiązki biznesowe przeszkodziły w harmonogramie. Innymi słowy, pomaga ci pozostać na dobrej drodze.

Elizabeth Carter, główny strateg w agencji kreatywnej Clariant, zaczęła blogować na początku 2000 roku. Lata doświadczenia nauczyły ją, że „brak harmonogramu blogów gwarantuje, że nie będziesz blogować w sposób spójny”.

Planowanie może odbywać się co tydzień, co miesiąc, co kwartał, co sześć miesięcy lub raz w roku. Carter zwykle osiąga najlepsze wyniki, kiedy planuje swój kalendarz na kwartał, ale „Czasami wracam do kalendarza miesięcznego” i „Nie wyobrażam sobie harmonogramu na mniej niż miesiąc. Życie się dzieje i pomimo naszych najlepszych intencji jesteśmy zajęci i pisanie tego postu na blogu kończy się na marne. Sam fakt zaplanowania blogu usuwa znaczną część ciężaru pisania rzeczywistego postu, ponieważ trudna część – wymyślenie pomysłu – została już wykonana. ”

Carter dodaje:

Ustawienie kwartalnego kalendarza blogów pozwala cofnąć się i zobaczyć duży obraz bloga. Najprawdopodobniej korzystasz z więcej niż jednego rodzaju czytelnika. Dlatego musisz upewnić się, że balansujesz swoimi postami na blogu, aby uwzględnić obawy każdego segmentu odbiorców. Trudno to zrobić w krótkim harmonogramie blogów, ale o wiele łatwiej, gdy patrzysz na posty z trzech miesięcy.

Będzie to jeszcze łatwiejsze, jeśli w swojej niszy znajdziesz 4 lub 5 tematów, które możesz przekształcić w serię postów, dzięki czemu będziesz mógł wcześniej badać i przeprowadzać wywiady i zwiększyć swoją produktywność.

Stan Kimer, prezes Total Engagement Consulting, założył własny biznes konsultingowy w dziedzinie różnorodności i rozwoju kariery w 2010 roku. Korzysta z blogów, aby wykazać się wiedzą na ten temat. „Zbudowanie całości pracy jest bardzo ważne. Dlatego bloguję bardzo regularnie od końca 2010 r. – najczęściej 2 lub 3 blogi miesięcznie, a rzadko brakuje miesiąca. ”

I nie chodzi tylko o bloga – jest też biuletyn, którym on też musi się zająć. „Wysyłam comiesięczny biuletyn, który kieruje ruch do [witryny]”, mówi Kimer, „więc rzadko publikuję bloga w tym samym tygodniu miesiąca, w którym wysyłam biuletyn. Rzadko publikuję więcej niż jeden blog na tydzień, chyba że mam szczególne okoliczności. ”

Zacznij od małego, ale staraj się zawsze „wyglądać na żywego”

Autor i mówca Joyce Kyles uznał, że lepiej blogować co tydzień. Jej rada dla nowych blogerów to „robić to, czego nauczono mnie jako Power 90. Poświęć 90 minut dziennie i skup się wyłącznie na konkretnym projekcie. Tak więc dwa razy w tygodniu spędzam 90 minut na pisaniu blogów, a jeśli używasz WordPress, możesz właściwie wybrać datę publikacji ”.

Kyles dodaje kilka pomocnych wskazówek:

 • Uruchom wyszukiwanie w Internecie pod kątem „generatorów blogów, które umożliwiają podłączenie dwóch lub trzech słów i tworzenie tematów blogów nawet przez rok za darmo” – a także w WHSR mamy ich mnóstwo! Spójrz na nasze narzędzia do tworzenia blogów i generatory pomysłów na liście narzędzi do planowania na końcu tego przewodnika.
 • Użyj harmonogramów, takich jak Hootsuite, aby zaplanować swoje posty.
 • Zaplanuj posty na stronach Facebooka (i innych mediach społecznościowych).

