Jak zdominować swoją niszę w blogu dzięki ankietom czytelników

Z jakich narzędzi regularnie korzystasz, aby zbudować swojego bloga??


Przychodzą na myśl narzędzia zwiększające wydajność, takie jak Evernote, Trello lub ZenWriter.

Chociaż są to świetne narzędzia, które mogą pomóc Ci dopasować więcej zadań do Twojego dnia, na pewno pracujesz nad odpowiednimi zadaniami na początek?

Wydajność bez strategii nigdzie Cię nie zaprowadzi.

Co jeśli marnujesz czas na pisanie postów na blogu, e-booków lub tworzenie kursów lub produktów, którymi Twoi odbiorcy nie są zainteresowani?

Jeśli chcesz, aby Twój blog odniósł sukces – zwłaszcza jeśli masz ograniczony czas – ważne jest, aby strategicznie podchodzić do tego, nad czym pracujesz. Jednym z najlepszych narzędzi do strategicznego rozwoju blogu są ankiety wśród czytelników.

Być może wcześniej nie myślałeś o korzystaniu z ankiet, ale są one skutecznym sposobem na strategiczne rozwijanie bloga, identyfikację możliwości zarabiania i dominację w swojej niszy! Oto jak.

Napraw błędy w blogowaniu

Spójrzmy prawdzie w oczy, żaden z nas nie jest doskonały – nawet najbardziej popularni blogerzy popełniają błędy.

Ale nawet jeśli przeszukujesz swojego bloga w poszukiwaniu typowych błędów, trudno je wykryć, ponieważ nie można obiektywnie oceniać własnej pracy. Trudno jest cofnąć się o krok i zobaczyć swojego bloga tak, jak robi to publiczność.

To jeden z powodów, dla których ankiety są tak potężnym narzędziem: mogą pomóc w uzyskaniu obiektywnej opinii na blogu i zobaczyć, jak robią to Twoi odbiorcy.

Dobra ankieta może pomóc Ci dowiedzieć się, co odwraca uwagę odbiorców lub uniemożliwia im subskrybowanie lub podejmowanie innych pożądanych działań.

Projektując ankietę w celu ulepszenia swojego bloga, możesz zaprojektować ankietę ogólną, aby wskazać wszelkie możliwe problemy, lub możesz już mieć na myśli problem, który chcesz naprawić, na przykład:

 • Dlaczego mój współczynnik odrzuceń jest tak wysoki??
 • Dlaczego tak niewielu odwiedzających kupuje mój ebook?
 • Dlaczego tak wiele osób rezygnuje z subskrypcji mojego newslettera??

Łatwo zgadnąć, jakie są przyczyny takich problemów, ale bez pytania publiczności nie jest pewne.

Sugerowane pytania ankiety:

 • Czy poleciłbyś mojego bloga znajomemu? Dlaczego lub dlaczego nie?
 • Czy masz jakieś trudności w poruszaniu się po moim blogu??
 • Gdybyś mógł zmienić jedną rzecz w moim blogu, co by to było?
 • Co najbardziej podoba Ci się w moim biuletynie e-mail? Co ci się w tym nie podoba?

Przeanalizuj skuteczność swojego marketingu

Czy wiesz, jak Twoi najwierniejsi czytelnicy znaleźli Twojego bloga?

Czy większość Twoich czytelników znajduje posty za pomocą wyszukiwania w Google lub wpisów udostępnionych przez znajomych na Facebooku? Czy Twoje wysiłki w mediach społecznościowych faktycznie się opłacają, czy marnujesz czas na promowanie każdego postu na Twitterze??

Prawdopodobnie słyszałeś o zasadzie 80/20, która mówi, że 80% wyników pochodzi z 20% twoich wysiłków.

Jeśli 80% Twoich działań marketingowych nie przynosi żadnych rezultatów, prawdopodobnie chciałbyś się o tym dowiedzieć, abyś mógł skoncentrować swój czas na działających strategiach, prawda?

Korzystając z ankiet, możesz zidentyfikować i skoncentrować swoje wysiłki na strategiach, które naprawdę działają.

Jest to szybka ankieta do wdrożenia, ale może mieć duży wpływ na oszczędność czasu.

Spróbuj po prostu skonfigurować szybką, jednopytaniową ankietę z pytaniem odbiorców, jak pierwszy raz usłyszeli o Twoim blogu, i wyślij go na listę e-mail. Możesz być zaskoczony wynikami!

Określ punkty bólu odbiorców

Czy kiedykolwiek masz problem z wymyśleniem pomysłów na posty na blogu??

Jest to powszechny problem, zwłaszcza jeśli blogujesz już od jakiegoś czasu i masz wrażenie, że już to wszystko opisałeś.

