Jak znaleźć odpowiednią niszę na swoim blogu

W ten sposób nowicjusz zaczyna blog: pisali o swojej pracy w poniedziałek, hobby we wtorek, filmy, które oglądali w środę, i poglądy polityczne w weekendy.


Krótko mówiąc, ci ludzie po prostu piszą na wiele różnych tematów, bez głównego nacisku.

Tak, te blogi będą się stale gromadzić wśród przyjaciół i rodzin; ale to jest o tym. Bardzo trudno jest mieć znaczną liczbę lojalnych czytelników, gdy blogujesz losowo, ponieważ ludzie nie będą wiedzieć, czy jesteś krytykiem filmowym, recenzentem kulinarnym czy krytykiem książek. Reklamodawcy niechętnie będą się z tobą reklamować, ponieważ nie wiedzą, o czym jesteś.

Aby zbudować udanego bloga, musisz znaleźć niszę.

Wybierz opłacalny temat, który Cię interesuje lub specjalizuje się; i trzymasz się tego.

Jak więc szukać pożytecznej niszy blogowej? Oto kilka kluczowych punktów do rozważenia.

1- Znajdź i wypełnij potrzebę

Kiedykolwiek pomyślałeś: „Chciałbym, żeby ktoś wymyślił …”?

To się nazywa potrzeba i to, ile firm odnosi sukcesy. To samo dotyczy blogów.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie i jak możesz uzyskać informacje lub zasoby online na określony temat, być może znalazłeś dostępną niszę.

Wejdź na stronę USA Love List, której misją jest znalezienie wysokiej jakości produktów, które są wytwarzane lub montowane w USA Założycielka Sarah Wagner założyła witrynę, ponieważ myślała, że ​​stylowe produkty wyprodukowane w USA „były interesującą, ważną i najczęściej niewypełnioną niszą. Przypisuję nasz rozwój do faktu, że oferujemy informacje, których ludzie naprawdę chcą, ale potrzebują naszej pomocy w znalezieniu ”.

To jest klucz: utwórz blog oparty na informacjach, których ludzie potrzebują.

Przykładowe tematy, które oferują możliwości niszowego tematu, obejmują witryny wsparcia dla rzadkich chorób lub schorzeń, alternatywne wiadomości i informacje na temat zdrowia oraz tematy technologiczne dla nietechnicznych. Myśl nieszablonowo, ale upewnij się, że masz popyt.

Gdy masz już na myśli kilka tematów – zbadaj i rozejrzyj się, aby zweryfikować swoje pomysły. Jeśli nikt nie jest wystarczająco zainteresowany wyszukiwaniem i używaniem treści na swoim blogu, po prostu marnujesz swój czas.

Unikaj tego błędu, przeprowadzając badania. Znajdź grupy i fora dotyczące Twojego tematu i czytaj pytania innych osób. Wyszukaj na Twitterze i sprawdź, jak często Twój temat pojawia się w strumieniu na Twitterze. Przeprowadź podstawowe badania słów kluczowych, korzystając z bezpłatnych narzędzi w Internecie, takich jak Google Keyword Planner i odpowiedz publicznie, aby zrozumieć, czego szukają użytkownicy. Sprawdź odpowiednie kanały YouTube, aby zobaczyć, czy uzyskują wystarczającą liczbę wyświetleń.

Przykład: znajdź pytania na temat edukacji domowej w AnswerThePublic.com

2- Bądź pasjonatem tego tematu

Spójrzmy prawdzie w oczy, nie będziesz chciał wstawać i blogować codziennie lub co tydzień na temat, który tylko delikatnie Cię interesuje. Jeśli nie interesujesz się tematem swojego bloga, bardzo trudno byłoby stale się nim zajmować.

Rozważając niszę, zastanów się nad tematami, które Cię podpalają. To nie tylko motywuje Cię do bycia na bieżąco z wiadomościami, trendami i ważnymi osobami na scenie, ale są też pewne aspekty kontrowersji – i to jest świetne do budowania ruchu na blogu. Niezależnie od tego, czy chodzi o nauczanie w domu w Nowym Jorku, rozwijanie firm w Internecie, znajdowanie tanich posiłków w twoim mieście, czy awarie garderoby celebrytów, Twój temat musi angażować ludzi w taki sposób, że będą chcieli wracać, aby przeczytać Twoją opinię.