Matthew Gates, właściciel Confessions of the Professions, zaleca, aby zacząć od małego i dążyć do 1-2 postów tygodniowo, jeśli dopiero zaczynasz. „Gdy zaczniesz zdobywać popularność”, mówi, „a jeśli chcesz nadal zdobywać popularność, powinieneś dążyć do publikowania postów zgodnie z 5-dniowym harmonogramem tygodni pracy (M-F). Najlepszą rzeczą do zrobienia [jest] napisanie z góry mnóstwa artykułów, [wtedy] wcale nie zawracaj sobie głowy ich publikowaniem. Napisz co najmniej 10. Zacznij publikować 1-2 [posty] tygodniowo, ale pisz co najmniej 1-2 tygodniowo. ”

Ile czasu możesz poświęcić na blogowanie, zależy również od długości i szczegółów artykułów, prawda? Gates ma kilka porad dla blogerów o długiej formie:

„Jeśli masz tendencję do pisania długich artykułów, które mają 2000 lub więcej słów, prawdopodobnie możesz uniknąć publikowania [mniej] dni w tygodniu. Jeśli piszesz krótsze posty na blogu, zawierające od 500 do 1000 słów, prawdopodobnie najlepiej jest pisać kilka razy w tygodniu. Naprawdę nie ma nic dobrego ani złego, ale jeśli publikujesz posty tylko raz w tygodniu lub raz w miesiącu, Twój blog będzie wyglądał na martwy, a odwiedzający prawdopodobnie nie będą wracać ”.

Zdaniem Gatesa blog powinien wyglądać jak „żywy”, więc publikowanie kilka razy w tygodniu byłoby lepszą opcją (jeśli masz zasoby) niż tylko raz w tygodniu. „Ale ponownie, przygotowując się do sytuacji awaryjnych, najlepiej jest napisać około 10 artykułów z góry i zawsze mieć co najmniej 3 na kopię zapasową, na wypadek, gdybyś dostał blokadę pisarza i nie może pisać przez kilka dni lub kilka tygodni. ”

Użyj kalendarza redakcyjnego

Przyjrzyjmy się trochę skuteczności korzystania z kalendarza redakcyjnego.

Dla Julie Ewald, profesjonalnej blogerki i strategki ds. Treści w Impressa Solutions, kalendarz redakcyjny może sprawić, że planowanie blogów odniesie sukces, a ty nawet nie potrzebujesz wyszukanego oprogramowania, ponieważ „można to zrobić bardzo prosto za pomocą arkusza kalkulacyjnego (korzystam ze Smartsheet) lub w kalendarzu Google. ”

Ewald sugeruje, aby „spojrzeć w przyszłość przynajmniej na dwa miesiące. W ten sposób możesz uzyskać dobry przegląd liczby postów, które musisz utworzyć w danym przedziale czasowym, i możesz zaplanować (i popracować nad) posty z sezonowymi treściami lub wiadomościami promującymi inne działania marketingowe. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że będziesz się starał produkować posty na czas – lub nie będziesz miał nic do postawienia, jeśli będziesz czymś zajęty lub miałeś wypadek ”.

Na końcu tego posta znajdziesz listę aplikacji kalendarza redakcyjnego i innych narzędzi.

2. Utrzymanie produktywności

Filiżanka herbaty, kilka przerw, trochę ćwiczeń, miękka muzyka i, co najważniejsze, pozytywny sposób myślenia mogą pomóc ci się wpaść, a jeśli zmagasz się z niepokojem, możesz spróbować kilku sposobów, aby pomóc ci dotrzeć twoje cele blogowania.

Musisz czerpać przyjemność z blogów biznesowych, jakby to była osobista dziennikarstwo, aby dobrze wypełnić swój pomysł i kontynuować.

Ale to nie wszystko o wydajności. Potrzebujesz również bodźców zewnętrznych.

Strefa Bloggera w

„Śledź jak najwięcej innych powiązanych blogów.”

Dave Hermansen, ponad 13-letni weteran e-commerce i trener w Store Coach, Inc., uważa, że ​​najlepszym sposobem na utrzymanie ciągłego strumienia pomysłów i nigdy nie zabraknie blogów:

Śledź jak najwięcej innych powiązanych blogów. Mogą być niesamowitym źródłem inspiracji. Subskrybuj kanały RSS wszystkich blogów związanych z Twoją niszą. Udostępnij własne streszczenia niektórych lepszych artykułów, nawet luźno związanych z niszą. Wykorzystaj je jako inspirację do niektórych rzeczy, o których możesz pisać. Udostępnij większość dobrych artykułów, które znajdziesz w sieciach społecznościowych, ale zapisz kilka tu i tam jako pomysły na rzeczy, które możesz napisać własne.

