Skuteczna strategia zasięgu Bloggera

Aktualizacje: Dodano nowe zrzuty ekranu i odpowiednie linki; usunięto nieaktualne porady i przestarzałe narzędzia.


Blogger jest istotnym aspektem marketingu treści, który zapewni ekspozycję Twojej marki i wysokiej jakości linki z powrotem do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO).

Jest to jednak żmudny i czasochłonny proces, który spotka cię z mnóstwem odrzuceń.

Pomyśl o tym, ponieważ jako uznany bloger prawdopodobnie otrzymałeś mnóstwo e-maili z prośbą o napisanie, sprawdzenie lub udostępnienie czegoś na swoim blogu.

A gdzie trafia większość tych e-maili? Zgadza się – śmieci.

Blogger jest jednak niezbędnym elementem strategii marketingowej online.

Profesjonalni gracze, tacy jak Brian Dean, wykorzystują go do budowania autorytetu, zwiększania zasięgu online i zdobywania statusu myśliciela, dystrybuując treści za pośrednictwem różnych kanałów.

Blogger pomaga także w budowaniu linków, ponieważ jest to pewny sposób na uzyskanie linków z wiarygodnych źródeł. Pamiętaj, że we współczesnym SEO budowanie linków jest kluczem do wykrycia i zaindeksowania w wyszukiwarkach. Pomaga również określić trafność dowolnej witryny w określonej niszy lub branży.

Co najważniejsze, zasięg blogera pomoże Ci zwiększyć wiarygodność witryny z linkami. Według badań 77% internautów czyta blogi, a 61% konsumentów w USA dokonało zakupu po przeczytaniu rekomendacji na blogu.

Jeśli uda Ci się zdobyć link z bloga, któremu ludzie ufają, istnieje duża szansa, że ​​zaufają również Twoim treściom.

Pomoc dla Bloggera we właściwy sposób

Teraz, gdy rozumiesz znaczenie docierania do blogerów, kolejnym wyzwaniem jest opracowanie strategii, która zminimalizuje odrzucenia i zapewni maksymalne wykorzystanie linków.

Bez zbędnych ceregieli poniżej znajdują się podstawowe kroki, które należy podjąć, aby stworzyć skuteczną strategię docierania do blogerów:

Krok 1: Określ swoje cele

Każde przedsięwzięcie jest niemożliwe do skalowania i niezwykle trudne do osiągnięcia, jeśli nie masz listy celów.

W bloggerach sprowadza się to zazwyczaj do budowania reputacji, generowania większej liczby potencjalnych klientów i zwiększania sprzedaży.

Ale jeśli chcesz skutecznie wyznaczać cele, musisz je sprecyzować.

Na przykład Twoim celem może być zwiększenie ruchu na Twoim produkcie lub stronie docelowej. Aby to zrobić, możesz dotrzeć do autorytatywnych autorytetów i poprosić ich o udostępnienie Twoich treści za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ale jeśli chcesz przejść do strony z wynikami wyszukiwania Google, poproś o link do jednego z ich postów – najlepiej coś odpowiedniego do treści, które próbujesz promować.

Z drugiej strony, prośba o wpis dla gościa pomoże ci zwiększyć ruch, awansować w wyszukiwarkach i zdobyć zaufanie społeczności online. Będziesz jednak musiał zainwestować więcej w rozwój treści.

Na tym etapie można poznać różnice między udostępnieniem, linkiem lub postem gościa. Pomoże ci jednak pozostać skupionym przez całą kampanię informacyjną blogera.

Najlepiej byłoby, gdybyś starał się zdobywać udziały, linki i posty gości, aby jak najlepiej wykorzystać swój wysiłek.

Krok 2. Poszukaj wpływowych

Dotarcie do odpowiednich osób wpływających jest jednym z kluczy do udanej kampanii popularyzatorskiej blogerów.

Jak wspomniano w przewodniku influencerów Twittera Pankaja Naranga:

Możesz znaleźć odpowiednie czynniki wpływające na Twoją markę, jeśli znasz swoją grupę docelową. Właśnie dlatego pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby rozpocząć kampanię marketingową dla influencerów (lub w rzeczywistości kampanię marketingową), jest zdefiniowanie odbiorców.

Oto kilka taktyk, których możesz użyć, aby zidentyfikować odpowiednich wpływowych.

Arkusze Google

Najpierw utwórz prosty arkusz kalkulacyjny za pomocą narzędzia takiego jak Arkusze Google. Oznacz górne kolumny nazwą, adresem e-mail, adresem URL, statusem i notatkami. Możesz zmienić warunki, jak chcesz, pod warunkiem, że podasz te same informacje.

dokumentyProsta konfiguracja w Arkuszach Google.

