Jak założyć i uruchomić stronę internetową forum

Stwórz poczucie wspólnoty na swojej stronie, dodając forum. Wykonaj 6 prostych kroków, które szczegółowo opisują wszystko, od wyboru platformy na forum do skonfigurowania reguł administracyjnych.


Zalety tworzenia forum

Z punktu widzenia właściciela strony forum jest dobre z następujących powodów.

 • Sposób, w jaki czytelnicy mogą ze sobą współdziałać.
 • Automatyczne generowanie treści i powiększanie strony.
 • Prosty sposób na szybkie udzielenie odpowiedzi na pytania czytelnika lub udzielenie odpowiedzi wielu czytelnikom jednocześnie.
 • Buduje poczucie wspólnoty wśród odwiedzających witrynę.
 • Może przyciągnąć nowych czytelników.

Zalecany hosting forum: SiteGround, InMotion Hosting, A2 Hosting *.

* Linki partnerskie.

Krok # 2: Skonfiguruj

Po zlokalizowaniu hostingu nadszedł czas, aby zdecydować o rodzaju forum, które chcesz założyć na swojej stronie. Istnieje wiele różnych rodzajów oprogramowania, z których można korzystać, a każde z nich ma swoje szczególne zalety.

Muut

muut

Odwiedź online: www.phpbb.com

phpBB jest forum typu open source. Oprogramowanie instaluje się na własnej stronie internetowej, a korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne, inne niż opłaty za hosting.

Ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, możesz znaleźć pomoc online od różnych programistów, która pomoże ci dostosować swoje forum, aby było całkowicie dostosowane. Baza stylów zawiera setki pakietów stylów i obrazów, które pomogą Ci jeszcze bardziej dostosować forum.

Proste maszyny

prosta maszyna

Odwiedź online: http://www.vbulletin.com

vBulletin to jedno z niewielu rozwiązań oprogramowania forum, które oferuje opcję hostowania na własnej stronie lub używania serwerów w chmurze do hostowania forum. Jeśli nie jesteś zbyt techniczny, to chmura (cena zaczyna się od 15 USD / mc) jest prawdopodobnie najłatwiejszym rozwiązaniem na początek. Możesz uruchomić swoje forum w około 15 minut i spersonalizować je zgodnie z własnymi upodobaniami i dopasować do ogólnego wyglądu witryny.

MyBB

mybb

Odwiedź online: https://www.kunena.org

Kunena oferuje inną opcję forum i jest przeznaczona dla tych, którzy prowadzą swoje strony internetowe na platformie Joomla. Kunena jest zasadniczo rozszerzeniem. Jest to bezpłatne forum i nie będzie wymagać pisania żadnych hacków lub mostów, aby móc korzystać z jego funkcji.

bbPress bbpress

Odwiedź online: https://vanillaforums.org

Wanilia to kolejne rozwiązanie, które pozwala albo używać go jako oprogramowania typu open source, które hostujesz na własnej stronie, albo możesz korzystać z ich rozwiązania chmurowego. Możesz wypróbować ich rozwiązanie chmurowe przez miesiąc za darmo, aby zobaczyć, co myślisz o zawartych funkcjach. Opcja open source zapewnia wsparcie społeczności, ale nie ma oficjalnej pomocy technicznej.

Krok # 3: Tworzenie regulaminu forum

Gdy już uruchomisz oprogramowanie, zanim otworzysz forum dla użytkowników, będziesz chciał opracować zestaw zasad, które będą kierować zachowaniem w Twojej witrynie. Większość forów internetowych wdraża reguły w następujących obszarach:

 • Komentarze dyskryminujące
 • Wulgarny język
 • Wzbudzanie postów
 • Spam i autopromocja
 • Zewnętrzne linki

Oczywiście, powinieneś rozważyć swój temat i zastanowić się, jakie problemy mogą pojawić się wokół tego tematu. Sprytnym pomysłem jest także zapoznanie się z Warunkami korzystania z usługi (TOS) innych forów. Po wdrożeniu reguł opublikuj je w górnym, lepkim wątku, aby nowi członkowie zrozumieli reguły. Możesz również poprosić ich o wyrażenie zgody na warunki korzystania z usługi podczas rejestracji w celu uzyskania dostępu do forów.

Odwiedź online: jobs.problogger.net

Startup Nation

Startup Nation to strona przeznaczona dla osób chcących założyć nową firmę. Na ich forum online są tysiące tematów do wyboru. Dziesiątki tysięcy użytkowników omawiają różne problemy. Jedną z rzeczy, która działa dobrze na tym forum, jest jego usprawnienie i organizacja. Bez względu na temat, w którym potrzebujesz pomocy, możesz po prostu przejść na stronę główną forum i znaleźć odpowiednią kategorię.

Informacje przechodzą od podstawowego do zaawansowanego.

naród startupowyZrzut ekranu z StartupNation.com.

Odwiedź online: www.warriorforum.com

Sieć profesjonalnych plotek pilotów

Jedną ze wspaniałych rzeczy na forach internetowych jest to, że możesz skoncentrować rozmowę na bardzo niszowym temacie. PPRuNe to strona, która jest po prostu forum. Oferują rozmowy dla profesjonalnych pilotów. Tematy obejmują bardzo specyficzne obszary, takie jak: Głowice wirników (dla pilotów śmigłowców), Załoga kabiny (dla stewardes), Problemy z ATC, a także Planowanie reagowania kryzysowego.

Zasadniczo, jeśli chodzi w jakiś sposób o lot, to jest na to temat. To, co jest tak wyjątkowe w tej witrynie, to jej koncentracja na konkretnej branży. To sprytna strategia, aby zobaczyć, jakie są inne fora na ten sam temat, i trochę ulepszyć swoje, aby były wyjątkowe.

ppruneZrzut ekranu PPRuNe.org

Odwiedź online: forums.somethingawful.com

Uczelnia poufna

College Confidential to kolejna strona internetowa, która jest w zasadzie jednym dużym forum.

Niszą na tej stronie są studenci i przyszli studenci. Jedną z rzeczy, które ta strona robi szczególnie dobrze, jest oferowanie narzędzi, które pomogą jej docelowej grupie demograficznej. Na przykład, jeśli przejdziesz do College Confidential, znajdziesz dwa sposoby interakcji i bezpłatne zasoby, które pomogą Ci znaleźć szkołę, szukać stypendiów, dowiedzieć się, która szkoła najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i więcej.

uczelnia poufnaZrzut ekranu z CollegeConfidential.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map