Podejmowanie starych tematów i oglądanie ich z nowego punktu widzenia oraz przesadzanie starych postów lub postów gości są dobrze znanymi praktykami dziennikarskimi, które również działają jak urok blogów.

Follow Your „Muse”

Planowanie jest niezbędne, ale zostawiaj przynajmniej kilka dni w tygodniu, gdzie możesz po prostu „płynąć z prądem” i dosłownie bawić się na swoim blogu. Pisanie, gdy poczujesz się zainspirowany „muzą”, pozwoli uniknąć wypalenia, a także pomoże Ci stworzyć więcej pomysłów na bloga w przyszłości.

Przeczytaj, jak strategia produktywności Stan Kimer czerpie korzyści z „muza”:

Kiedy czuję się wyjątkowo kreatywny i lubię pisać, mogę przygotować 2 lub 3 blogi na jednym posiedzeniu, więc zwykle mam kilka gotowych do zrobienia. Czasami mam pomysł na blogu, który będzie zbyt długi, więc zrobię serię 2 lub 3.

Jeśli wezmę udział w bardzo interesującej konferencji lub spotkaniu w obszarach moich konsultacji, napiszę o tym bloga lub dwa. Na przykład [kiedy] poszedłem na North Carolina SHRM (Society of Human Resource Conference), [następnie] w weekend napisałem dwa blogi o dwóch kluczowych przemówieniach, które opublikuję później [w] miesiącu.

Ponadto, jeśli nawiążę kontakt z interesującą osobą lub firmą, da mi to pomysł na blog, [i] jeśli dostanę kilka pomysłów na blog, zanotuję go, więc nie zapomnę.

3. Zachowanie spójności

Posiadanie planu i kalendarza może pomóc Ci zachować spójność zarówno pod względem jakości, jak i ilości.

Danny Garcia zgadza się, że „ważne jest posiadanie planu treści i trzymanie się go. Jedną z kluczowych wskazówek, które każdy udziela blogerom, jest zachowanie spójności. Tak naprawdę nie ma znaczenia, jak często publikujesz, o ile czytelnicy wiedzą, jak często publikujesz i trzymasz się tego. Powiedziałbym, że częstotliwość nie jest tak ważna jak praca wysokiej jakości, ale dobry jest przynajmniej harmonogram wysyłania co dwa miesiące ”.

Blog Blog pomaga zachować spójność

Garcia zauważa, że ​​jakość blogowania jest lepsza niż ilość, niezależnie od tego, ile razy w tygodniu lub miesiącu publikujesz. Wskazuje na kilka popularnych przykładów:

Są blogerzy, którzy blogują codziennie (jak Neil Patel lub Seth Godin) i inni, którzy blogują około dwa razy w miesiącu (jak Mark Manson lub Ryan Holiday). Wszyscy mają ogromną widownię, nie na podstawie częstotliwości ich postów, ale ze względu na jakość ich postów.

Stan Kimer próbuje „pozostać 2 lub 3 blogami z przodu w trybie roboczym”, aby mógł „mieć coś gotowego, jeśli wejdę w szczególnie pracowity czas lub osobiście trudny czas (lub nawet pójdę na urlop!”).

Jeśli chodzi o to, jakie posty dodać do kalendarza i ile, Julie Ewald sugeruje, abyś „zbadał swoje cele, odbiorców i ile czasu (lub pieniędzy) możesz poświęcić na swoim blogu. Co miesiąc powinien być post, który osobiście mówi każdemu odbiorcy i ma na celu spełnienie każdego z Twoich celów lub rzeczy, które obecnie sprzedajesz. Tak, tutaj powinny się nakładać. ”

Ewald sugeruje, abyś publikował od 4 do 6 postów miesięcznie lub co najmniej 2 tygodniowo, ale ostatecznie możesz iść z dowolną liczbą postów, dopóki nie pozostaniesz spójny w swoim harmonogramie publikowania.

4. Integrowanie postów gości w harmonogramie

Zrób miejsce w postach gości w swoim kalendarzu – nie są one mniej ważne niż posty i pomagają promować Twojego bloga i wiedzę.

Musisz jednak upewnić się, że nie zaniedbujesz swojego bloga do publikowania postów gości i nie wypalasz się, próbując robić obie rzeczy z najwyższą wydajnością.

