Jak założyć udany blog dla mam, część 1: Pierwsze kroki

Kop głębiej: wskazówki SMM dla blogerów – przenoszenie mediów społecznościowych na wyższy poziom


Utwórz motyw, aby znaleźć swoją niszę

Teraz nadszedł czas na refleksję: czym jest płonąca pasja, którą musisz dzielić jako rodzic? Oszczędne wskazówki? Trendy w urodzie? Wychowywanie trudnych dzieci? Powinno to być coś, albo jesteś ekspertem, albo nauczyłeś się na błędach, czego nie robić! Twój blog będzie koncentrował się wokół tego tematu. Przeczytaj więcej o tym, jak możesz dostroić to do swojej niszy na swoim blogu.

0413-mommieswithstyle

Whitney Pomeroy Wingerd, Mommies With Style – 

„Zawsze mówię ludziom, że [kluczem] do sukcesu w blogowaniu jest blogowanie i pisanie o czymś, co kochasz. Na początku nie trzeba dużo zarabiać, dlatego tak ważne jest, aby pasjonować się swoim blogiem i tematem. (tj. nie bloguj o jedzeniu, jeśli nie lubisz gotować!) Dla mnie kluczem było uwielbienie tego, co robiłem, zanim przyszedł sukces – kiedy to przyszło, łatwo było kontynuować. ”

Burza mózgów Twoja wyjątkowość

Badaj blogi o dużym ruchu w swojej niszy, w tym te, które zainspirowały Cię do założenia własnego. Zagłęb się w nich, aby odpowiedzieć na następujące pytania: Co lubisz najbardziej? Co sprawia, że ​​wracasz? Co chciałbyś, żeby zrobili inaczej lub lepiej? Studiuj co najmniej pięć blogów – zbyt wiele może cię przytłoczyć, a zbyt mało dostarczy ci wystarczającej ilości informacji.

Rozpocznij burzę mózgów, która odpowiada Twojemu tematowi i odnosi się do tego, co Twoim zdaniem blogi przeoczyły:

 • Materiały do ​​druku
 • Poradniki
 • Listy zasobów
 • Przepisy

Nie martw się o długoterminowe cele, chyba że wpłyną one negatywnie na Twój blog. Na przykład, kiedy zacząłem pracować z markami, upewniłem się, że na moim blogu nie ma wulgaryzmów.

0413-momblogsociety

LaDonna Maxwell Dennis, Mom Blog Society – 

„Nie podążaj za tłumem. Myśl nieszablonowo. Zrób to inaczej. I zrób to po swojemu. Podążanie za tłumem naprawdę Cię otacza. Robienie tego po swojemu zapewnia większą szansę na sukces. A kiedy myślisz o swoim blogu jako o firmie, przekonasz się, że marzysz o udanej karierze ”.

2. Znalezienie równowagi: rodzina & Praca

Równoważenie życia prywatnego z blogiem jest trudne. Wszystko, co umieścisz online na temat swoich dzieci, jest możliwe do znalezienia, więc chroń swoją rodzinę, ustanawiając granice już teraz.

 • Możesz zostawić ich prawdziwe nazwiska na swoim blogu i używać pseudonimów.
 • Nie chcesz dzielić się czymś zawstydzającym lub tym, co może rozpocząć walkę z drugą połówką.
 • Jeśli zajmujesz się delikatnymi problemami, takimi jak wychowanie dziecka, które moczy łóżko, zastanów się nad odpowiedzią na ewentualne pytania czytelnika, zamiast zamieszczania problemów dziecka.

Następnie dowiedz się, ile wolnego czasu masz na stworzenie dobrego postu i jego promocję. Polecam znalezienie regularnego czasu i miejsca na prywatne blogowanie przez co najmniej pół godziny dziennie – po tym, jak dzieci będą w łóżku, w szkole, zanim wszyscy się obudzą – cokolwiek będzie dla ciebie twórcze. Upewnij się, że pracujesz skutecznie dzięki narzędziom, które zwiększają Twoją wydajność.

