Pomysły na nazwy bloga: porady, jak wybrać idealną nazwę dla swojego bloga

Jaka jest największa przeszkoda, z którą zmaga się każdy początkujący bloger?


Próbuję wybrać nazwę dla swojego bloga.

Nazwanie bloga może być dość trudne, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w blogowaniu i budowaniu marki. A jeśli jesteś taki jak ja, możesz poświęcić wiele godzin na burzę mózgów w poszukiwaniu imienia, aby skończyć z listą gównianych.

Z pewnością jest lepszy sposób?

Cieszę się, że zapytałeś! Jeśli jesteś typem, który naprawdę nienawidzi tworzenia nazwisk lub jest po prostu okropny, przedstawiłem kilka wskazówek i wskazówek, które pomogą Ci stworzyć i wybrać idealną nazwę dla swojego bloga.

Wskazówka 1: Dowiedz się, jak Twoje imię i nazwisko reprezentuje Twoją markę & Blog

Zanim przejdziemy do tworzenia arcydzieł nazw blogów, ważne jest, aby poświęcić chwilę i zrozumieć, co twój blog i nazwa marki mają reprezentować.

Zadaj sobie te cztery pytania:

 • O czym będzie twój blog?
 • Kim będą docelowi odbiorcy?
 • Jaki to będzie ton (swobodny, poważny itp.)?
 • W jaki sposób nazwa bloga pomoże zbudować Twoją markę?

Nazwa Twojego bloga powinna być powiązana z rodzajem tworzonych treści. Wyobraź sobie, że masz blog o nazwie „The Foodie Corner”, ale twoje treści dotyczą recenzji naturalnych produktów do włosów dla mężczyzn, skończyłbyś się mylącymi czytelnikami, którzy oczekiwali bloga o jedzeniu.

Podobnie, jeśli masz firmowe / fajne imię, ale piszesz swobodnym / zabawnym tonem, daje czytelnikowi złe wrażenie i pozostawia go zastanawiającym się, czy powinni potraktować cię poważnie, czy nie.

Bądź spójny ze swoją marką i tym, co reprezentuje!

Jeśli chcesz założyć blog o jedzeniu, powinieneś używać słów związanych z jedzeniem lub jedzeniem (np. Przekąski, wegańskie, zdrowe, chrupanie itp.).

Jeśli Twój blog dotyczy technik marketingu cyfrowego, użyj słów kluczowych związanych z tą branżą lub terminów branżowych (np. SEO, marketing cyfrowy, SEM itp.).

Wskazówka 2: Przygotuj tezaurus i bądź kreatywny!

W tym momencie powinieneś mieć pojęcie, jakie słowa najlepiej opisują Twojego bloga. Teraz zaczyna się zabawa! Podnieś tezaurus lub przejdź do thesaurus.com i sprawdź podobne słowa, których można użyć w nazwie bloga.

Załóżmy, że tworzysz blog kulinarny. Możesz zdecydować, że większość treści będzie dotyczyła następujących słów kluczowych: jedzenie, zdrowe posiłki, wegańskie, ćwiczenia, szczęśliwe, przepisy kulinarne i odżywianie.

Podłącz te słowa do thesaurus.com, a otrzymasz takie słowa, jak przekąska, grub, świeże, dopasowanie, radość, gadżety, dieta, przekąski, mocne, obfite, warzywa i błogość. Dodaj niektóre z tych słów razem (np. Wegańskie przekąski lub dopasowane przepisy kulinarne) i voila, masz nazwę swojego bloga.

Kiedy utkniesz, próbując wymyślić słowa nazywać swojego bloga, zawsze możesz użyć tezaurusa, aby uzyskać krótką listę słów do użycia.

Wskazówka 3: Używaj rzeczowników, czasowników, a nawet słów opisowych, które dotyczą Ciebie i Twoich treści

Możesz zdecydować, że wystarczy użyć tezaurusa, ale jeśli naprawdę chcesz przenieść grę nazewniczą na wyższy poziom, zacznij dodawać rzeczowniki, czasowniki i / lub opisowe słowa.

Dodanie rzeczowników, czasowników i słów opisowych może dodatkowo dostosować nazwę Twojego bloga, czyniąc go wyjątkowo Twoim. Ponadto pomaga uniknąć nakładania się na inne witryny lub blogi podobne do Twojej.

Na przykład blogu kulinarnego możesz dodać rzeczowniki lub opisowe słowa, które odnoszą się do ciebie jako blogera, którymi mogą być: szef, facet, dziewczyna, początkujący, posiłki, porady, śniadanie, obiad, lunch, klub itp..

Złóż je razem, a otrzymasz klejnoty, takie jak sprawne posiłki dla dziewcząt, wegańskie przekąski szefa, świeże przepisy kuchenne lub klub zdrowej diety.

Możesz nawet pójść o krok dalej i dodać czasy czasowników lub wariacje słów, aby uczynić je jeszcze bardziej wyjątkowymi. Oto kilka przykładów: przepisy na sprawne dziewczyny, chrupanie wegańskich posiłków, rozkosznych piekarzy, sprawnych i świeżych.

Wskazówka na poziomie profesjonalnym: używanie gotowego słowa lub wymyślanie własnych słów

Dla tych, którzy są twórczo skłonni, możesz spróbować wymyślić lub stworzyć zupełnie nowe słowa, aby nazwać swój blog.

Wymaga to trochę niekonwencjonalnego myślenia, ale makijaż może być świetnym sposobem na dodanie zabawy do nazwy bloga. Świetnymi przykładami mogą być snackzilla, wegańskie, sizzlerella, zdrowe.

Nie bój się eksperymentować z różnymi słowami i baw się dobrze. Możesz mieć fajne imię, o którym nikt nigdy nie pomyślał!

Wskazówka 4: Gdy wszystko inne zawiedzie, użyj nazwy bloga / generatora słów

Być może wypróbowałeś wszystkie powyższe wskazówki i nadal nie możesz znaleźć naprawdę dobrego imienia. Bez obaw! Spróbuj użyć generatorów nazw / słów, aby uzyskać świetne sugestie.

Strony takie jak Wordroid.com są doskonałym narzędziem do wymyślania zabawnych kombinacji słów i są bardzo proste. Wystarczy wpisać słowo odnoszące się do treści, kliknąć przycisk „wordoidy”, a otrzymasz listę nazw, których możesz użyć.

Wspaniałe w Wordroids jest to, że możesz ustawić limity swoich słów, zdefiniować ich jakość, ustawić wzorce, a nawet uwzględnić dostępność nazw domen. Oznacza to, że możesz sprawdzić, czy imię, które lubiłeś, zostało zarejestrowane na .com, czy nie, eliminując stres związany z tworzeniem niesamowitych rzeczy i odkrywając, że zostało ono zajęte.

Wybór idealnej nazwy bloga

Istnieje wiele sposobów nazwania bloga i ostatecznie to Ty decydujesz, co to jest.

Nadal tworzenie nazwy nie musi być żmudnym procesem. Baw się i bądź kreatywny, a czytelnicy też to zobaczą.

Pamiętaj, że nie ma twardych zasad dotyczących tworzenia imienia. Dopóki upewnisz się, że odnosi się on do treści, możesz być tak kreatywny, jak chcesz!

Gdy już to zrobisz i zarejestrujesz swoją domenę blogu, skupiasz się na ważniejszych rzeczach, takich jak pisanie imponujących treści i rozwijanie bloga.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map