Danny Garcia, menedżer ds. Operacji marketingowych w Stacklist.com, mówi, że „publikowanie przez gości udostępnia cię nowym odbiorcom i zapewnia Twojej witrynie cenne linki zwrotne, aby uniknąć wypalenia, jeśli priorytetem jest wysyłanie postów przez gości lub dotrzymywanie terminów dla siebie (jeśli nie otrzymaliśmy), co powinno pomóc. ”

Garcia stwierdza również: „Spójny harmonogram pisania działa naprawdę dobrze. Uważam, że jestem najbardziej kreatywny, kiedy budzę się rano i piszę przez 2 godziny, zanim przeszkadza mi jakaś przeszkoda. Kiedy jest dużo do napisania, pisanie staje się bardziej pracochłonne, co zwykle powoduje wypalenie ”.

Organizacja blogów i postów gości

Innym hackem, o którym wspominali rozmówcy w tym poście – i którego sam używam – jest wzięcie pod uwagę twojego stylu życia i wydajności.

To jest:

Ile postów na blogu możesz realistycznie napisać w ciągu miesiąca?

Weź ten numer i zrób 2 z tych postów gości. Dobrą zasadą jest zrównoważenie wysiłków, aby uniknąć zaniedbania lub wypalenia zawodowego.

Na przykład moja własna częstotliwość blogowania i liczba postów gości, które mogę idealnie napisać w ciągu miesiąca, muszą mieścić się w moim dziennym limicie pisania wynoszącym od 1 000 do 1 500 słów. Próba zrobienia więcej zaszkodziłaby mojemu zdrowiu psychicznemu i zepsuła cały harmonogram, więc integracja wpisów gości musi być inteligentna i dobrze przemyślana.

Mys Palmer przypomina: „Publikowanie przez gości jest nieodłącznym elementem przy powiększaniu grona odbiorców”. Mówi, że dotyczy to zwłaszcza nowych blogerów, i zaleca, aby „publikować nowe treści na [swoim blogu] raz w tygodniu. Następnie post gości raz w tygodniu. ”

5. Włączanie marketingu społecznościowego do harmonogramu

Nie chcesz marnować czasu na marketing w mediach społecznościowych, ponieważ nie chcesz, aby pochłaniało to czas pisania.

Musisz mieć czas na prowadzenie kanałów mediów społecznościowych i promowanie swoich treści, a także na udzielenie odpowiedzi na pytania i opinie obserwujących.

Możesz to zrobić w 30 minut tygodniowo lub krócej, lub możesz zastosować strategię Mysa Palmera:

Aby mieć pewność, że marketing w mediach społecznościowych i post-blog nie jest konsumujący, zarejestruj się w Hootsuite. To nic nie kosztuje i wspaniałe. Jeśli chodzi o harmonogram, [stosunek wynosi] 70% -20% -10%:

 • 70% twoich akcji powinno być wyselekcjonowanych – mówię o retweetach, ponownym udostępnianiu zdjęć / filmów i niesamowitych cytatach, które dodajesz.
 • 20% twoich postów może stanowić [treść], którą utworzyłeś – Twoje posty na blogu i funkcje gości.
 • 10% (i tylko 10%) mogą stanowić punkty sprzedaży bezpośredniej – linki do Twojej oferty, konkurs, w którym potrzebujesz wsparcia, uruchomiony kurs lub rozpałka, seminaria internetowe itp..

Odbiorcy rosną tylko wtedy, gdy treści są sprzedawane. Ciężko.

Aby zoptymalizować wysiłki związane z marketingiem społecznościowym, przeczytaj nasz niezbędny przewodnik marketingowy w mediach społecznościowych, aby dowiedzieć się, co naprawdę działa na głównych platformach społecznościowych, i skup się na tym.

6. Rozwiązywanie problemów (gdy rzeczy nie idą zgodnie z planem)

Co możesz zrobić, gdy masz wypadek w zaplanowanym dniu? I w jaki sposób utrzymujesz ideę „dobrze” zawsze wypełnioną, gdy Twoje kreatywne soki wydają się wyschnąć?

Miękki i trudny termin już pomaga, jeśli zachorujesz lub masz nagłą sytuację, ale komunikacja z czytelnikami jest kluczowa – jeśli nie możesz dotrzymać obietnicy, musisz dać im znać, albo zawiedziesz ich, a ruch spadnie.