To kolejna kwestia, w której trudno być obiektywnym. Jeśli jesteś ekspertem w temacie, może być trudno zobaczyć go jak początkującego. Trudno jest spojrzeć na swoją niszę ze świeżą perspektywą, co może utrudnić znalezienie dobrych pomysłów na posty na blogu.

Im więcej rozumiesz odbiorców i widzisz z ich punktu widzenia, tym lepszy będzie Twój blog. Będziesz pisać o dokładnie tych tematach, o których chcą przeczytać.

Ankiety pomogą Ci dowiedzieć się, z czym dokładnie zmagają się Twoi czytelnicy, i dostarczą Ci nieskończonych pomysłów na treści, których pragną..

Sugerowane pytania ankiety:

 • Jaka jest Twoja największa walka z [tematem niszowym]?
 • O jakich tematach chciałbyś przeczytać więcej postów na blogu?
 • Dlaczego subskrybujesz mój biuletyn e-mailowy?
 • Jeśli ty i ja mieliśmy sesję coachingu jeden na jednego, jakie pytania byś mi zadał?
 • Co powstrzymuje Cię od [celu związanego z niszą]?

Twórz skuteczne strategie monetyzacji

Ankiety to także świetny sposób na opracowanie strategii zarabiania na swoim blogu, których naprawdę chcą Twoi odbiorcy.

Ankieta publiczności Amandy skłoniła ją do napisania najlepiej sprzedającego się e-booka Amazon!Ankieta publiczności Amandy skłoniła ją do napisania najlepiej sprzedającego się ebooka Amazon!

Nie chcesz poświęcać dużo czasu na pisanie epickiego e-booka lub tworzenie całego kursu online, tylko po to, aby dowiedzieć się, że nie jest to dokładnie to, czego chcieli Twoi odbiorcy i nikt nie chce za to zapłacić.

Przeprowadzając badania z wyprzedzeniem, możesz dowiedzieć się, za co publiczność jest skłonna zapłacić. Gdy określisz potrzeby swoich czytelników, będziesz dokładnie wiedzieć, która strategia monetyzacji jest odpowiednia dla odbiorców.

Amanda Abella, trener biznesu Millennial, niedawno przeprowadziła ankietę, aby zidentyfikować potrzeby odbiorców i odkryć najlepszą strategię monetyzacji na swoim blogu.

„Kiedy przeprowadzałem rebranding i przeprowadziłem ankietę na blogach na początku tego roku, zdziwiłem się, gdy 80% stwierdziło, że ich główną troską było nauczenie się prowadzenia firmy, aby mogli rzucić pracę. Uderzyło mnie to. ”

Po przeanalizowaniu odpowiedzi w ankiecie napisała swoją pierwszą książkę i przekształciła ją w bestseller Amazon!

Amanda zaleca, aby wypełnienie ankiety było jak najłatwiejsze:

„Brak dużych skrzynek z odpowiedziami, po prostu wielokrotny wybór. Im mniej muszą o tym myśleć, tym bardziej prawdopodobne, że to wypełnią. Gdy chodziło o moją książkę, rozmawiałem przez telefon z uczestnikami ankiety i stworzyłem im bezpieczne miejsce do rozmowy o problemach, z którymi się borykali ”.

W ankiecie na temat monetyzacji na blogu chcesz zmierzyć takie rzeczy, jak:

 1. Jakie tematy najbardziej interesują twoich odbiorców
 2. Jaki preferują format (ebook, kurs, filmy, coaching itp.)
 3. Prawdopodobieństwo, że coś kupią

Sugerowane pytania ankiety:

 • Jak najlepiej się uczysz (czytając, rozmawiając sam na sam, oglądając filmy itp.)?
 • Ile e-booków kupiłeś w tym roku?
 • Czy kiedykolwiek wcześniej kupiłeś kurs online? Dlaczego lub dlaczego nie?

Nie zgaduj – zapytaj odbiorców

Blogerzy nie mają nic przeciwko czytelnikom i nie wiemy dokładnie, czego chcą nasi czytelnicy, chyba że o to poprosimy. Wyniki pytań z ankiety mogą być zaskakujące. Nie zakładaj, że wiesz, czego chcą Twoi odbiorcy – zapytaj ich!

Amanda zachęca innych blogerów, by „Dali swoim ludziom to, czego chcą. Często próbujemy wynaleźć koło, gdy nie jest to absolutnie konieczne. Byłem tego winny przez lata i dopiero wtedy zacząłem słuchać mojej publiczności i dawać jej to, o co prosili, a sprawy zaczęły się zmieniać ”.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me