Colleen Kennedy, Souffle Bombay – 

„Jako były kochany od 9 do 5 korporacyjnych Amerykanów, jedną z najlepszych rzeczy w przekształcaniu mojego bloga w więcej niż się spodziewałem jest fakt, że mogę pracować, kiedy chcę, wokół potrzeb mojej rodziny. Błogosławieństwem jest przekształcenie mojej witryny w biznes i… moją ulubioną częścią było zaangażowanie moich dzieci i męża. Moja 10-letnia pisze własne posty i stała się bardzo namiętną kucharką. Mój syn gotuje i pomaga mi w oświetleniu i fotografowaniu. A mój mąż jest moim niezwykłym degustatorem, jedną z zalet posiadania żony, która jest blogerem kulinarnym! ”

3. Znajdź idealnego gościa

Musisz zbadać swoją idealną publiczność – „mamy” nie są wystarczająco dobre. Musisz wziąć pod uwagę:

 • Wiek
 • Lokalizacja (miasto? Farma?)
 • Wiek / płeć dzieci
 • Ile dzieci
 • Styl rodzicielski (naturalny, miejski)
 • Poziom przychodów
 • Praca a pobyt w domu
 • Wiara / filozofia
 • Edukacja

Musisz także zrozumieć, w jaki sposób podchodzą do wychowywania dzieci. Zbliżając się do docelowej grupy docelowej, pamiętaj, że zbyt drobiazgowość może sprawić, że nie będziesz mieć publiczności, więc upewnij się, że Twój temat ma jakiś ogólny urok.

Udany blog ma ukierunkowaną misję, łączącą pasję z niszą, która jest specjalnie dostosowana do Twojego idealnego gościa.

Możesz napisać misję i dostosować ją z czasem. Na przykład misją mojego bloga jest udzielanie wskazówek, hacków i ogólnej opieki rodzicom specjalnych dzieci na specjalnych dietach, aby poprawić ich życie. Kiedy już zaczniesz swoją misję, dostosuj swoje wysiłki w mediach społecznościowych. Zostań aktywnym uczestnikiem, wspierając najlepszych blogerów w społecznościach Twoich idealnych gości. NIE wchodź w to z planem „korzystania” z blogera, aby uzyskać wyświetlenia strony. Zamiast tego buduj prawdziwe relacje z ludźmi o wspólnych zainteresowaniach. Stanie się to naturalnie, gdy będziesz śledzić i komentować tematy, które ci odpowiadają.

Reesa Lewdowski, Momma Lew – 

“Bądź sobą! Skoncentruj się na tym, co lubisz robić w życiu codziennym, i na sprawach, które są dla Ciebie ważne. Są szanse, że są inne matki, które będą się do ciebie odnosić i poczują związek z tobą z powodu twojej szczerości i uczciwości. ”

4. O czym pisać

Teraz powróć do tych udanych blogów w swojej niszy, aby dowiedzieć się, które tematy stały się wirusowe, które przemawiają do idealnego gościa i Twojej misji. Na przykład posty gwiazd są zawsze hitem, ale jeśli Twój blog dotyczy naturalnego rodzicielstwa, możesz pisać o gwiazdach tylko wtedy, gdy oba tematy się przecinają. Powinieneś także:

 • Rozważ najpierw tych idealnych czytelników! Czego potrzebują? Co oni kochają Czy koncentrujesz się na sobie, czy Twoja perspektywa i doświadczenie mogą pomóc im lepiej żyć? Nie ma znaczenia, jaka jest twoja nisza; czytelnicy zawsze mają pierwszeństwo – dobro może z tego wyniknąć później. Od czasu blogowania o specjalnych dietach dzieliłem się markami, które uważam za bezpieczne dla moich dzieci. To ostatecznie pomogło mi zorganizować długoterminową kampanię wpływową dla jednej z głównych marek.
 • Zbadaj wszystkie wiadomości, bieżące wydarzenia, trendy i ogólne trendy, które pasują do Twojej niszy. Na przykład kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu, więc naturalnie tworzę treści, które pasują do tego tematu na moim blogu.
 • Zastanów się nad dodaniem kontrowersji, aby przyciągnąć czytelników, ale pamiętaj, że przyciągnie również hejterów. Zdecyduj, jak dobrze się czujesz, jeśli w ogóle, i jak sformułować go dla odbiorców: Czy chcesz blog promujący aktywizm, czy chcesz, aby był to wygodne miejsce do relaksu lub rozrywki dla odwiedzających?

0413-Jolynne

Jo-Lynne Shane (wcześniej Musings of a Housewife) –

„Moja najlepsza rada to zacząć pisać. Nie daj się wciągnąć w zarabianie pieniędzy lub strategię. Po prostu zacznij pisać, pisz codziennie i skup się na rozwijaniu swojego głosu i społeczności. Odpowiadaj na komentarze i służ swojej społeczności. NASTĘPNIE po zbudowaniu produktu możesz zacząć zarabiać ”.

Te wskazówki powinny pomóc w rozpoczęciu budowania solidnego fundamentu. W części 2 tej serii, jak założyć blog dla mam, omówię promocję blogów i marketing Twojego bloga dla mam oraz sposoby zarabiania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map