Problemy z komunikacją z czytelnikami

Tak Danny Garcia nazywa kontrolę szkód.

Może to być tak proste, jak poinformowanie czytelników o tym na twoich kanałach społecznościowych, aby [byli] nadal informowani. Aby pomysł zawsze był dobrze wypełniony, musisz przeczytać więcej niż piszesz. Na to, co piszemy, mają wpływ rzeczy, które czytamy. Potrzebujesz także różnych źródeł dla każdego ze swoich artykułów.

Możesz spędzić tydzień na czytaniu książki, aby wydobyć z niej kilka zdań, dlatego ważne jest, aby dużo czytać. Potrzebujesz wielu różnych źródeł informacji / inspiracji. Na papierze nie jest to warte zachodu, ale czytanie jest źródłem wiedzy i inspiruje kreatywność.

Czasami możesz zauważyć, że Twój kalendarz jest zbyt zapakowany, aby zmieścić się w twoim życiu osobistym. W takim przypadku zastanów się nad utworzeniem mniejszego harmonogramu, który to rozwiązuje, lub harmonogramem „tworzenia kopii zapasowych”, z którego możesz skorzystać, przechodząc trudny okres w życiu.

Raelyn Tan sugeruje, aby planować co miesiąc i rozbić harmonogram na tygodniowe zadania:

Co miesiąc siadam i planuję, co chcę osiągnąć na ten miesiąc. Na przykład mogę ustawić cel, aby napisać X liczby postów na blogu i X liczby postów gości lub uruchomić nowy kurs. Następnie podzielę je na to, co należy zrobić na każdy tydzień.

Kiedy pojawia się nagły wypadek, jestem w stanie dostosować go do mojego harmonogramu blogowania bez stresu. Wiem dokładnie, co muszę zrobić na tydzień, więc jeśli cofnę się na kilka dni, wiem, że muszę to później nadrobić.

Podobnie, jeśli jestem szczególnie nieproduktywny w danym tygodniu, mogę wykorzystać pozostałe tygodnie i pozostać na dobrej drodze, ponieważ dokładnie wiem, co należy osiągnąć w ciągu miesiąca.

Jeśli dokładnie planuję, co robić na każdy dzień, zbyt stresuję się, próbując „zawsze” być produktywnym. Przekonałem się, że bardzo trudno jest konsekwentnie realizować planowany dzienny harmonogram, ponieważ zawsze zdarzają się nieprzewidziane sytuacje awaryjne, dlatego zamiast tego ustawiłem cotygodniowe i miesięczne czynności do wykonania.

Mys Palmer, dyrektor generalny MysPalmer.com, wie, że życie się dzieje i nie można tego uniknąć, więc „zajmuje się tym planowanie z tygodniowym wyprzedzeniem. Nie musi być fantazyjny. Zaloguj się do Hootsuite i użyj wydawcy, aby wyświetlić nadchodzący tydzień. Kliknij godzinę, wybierz sieć i harmonogram. ”

W każdym razie nie musisz się tym stresować. „Jeśli z jakiegoś powodu nie trafisz na post, nie przejmuj się” – mówi Julie Ewald. „Przepchnij go tak szybko, jak to możliwe. Jeśli podejmujesz jakiekolwiek działania SEO, zobaczysz spadek ruchu i rankingów, jeśli całkowicie pominiesz publikowanie. ”

Jeśli zatrudniłeś blogera

Nick Brennan, założyciel i dyrektor generalny Watch Social Media, mówi: „Istnieją trzy klucze do bycia uporządkowanym i na bieżąco, jeśli chodzi o blogowanie” i masz kogoś innego do pracy dla ciebie:

1. Kalendarz treści na wysokim poziomie, w którym określasz, jakiego rodzaju treści chcesz publikować co tydzień – długa forma / krótka forma, treść skierowana do jednej grupy odbiorców względem drugiej itp..

2. Repozytorium pomysłów, do którego możesz się podłączyć, aby wypełnić ten kalendarz.

3. Przejrzysty proces zatwierdzania.

„Tak długo, jak masz silnego pisarza i te elementy”, dodaje Brennan, „twój zespół nie powinien mieć problemu z regularnym publikowaniem wysokiej jakości treści”.