Buzzsumo

Teraz, gdy masz już gotowy arkusz kalkulacyjny, czas poszukać wpływowych osób. Jednym z najlepszych narzędzi do tego kroku jest BuzzSumo – narzędzie do badania treści, które pomaga znaleźć najczęściej udostępniane treści w Internecie.

Dlaczego Buzzsumo?

Buzzsumo jest jednym z moich ulubionych narzędzi do badania treści. W zależności od celów możesz wyszukiwać kluczowe terminy lub najpopularniejsze artykuły w określonej witrynie. Po powrocie wyników zobaczysz sieć społecznościową, w której działała najlepiej, oraz osoby, które ją udostępniły.

Daniel Ndukwu, 21 narzędzi do budowania linków

Wystarczy wpisać dowolny temat lub adres domeny na pasku wyszukiwania i nacisnąć przycisk Go.

„Blogger Outreach” na BuzzSumo (zobacz aktualny wynik tutaj).

Spójrz na wyniki i zbierz informacje niezbędne do wypełnienia arkusza kalkulacyjnego. Nazwę i adres URL blogera można uzyskać bezpośrednio z wyników. Aby uzyskać adres e-mail, odwiedź stronę wymienioną i witrynę internetową i przejdź do strony „Kontakt” lub czegoś podobnego. Aby uzyskać więcej wyników, spróbuj zmodyfikować filtry po lewej stronie.

O pierwszym kroku możesz zauważyć, którzy wpływają na udostępnienia, linki i posty gości. Korzystaj z aplikacji i korzystaj z opcji formatowania, takich jak kolory komórek, aby uporządkować listę.

Pamiętaj, że jedną ze znanych cech wpływowych jest to, że łatwo je znaleźć. Prosta wyszukiwarka Google powinna pomóc Ci znaleźć kilka z nich. Aby przyspieszyć wyszukiwanie, poszukaj w szczególności podsumowań blogów, używając słów kluczowych „top”, „blogger” i „blogs”.

Na przykład, jeśli chcesz znaleźć osoby wpływowe w niszy „marketingowej”, możesz wyszukać wyrażenie „najlepsze blogi marketingowe”.

Wynik powinien wyglądać mniej więcej tak:

Jeśli Twoim konkretnym celem jest generowanie większej liczby akcji, musisz upewnić się, że docelowi wpływowi mają znaczny zasięg społeczny. Aby to zmierzyć, po prostu sprawdź ich profile w mediach społecznościowych i sprawdź liczbę obserwujących.

W przeciwnym razie możesz użyć narzędzia takiego jak Followerwonk, aby w szczególności szukać osób w swojej niszy z dużą liczbą obserwujących.

Krok 3: Dotrzyj osobiście

Po zidentyfikowaniu kluczowych czynników wpływających na kolejny etap, należy skontaktować się z nimi w osobisty i przyjazny sposób. Niestety wielu marketerów nie robi tego, używając masowo produkowanych, gotowych szablonów.

Zwróć uwagę, że kluczowe czynniki wpływowe zasługują na coś więcej niż ogólne wiadomości e-mail. Poza tym prawdopodobnie otrzymują codziennie kilkanaście wniosków. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest adres e-mail na liście spamu.

Jeśli chcesz być traktowany poważnie przez osoby wpływowe, potrzebujesz strategii e-mailowej, która koncentruje się na budowaniu relacji. Musisz podejść do nich jak do przyjaciela – kogoś, kto chce nawiązać bliskie i korzystne dla obu stron stosunki robocze.

Jednak osoby wpływowe mogą być nieco wybredne w kwestii tego, z kim chcą być powiązani. Zanim zdecydują się na współpracę z tobą, musisz najpierw zaoferować im coś wartościowego w zamian. Jedną ze strategii jest sprawdzenie istniejącej zawartości pod kątem uszkodzonego linku. Można to zrobić za pomocą narzędzia takiego jak BrokenLinkCheck.com.

uszkodzony link-linkZnajdowanie uszkodzonych linków za pomocą BrokenLinkCheck.com.

Możesz także udowodnić swoje dobre intencje, wystawiając ich porady na próbę. Po uzyskaniu rzeczywistych wyników możesz opowiedzieć im o swoich doświadczeniach za pomocą komentarza na blogu, mediów społecznościowych lub e-maila.