3- Upewnij się, że niszę można zarabiać

Pasja do tematu to tylko część prowadzenia udanego bloga. Drugą częścią jest upewnienie się, że twoja nisza jest możliwa do zarabiania. Na przykład możesz być pasjonatem polityki. Ale ogólnie rzecz biorąc, nie jest to nisza, w której można zarobić dużo pieniędzy na reklamach lub poprzez sprzedaż partnerską (chociaż są wyjątki).

Dobrym pomysłem jest wcześniejsze zaplanowanie planu monetyzacji. Czy chcesz wyświetlać reklamy? A może chcesz zarabiać dzięki prowizjom stowarzyszonym? Istnieje również wiele blogów, które tworzą własne sklepy eCommerce, w których sprzedają markowe towary.

Po przygotowaniu planu zaleca się również sprawdzenie koncepcji. Jeśli planujesz wyświetlać reklamy, możesz rzucić okiem na średni CPC (koszt kliknięcia) dla reklam w tej branży. Daje to dobry pomysł na opłacalność tej niszy. W przypadku prowizji stowarzyszonych możesz sprawdzić witryny takie jak ShareASale i CJ, aby sprawdzić najlepsze produkty w swojej niszy i średni EPC (zarobki na sto kliknięć). Jeśli planujesz prowadzić własny sklep eCommerce, spójrz na rodzaj produktów, które chcesz sprzedawać, oraz na średnie trendy wyszukiwania w Google. Dzięki temu dowiesz się, czy ten pomysł na biznes jest dobry, czy nie.

Przykład danych dostępnych na CJ.com. Zyski z sieci = ile płacą reklamodawcy w porównaniu z ogólną. Wyższe zarobki w sieci = więcej podmiotów stowarzyszonych w programie ;. 3 miesiące EPC = średni zarobek na 100 kliknięć = jak opłacalny jest ten program partnerski w perspektywie długoterminowej; 7 dni EPC = Średni zarobek na 100 kliknięć = Czy to produkt sezonowy?

4- Upewnij się, że Twój temat ma moc

Chociaż kontrowersje są świetne, nie gwarantuje, że Twój temat będzie dostępny w przyszłym tygodniu. Jeśli na przykład pasjonujesz się Vine i założysz blog na niej skoncentrowany, kiedy to wyjdzie z mody, nie będziesz mieć treści. Lepiej jest skupić się na bardziej ogólnym temacie, takim jak „najnowsze trendy w mediach społecznościowych” lub „rockowe aplikacje graficzne”. W ten sposób, jeśli moda przestanie być modna, Twój blog może nadal wypatrywać wszystkiego, co ją zastąpi.

5- Rysuj na własnej historii

Prawdopodobnie jest coś, w czym jesteś ekspertem, a nikt nie robi tego tak, jak Ty. A może masz doświadczenie w różnych dyscyplinach – na przykład matematyka i sztuka lub biologia i inżynieria. Niezależnie od przypadku, pamiętaj o własnej historii, od edukacji po doświadczenia zawodowe i podróże – wszystko, co możesz wymyślić, gdzie nauczyłeś się czegoś, co utkwiło Ci w pamięci.

Co jeśli masz już bloga??

Możesz łatwo zmienić istniejący blog na blog niszowy. Prowadzę Mom-Blog od 2003 roku, aw ostatnim roku zmieniłem go, aby bardziej koncentrować się na pomocy dzieciom niepełnosprawnym poprzez specjalne diety. Teraz Mom-Blog często przewyższa wyszukiwanie w Google terminem „bezglutenowy”, a moja lista klientów zawiera reklamodawców, którzy są prawie wyłącznie organicznymi, zdrowymi i pozbawionymi alergenów produktami i produktami.

Kluczem do sukcesu jest upewnienie się, że twoja nowa nisza nie określa w sposób szalony twojego aktualnego tematu na blogu. W rzeczywistości powinno to być coś, co zainteresuje już twoja publiczność. Teraz weź obecny temat i delikatnie poprowadź go do nowo znalezionej niszy, pisząc o nim i udostępniając odpowiednie treści. Daj mu trochę czasu i upewnij się, że trafisz do nowych czytelników. W rzeczywistości możesz ponownie uruchomić swojego bloga z nowym projektem lub logo pasującym do Twojej nowej niszy, aby poinformować czytelników o zmianie.

Te kroki pozwolą ci stworzyć niszowy blog, który może trafić do czytelników i przyszłych klientów, a także pomóc w rozwoju Twojego bloga.

Uwaga od Jerry’ego: ten artykuł został opublikowany przez Ginę we wrześniu 2013 roku. W przeszłości zmodyfikowałem go kilkanaście razy, aby upewnić się, że pozostaje aktualny. 

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me