Mamy tutaj przewodnik WHSR o zatrudnianiu pisarzy, który możesz przeczytać: „Od Bloggera do redaktora zarządzającego: Zatrudnianie pisarzy na Twojego bloga”.

Jak radzić sobie z sezonowymi postami

Dobrym pomysłem jest zaplanowanie tych postów z wyprzedzeniem – nawet kilka miesięcy wcześniej – ponieważ mogą one doprowadzić do gwałtownego wzrostu natężenia ruchu i dlatego możesz z nimi obchodzić się z większą ostrożnością.

Najlepiej będzie zaplanować sezonowe posty na początku roku i zablokować dni kalendarzowe, aby je napisać, a także terminy. Daj sobie wystarczająco dużo czasu na zrobienie czegoś, ponieważ nie będziesz wiedział, co może się wydarzyć za wiele miesięcy: luźny kalendarz wciąż jest lepszy niż brak kalendarza.

Ponadto masz więcej czasu na przemyślenie swoich postów i staranne połączenie ich ze swoją marką, a także dodatkowy czas na badania i znalezienie źródeł do przeprowadzania wywiadów z dużym wyprzedzeniem, co przyniesie korzyści zarówno Tobie, jak i Twoim źródłom, jak możesz przełóż rozmowę, jeśli pojawi się nagły wypadek.

Danny Garcia wyjaśnia:

Dobrze byłoby mieć post gotowy do opublikowania w dniu [publikacji] lub w dniu poprzednim. Terminowość jest ważna, ale jeszcze ważniejsze jest to, jak przekręcasz post świąteczny, aby odzwierciedlić Twoją markę.

Ta strategia działa z wszelkimi postami, które planujesz opublikować, więc upewnij się, że planujesz większość swojego kalendarza na początku roku lub co 6 miesięcy, a przynajmniej, jak sugeruje Mys Palmer, „Spróbuj spojrzeć na następny miesiąc przez środek poprzedniego. Zaplanuj listopadowe posty sezonowe do 15 października. ”

Narzędzia (bezpłatne i płatne) do planowania blogów i mediów społecznościowych

Narzędzia do planowania blogów

Planowanie jest niezbędne, ale nie musisz robić tego wszystkiego ręcznie! Istnieją bezpłatne i płatne narzędzia, z których można skutecznie korzystać, aby przyspieszyć produktywność bloga i kontrolować wszystko bez stresu.

CoSchedule

CoSchedule to internetowy kalendarz redakcyjny stworzony specjalnie z myślą o content marketingu.

Chris Brantner, właściciel CutCableToday.com, dzieli się swoimi doświadczeniami z narzędziem:

Jakiś czas temu przeszedłem na CoSchedule, aby zarządzać moim blogiem, i jest to najlepsza rzecz, jaką mogłem zrobić. Nie tylko pomaga mi łatwo zarządzać zadaniami z wieloma pisarzami i redaktorami, ale pozwala mi przejść od pomysłu do publikacji w serwisach społecznościowych – wszystko z jednego pulpitu zintegrowanego z WordPress.

Danny Garcia zaleca również to narzędzie do planowania treści, a Lori Soard wymienia je jako jedno z 10 narzędzi do zarządzania czasem dla blogerów.

Planowanie wtyczek dla WordPress

Wisznu napisał szczegółowy post na temat usprawnienia pracy redakcyjnej dzięki wtyczkom do planowania. Artykuł dotyczy blogów wielu autorów, ale przewodnik można łatwo zastosować również do blogów jednego autora.

Najwyżej oceniane wtyczki redakcyjne do WordPress to:

 • Kalendarz redakcyjny
 • Edytuj przepływ (zrecenzowany przez Wisznu w swoim poście)
 • Kalendarz zawartości WP

Danny Garcia zaleca także „narzędzia i integracje (…), które ułatwią proces blogowania”, takie jak Orbis i Task Manager.

Stół powietrzny

Airtable to internetowe oprogramowanie do planowania kalendarza redakcyjnego, które wykorzystuje format arkusza kalkulacyjnego.