Jeśli chodzi o pisanie prawdziwej wiadomości e-mail, pamiętaj, aby być bezpośrednim, autentycznym i cierpliwym. Każdy e-mail należy przygotować osobiście i dostosować wiadomość do osoby wpływowej, do której docierasz. Szczerość jest kluczowa, więc nie powinieneś próbować nadrabiać. Na przykład nie mów blogerowi, że jesteś wielkim fanem, jeśli nawet nie subskrybujesz jego listy e-mail.

Krok 4: Użyj techniki wieżowca

W przypadku publikacji gości i udostępniania w mediach społecznościowych wartość jest pakowana jako treść, którą chcesz udostępnić.

Ponieważ ci, którzy wywierają wpływ, mają reputację do utrzymania, chcą pierwszych dibów na najlepszych treściach dostępnych w Internecie. Dlatego nie ma lepszego sposobu na zaoferowanie wartości niż zapewnienie im wysokiej jakości, zaktualizowanych i dobrze zbadanych treści.

Świetną strategią do zastosowania jest technika Skyscraper, którą spopularyzował Brian Dean. Działa w trzech krokach:

1. Szukaj popularnych treści z linkami.

Podobnie jak podczas wyszukiwania wpływowych osób, możesz szukać świetnych treści za pomocą BuzzSumo lub wyszukiwania w Google.

2. Przepisz to w coś dokładniejszego.

Musi zawierać bardziej szczegółowe instrukcje i zaktualizowane informacje. Innymi słowy, nowe treści muszą zawierać więcej mięsa. Możesz także urozmaicić je różnymi formatami treści, takimi jak infografiki i filmy.

3. Promuj to wśród kluczowych czynników.

Wypróbuj blogerów, którzy linkowali do oryginalnej treści, z której „pożyczyłeś” swój pomysł. Ponieważ chcą tylko zapewnić najlepsze informacje swoim czytelnikom, powinni być bardziej niż chętni do linkowania do ponownie zapakowanych treści.

Aby sprawdzić wpływowe osoby, które linkowały do ​​oryginalnej treści, możesz użyć prostego narzędzia, takiego jak Ahrefs.com. To nie jest darmowe, ale może dostarczyć Ci pełną listę domen powiązanych z treścią.

ahrefsSzybkie sprawdzenie jednego z blogów WHSR za pomocą Ahrefs.

W jednym z jego studiów przypadku technika Skyscraper pomogła zwiększyć ruch wyszukiwania Briana Deana o 110% w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Osiągnięcie to zostało osiągnięte przy współczynniku akceptacji 11% w stosunku do 160 e-maili. To może nie wyglądać dużo, ale jest znacznie bardziej wydajne niż Twoja kampania informacyjna przeciętnego blogera.

Krok 4: Śledź swoje postępy

Bez śledzenia celów trudno jest stwierdzić, czy strategia działa, czy nie. Spowoduje to również utratę możliwości poprawy.

W tym momencie ważne jest, aby zagłębić się w szczegóły i zidentyfikować kluczowe wskaźniki wydajności (KPI). Na przykład, jeśli Twoim celem jest generowanie większego ruchu z twoimi treściami, użyj narzędzia takiego jak Google Analytics i sprawdź, skąd pochodzą użytkownicy.

analitykaGoogle Analytics > Nabycie > Wszystkie ruchy > Polecenia.

Istnieją również inne namacalne wskaźniki KPI, na które należy zwrócić uwagę w zależności od celu. Na przykład, jeśli Twoim celem jest generowanie udziałów w mediach społecznościowych, sprawdź także poziom zaangażowania, jaki otrzymuje post, na przykład liczbę komentarzy, polubień i ponownych udostępnień.

Z punktu widzenia SEO wyniki końcowe bloggera można zmierzyć, patrząc na dwie rzeczy – metrykę domain authority (DA) i profil linku zwrotnego. Autorytet łączy ma wpływ na DA. Aby zmierzyć oba, możesz użyć narzędzia takiego jak Open Site Explorer firmy Moz.

oseSprawdzanie metryk łącza do witryny WHSR za pomocą przeglądarki Open Site Explorera Moz.

Rozpoczęcie kampanii Blogger Outreach

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym, czy nowym blogerem, powinieneś już mieć wyraźny kierunek kampanii promującej zasięg blogerów. Zakładanie bloga jest łatwe, ale rozwijanie go to inna historia. Współpraca z uznanymi blogerami i osobami wpływowymi zapewnia szybszy sposób na promowanie marki i osiąganie celów – pamiętaj o wypróbowaniu strategii, o których wspomniałem powyżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map