Elizabeth Carter zaleca to oprogramowanie. „To proste, oparte na chmurze narzędzie do arkuszy kalkulacyjnych, które bardzo ułatwia odsyłanie pól danych w szeregu arkuszy kalkulacyjnych. Na przykład mogę mieć mój główny kalendarz w jednym arkuszu kalkulacyjnym i połączyć go z oddzielnymi arkuszami kalkulacyjnymi, które śledzą słowa kluczowe, autorów, osoby kupujące i tak dalej. Jest bardzo wizualny, łatwy do podzielenia się z moim zespołem i po prostu przyjemny w użyciu. ”

Hootsuite

Według słów Garcii, Hootsuite to „narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi, które pozwala zaplanować posty na Facebooku & Twitter, więc marketing w mediach społecznościowych nie zjada dużo czasu ”.

Lori Soard wymieniła Hootsuite wśród 20 niezbędnych narzędzi, które powinien mieć każdy bloger i firma internetowa.

Startery i generatory pomysłów

Startery pomysłów to listy podpowiedzi na blogach, dzięki którym zaczniesz pisać i unikniesz blokady pisarza, gdy nie możesz wymyślić tematu lub kąta, o którym można pisać.

Lori Soard udostępniła 20 postów w swoim poście, a ja zebrałem 15 generatorów pomysłów na blogi, aby uzyskać wybór z równania i zacząć bez zastanowienia.

Trello

Wśród rekomendacji Danny Garcii dotyczących narzędzi do blogowania, Trello zasłużył sobie na rolę organizatora zadań i pomysłów. Podkreśla, jak „ważne jest, aby je zapisać, bo w przeciwnym razie zapomnisz o nich, a to zapewni ci porządek”.

Trello jest również darmowy.

Arkusz Smartsheet

Jest to narzędzie do planowania treści, którego używa Julie Ewald. Smartsheet to podobna do arkusza kalkulacyjnego platforma do zarządzania współpracą, która jest przyjazna dla użytkownika i łatwa w użyciu.

Narzędzie można wypróbować za darmo, a ceny zaczynają się od 14 USD / użytkownika / miesiąc.

Buzzsumo

Ta dobrze znana strona internetowa „to świetny sposób, aby zobaczyć, co jest modne”, mówi Danny Garcia, „[i] to także świetne narzędzie do znajdowania osób, które byłyby zainteresowane Twoim blogiem”.

Świetne narzędzie, które przydaje się, gdy brakuje Ci pomysłów na treść.

Asana

Asana to oparty na współpracy internetowy kalendarz i pakiet do zarządzania projektami dla osób i zespołów.

Korzystanie z 15 członków zespołu jest bezpłatne, a ceny zaczynają się od 8,33 USD / użytkownika / miesiąc.

Kalendarz PHP

Jeśli wolisz samodzielne, oparte na PHP rozwiązanie do swojego kalendarza, PHP-Calendar to fajny kalendarz typu open source, który możesz pobrać i zainstalować na serwerze przy minimalnych wymaganiach.

Drukowane kalendarze blogów i listy kontrolne

Istnieje wiele dostępnych online za darmo, stworzonych przez blogerów takich jak Ty, którzy chcieli poprawić swoje życie (i odwiedzających).

Oto kilka zasobów:

 • Suzi ze StarAMomBlog.com udostępnia swoje listy kontrolne SMART do blogowania.
 • Designer Blogs Studios stworzyło najlepszy zestaw do planowania blogów do pobrania i użycia.
 • CoSchedule ma do dyspozycji darmowy szablon kalendarza treści.
 • HubSpot udostępnia także szablony kalendarzy redakcyjnych użytkownikom.

Pinterest ma tysiące blogerów do wyboru!

Na wynos

Zasadniczo możesz utworzyć harmonogram blogów, który działa, jeśli masz na uwadze:

 1. Twoje cele blogowania
 2. Twój styl życia i warunki zdrowotne
 3. Ile postów możesz realistycznie napisać w ciągu miesiąca
 4. Ile możesz zautomatyzować

Wszystkie wskazówki dotyczące inteligentnego planowania, które przeczytałeś w tym przewodniku, pochodzą od blogerów i marketerów, z którymi przeprowadziłem wywiady, a także od osobistych doświadczeń. Niektóre mogą pasować do Twojej sytuacji, inne mogą nie, ale ponieważ planowanie blogów jest jedną z tych praktyk, których uczysz się metodą prób i błędów, wciąż zapraszam do wypróbowania jak największej liczby, aby pomóc zrozumieć, co działa dla Ciebie i wymyślić własne hacki do planowania.

Do twojego sukcesu, inny bloger!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map